----------------------

افزایش عمر با نوشیدن یک فنجان قهوه در روز

در مورد خواص یا عوارض نوشیدن قهوه سالهاست تحقیق میشود و گاهی از فواید آن می گویند و گاهی از معایبش.
یکی از نوشیدنی‌های رایج که در سراسر دنیا مصرف می‌شود و امروزه نوشیدن آن به امری معمول تبدیل شده است قهوه میباشد، ولی تحقیقات نشان می‌دهند که این نوشیدنی فواید قابل توجهی دارد.
نتایج دو مطالعه که به تازگی انجام شده است نشان می‌دهد که نوشیدن فقط یک فنجان قهوه در روز خطر مرگ زودهنگام به ویژه مرگ ناشی از مشکلات گوارشی را به اندازه چشمگیری کاهش می‌دهد.
طبق گزارش تلگراف، بر اساس نتایج این دو مطالعه که توسط دانشگاه‌های ایمپریال لندن و سوترن کالیفرنیا انجام شده است، خطر مرگ زودهنگام در افرادی که در طول ۱۶ سال هر روز تنها یک فنجان ۳۵۰ میلی لیتری قهوه مصرف می کردند، ۱۲ درصد و در افرادی که روزی سه فنجان قهوه مصرف می کردند ۱۸ درصد کاهش یافته است.

تاثیر قهوه بر افزایش عمر

همچنین این مطالعات نشان می‌دهند که مصرف یک فنجان قهوه در روز متوسط طول عمر مردان را سه ماه و متوسط طول عمر زنان را یک ماه افزایش خواهد داد.
به این ترتیب مصرف یک فنجان قهوه در روز، به طور متوسط روزانه طول عمر یک مرد را حدود ۹ دقیقه و طول عمر یک زن را حدود ۳ دقیقه افزایش می‌دهد.
این محققان اعلام کردند که نقش پیشگیرانه قهوه از لحاظ بیولوژیکی قابل توجه میباشد؛ این نوشیدنی حاوی آنتی اکسیدان‌ها و ترکیبات تقویت‌کننده سیستم ایمنی بدن است که با مقاومت نسبت به انسولین مبارزه می‌کند، التهابات را کاهش می‌دهد و عملکرد کبد را تقویت می‌کند.
قهوه حاوی مقدار زیادی آنتی اکسیدان و ترکیبات فنلی است که نقش مهمی در پیشگیری از سرطان دارند.
بر اساس نتایج این دو مطالعه، نوشیدن قهوه با کاهش خطر مرگ ناشی از بیماری های قلبی، تنفسی، کلیوی، سرطان، سکته مغزی و دیابت در میان نژادهای مختلف ارتباط دارد.

منبع:خبرگزاری تسنیم

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “افزایش عمر با نوشیدن یک فنجان قهوه در روز”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ صحیح را وارد نمایید(از اعداد انگلیسی استفاده کنید) *