---------------------- ---------------------- ---------------------

اشتباهات رایج در استفاده از ماشین لباسشویی

تقریبا اکثر خانمها بعد از خرید یک ماشین لباسشویی بعد از ۱ یا ۲ بار شستشو کار با ماشین را یاد میگیرند.اما ممکن است بعضی اشتباهات در استفاده از ماشین لباسشویی باعث شود تا هم البسه و همچنین ماشین آسیب ببیند.در این مطلب قصد داریم اشتباهاتی را که ممکن است هر خانم خانه داری انجام دهد عنوان کنیم:

لباسهای زیپ دار یا دگمه دار: دندانه های فلزی زیپ میتواند لباسهای ظریف را نخ کش کند، بهتر است وقتی این لباسها را داخل ماشین قرار میدهید زیپ لباسها را ببندید.در مورد لباسهای دکمه دار برعکس عمل کنید زیرا گردش ماشین و فشار زیاد ممکن است دکمه ها را لق کند در نتیجه بهتر است این دکمه ها باز باشد.

لباسهای خیس: اگر لباسهای خیس بیش از نیم ساعت داخل ماشین بماند احتمال ایجاد کپک ها و باکتری های آلرژی زا بالا میرود.درنتیجه زمانی که وقت کافی دارید ماشین را روشن و پس از شستشو لباسها را بلافاصله خارج و پهن کنید.
شستن لباسهای زیر: از نظر بهداشتی شستن لباسهای زیر توسط ماشین توصیه نمیشود و بهتر است شستشو این نوع البسه با دست انجام شود.
جداسازی لباسها: بهتر است لباسهای تیره و روشن جداگانه شسته شوند.همچنین لباسهایی که احتمال میدهید رنگ پس بدهند را بهتر است اولین بار با دست بشورید.
استفاده به اندازه از مواد شوینده: استفاده ی بیش از حد از مواد شوینده نه تنها شستشو را بهبود نمیبخشد بلکه باعث میشود چرک لباسها خوب از بین نرود و در قسمتهایی مانند یقه ی لباسها باقی بماند.
باز گذاشتن درب ماشین لباسشویی: پس از هر بار استفاده درب ماشین را باز بگذارید تا آب موجود در آن تبخیر شده و بوی رطوبت نگیرد.
استفاده درست از ظرفیت ماشین لباسشویی: هرگز بیش از ظرفیت ماشین را پر نکنید، زیرا این کار باعث اختلال در روند چرخشی و تخلیه آب میشود.البسه باید به راحتی در آب حرکت کنند و ؟آب را جذب کنند.
انباشته کردن لباسهای کثیف: لباسهای کثیف را داخل ماشین انباشته نکنید زیرا موجب تولید میکروب میشود.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “اشتباهات رایج در استفاده از ماشین لباسشویی”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ صحیح را وارد نمایید(از اعداد انگلیسی استفاده کنید) *