----------------------

آیا رابطه جنسی از پیری جلوگیری میکند

برقراری رابطه جنسی در افراد فرق دارد و بعضی از افراد نمی دانند تعداد دفعات رابطه زناشویی جقدر است در صورتی که دانستن دفعات مناسب و داشتن برنامه درست بسیار اهمیت دارد.

برنامه رابطه جنسی و نیاز بدن به آن
رابطه زناشویی فقط یک سرگرمی نیست و طبق تحقیقات علمی مزایای زیاد و باور نکردنی دارد. رابطه جنسی می تواند کاهش استرس را همراه داشته باشد و از آن جلوگیری کند، خواب را بهبود بخشد و فشار خون را پایین بیاورد، سیستم ایمنی بدن را تقوت نماید و همچنین باعث نزدیکی و صمیمی تر شدن شما و همسرتان شود. البته مزایای رابطه جنسی فقط اینها نیستند و حتی باعث زیبایی و ظاهری جوان و شاداب برای خانم هایی شود که هفته ای چند بار رابطه جنسی دارند.

برای اینکه همیشه جوان بمانیم در هفته چقدر رابطه زناشویی داشته باشیم؟
داشتن رابطه جنسی حداقل هفته ای یک بار می تواند از دی ان ای شما حفاظت کند و موجب شود زندگی طولانی تری داشته باشید. در طی تحقیقات دانشگاه کالیفقرنیا، زندگی جنسی گروهی متشکل از ۱۲۹ مادر را در مورد رابطه جنسی در یک هفته ردیابی کردند. شرکت کنندگان گزارش های روزانه خود را از رضایت کلی روابط جنسی خود و همچنین موارد درگیری، حمایت و یا صمیمت با همسر خود ارائه کردند هنگامی که محققین، گزارش های این زنان را با نمونه های خودشان مقایسه کردند به موردی جالب دست پیدا کردند.

زنانی که حداقل یک بار در هفته رابطه داشتند، به طور مشخصی تلومرهای کلاه محافظتی را بر روی رشته های DNA و بخشی از سلول مسئول پیری دارند. در مقیاسی طولانی تری، نسبت به افرادی که رابطه نداشتند، نشان دادند.

تلومرها چه هستند و چطور روی روال پیری تاثیر می گذارند؟
تلومر ها تناوب های بنیادی از ژنوم انسان هستند و یافته جدید نشان از اثر آن ها در فرآیند پیری دارد. توالی های تلومری در حقیقت درپوش هایی در انتهای هر رشته DNA بوده و وظیفه آن ها محافظت از DNA می باشد. برای فهم بهتر تکلیف آن ها حافظ های پلاستیکی در انتهای بند های کفش تان را در نظر بگیرید. بدون محافظت بند های کفش تان ساییده شده و آسیب خواهند دید. حال صدمه به پر ارزش ترین مولکول زیستی را در نظر بگیرید؛ یقینا تکامل باید مکانیسمی برای محافظت آن ارائه داده باشد!

تلومرها با یک زندگی طولانی تر چه باید کنند؟
محققان گفتند که با گذشت زمان، تلومرهای موجود در سلول های شما به دلیل پیری، رژیم غذایی ضعیف و مصرف زیاد الکل کاهش می یابد اما این نتایج، نشان می دهد که رابطه زناشویی منظم، می تواند آنها را بهبود و بلند تر کند و سلول های شما را سالم و جوان نگه دارد.

چنین مطالعاتی ،مستلزم بررسی های بیشتر است و بسیاری از روش های دیگر حمایت کننده ی علمی برای افزایش زندگی شما وجود دارد. بنابراین احساس نکنید ، که مجبورید در این مورد انرژی زیادی کسب کنید اما با توجه به آنچه که در بدن شما، در پایان رابطه زناشویی اتفاق می افتد، این تحقیق ممکن است شروع کننده باقی تحقیقات باشد ؛ علاوه بر این، مطالعات قبلی نیز پیشنهاد کرده اند که زوج ها حداقل یک بار در هفته باید رابطه زناشویی، برای به دست آوردن فواید بیشتر آن داشته باشند.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “آیا رابطه جنسی از پیری جلوگیری میکند”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ صحیح را وارد نمایید(از اعداد انگلیسی استفاده کنید) *