---------------------- ---------------------

اتفاقات شگفت انگیز در بدن با نوشیدن آب نارگیل

نوشیدن آب نارگیل به مدت ۱۴ روز اتفاقات شگفت انگیزی را در بدن ایجاد میکند.

آب نارگیل نیز مانند روغن آن برای بدن بسیار مفید است. آب نارگیل یک الکترولیت طبیعی بی نظیر است که حاوی مقادیر بالایی پتاسیم می باشد. این ماده عالی، کربوهیدرات کمی نیز دارد (غلظت ۴،۵ % در ۱۰۰ گرم)! این در حالی است که نوشیدنی های ورزشی ۶ الی ۸ درصد کربوهیدرات دارند. برای آشنایی بیشتر با خواص بی نظیر آب نارگیل با مجله قو همراه باشید…

در یک مطالعه از سه گروه ورزشکار در خواست شد که هر کدام از این گروه‌ها بعد از انجام تمرینات ورزشی آب، آب نارگیل و نوشیدنی ورزشی مصرف کنند. آب رسانی در هر سه گروه به طور مساوی بود اما گروهی که آب نارگیل مصرف کرده بودند حالت تهوع و احساس پری کمتری را گزارش کرده اند. البته فراموش نکنید که برای آب رسانی به بدن هیچ چیزی جایگزین آب نمی شود!

خواص آب نارگیل

کاهش کلسترول و تری گلیسیرید:
در آزمایشاتی که بر روی موش ها انجام شده مشخص گردیده که نوشیدن آب نارگیل باعث کاهش کلسترول و LDL مخصوصا کلسترول قلب خواهد شد.

همچنین نوشیدن آب نارگیل باعث بهبودی سریع تر پس از حملات قلبی نیز می شود. محققان وجود الکترولیت های فراوان در این آب را برای حفظ سلامت قلب موثر می دانند.

به طور کلی آب نارگیل می تواند در سلامت کلی بدن بسیار کلیدی باشد. البته باید بدانید که اعتدال در مصرف این ماده شگفت انگیز رمز دیگر سلامتی است. چرا که مقادیر بالای پتاسیم می تواند به سایر ارگان های بدن خساراتی وارد کند!

درمان هیدراتاسیون با آب نارگیل:
هیدراتاسیون به شرایطی گفته می شود که آب بدن به دلایلی مانند اسهال کم شود.

کاهش فشار خون:
به گفته انجمن قلب امریکا گنجاندن مقادیر مناسب از پتاسیم می تواند به پایین آمدن فشار خون کمک بزرگی کند. آب نارگیل حاوی پتاسیم است و می تواند با اثراتی که بر روی سدیم دارد موجب پایین آمدن سطح فشار خون شود. در مطالعه ای توسط دانشمندان، مشاهده شد که نوشیدن آب نارگیل به مدت دو هفته سبب پایین آمدن هر دو فشار سیستولیک و دیاستولیک به میزان ۷۱ و ۲۹ درصد در افراد نمونه می شود. در صورتی که با نوشیدن آب فشار خون تغییری نخواهد کرد!

تنظیم PH خون:
اگر PH خون اسیدی شود دروازه بدن بر روی بسیاری بیماری‌ها باز می شود. رژیم غذایی نقش حیاتی در تعادل سطح PH بدن دارد. تعادل سطح PH بدن یعنی اینکه تمام مایعات و سلول های بدن باید متعادل باشند.

بدن برای این که زنده بماند سطح PH خون را در حالت کمی قلیایی به اندازه ۷٫۳۶۵ حفظ میکند. کمی بر هم خوردن این تعادل می تواند ضررهای جبران ناپذیری بر بدن وارد کند.

متاسفانه رژیم غذایی اکثر مردم از مواد غذایی اسیدی و سمی مانند غلات تصفیه شده، قندهای فرآوری شده، موجودات اصلاح شده ژنتیکی و … است. این مواد غذایی نقش بسزایی در برهم خوردن تعادل سطح اسیدی و قلیایی بودن بدن دارد و بدن را به سمت یک سطح ناسالم از اسیدی شدن پیش می برد. اسیدی شدن بدن نیز یعنی کمبود اکسیژن و در نهایت سرطانی شدن سلول ها!

این سطح نامتعادل PH با بر هم زدن عملکرد و فعالیت سلول ها علاوه بر سرطان، مشکلات جدی دیگری مانند مشکلات قلبی و عروقی، دیابت، پوکی استخوان و … را به دنبال دارد. آب نارگیل یکی از موادی است که به قلیایی شدن بدن کمک می کند. اگر می خواهید این همه بیماری که همگی ناشی از اسیدی شدن بدن است را تجربه نکنید، آب نارگیل را امتحان کنید.

افزایش انرژی بدن:
به هیچ عنوان نوشابه های انرژی زا مصرف نکنید! مضرات این نوشابه های غیر طبیعی بیشتر از فوایدشان برای بدن است. برای بالا بردن سطح انرژی بدن‌تان از آب نارگیل که دارای قند طبیعی و مقادیر فراوان پتاسیم است استفاده کنید. پتاسیم بالا باعث بالا رفتن سطح انرژی تک تک سلول های بدن می شود.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “اتفاقات شگفت انگیز در بدن با نوشیدن آب نارگیل”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ صحیح را وارد نمایید(از اعداد انگلیسی استفاده کنید) *