---------------------- ---------------------

ادکلن، عطر، دئودورانت و دیگر رایحه‌ها با هم چه فرقی دارند

امکان دارد فکر کنید که تفاوت ادکلن و عطر و دئودورانت و دیگر رایحه‌ها این است که بطری برای چه کسی تهیه شده ‌است یا در کدام پیشخوان فروخته‌ می‌شود ، ولی حقیقت کمی نامحسوس‌تر از این‌ها است. تمام رایحه‌ها به طور کلی یکسان هستند، اما بر اساس غلظت روغن موجود در الکل و آب، نامی به آنها داده شده‌است.

عکس زیر نشان می‌دهد که «عطر» به طور کلی واژه‌ای است که برای هر دو جنس به کار می‌رود و برای هر بویی که مقدار خاصی از روغن رقیق شده‌ی رایحه در الکل و آب است. بنابراین هر رایحه بسته به غلظتی که دارد، عنوان متفاوتی می‌گیرد.

تفاوت عطر و ادکلن

ویژگی‌های هر یک از رایحه‌ها را در ادامه می‌بینید:

۱- دئودورانت:
رقیق‌ترین نوع رایحه که معمولا ۱ تا ۳ درصد روغن معطر در آب و الکل دارد. معمولا کم ‌تر از یک ساعت دوام دارد.

۲- ادکلن:
قدیمی‌ترین واژه‌ای که برای عطر استفاده می‌شود، و در امریکا برای رایحه‌های مردانه به کار می‌رود. ادکلن سبک، طراوت‌بخش و میوه‌ای است و عموما از ۲ تا ۴ درصد روغن معطر در آب و الکل تشکیل شده ‌است. معمولا در رایحه‌های مخصوص افراد جوان استفاده می‌شود و معمولا به مدت ۲ ساعت دوام دارد.

۳-ادو تویلت:
یک اسپری سبک که از ۵ تا ۱۵ درصد اسانس عطر خالص حل شده در الکل تشکیل میشود. معمولا به مدت ۳ ساعت دوام دارد.

۴- ادو پرفیوم:
به لحاظ تاریخی بدون جنسیت است و سابق بر این برای توصیف رایحه‌های مردانه و هم رایحه‌های زنانه به کار می‌رفته ‌است. بهترین واژه برای توصیف رایحه همین است. ۱۵ تا ۲۰ درصد اسانس عطر خالص دارد و دوام آن ۵ تا ۸ ساعت میباشد.

۵- پرفیوم:
تحریف شده‌ی لاتین عبارت «پر فوموم». غلیظ‌ترین و گران‌ترین در میان تمام رایحه­ها، پرفیوم یا پارفیوم کمی روغنی‌تر است. از ۲۰ تا ۳۰ درصد اسانس پرفیوم خالص تشکیل ‌شده‌است. یک پاف از این رایحه ممکن است تا ۲۴ ساعت دوام داشته باشد.

این همه ی چیزی بود که باید یاد می‌گرفتیم و قطعا کمک‌تان می‌کند که در هنگام خرید بهتر تصمیم بگیرید مثلا اگر به دنبال چیزی هستید که کمی سبک‌تر باشد و بویش در روزهای گرم تابستان خیلی روی تن ‌و لباستان نماند یا در پی چیزی هستید که دوام زیادی داشته باشد و در تمام طول روز که بیرون هستید، ماندگار باشد حالا انتخاب شما راحت تر است.

ترجمه و منبع:سایت کسب و کار بازده

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “ادکلن، عطر، دئودورانت و دیگر رایحه‌ها با هم چه فرقی دارند”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ صحیح را وارد نمایید(از اعداد انگلیسی استفاده کنید) *