---------------------- ---------------------

افسردگی در بیماران مبتلا به سرطان

طبق اعلام موسسه ملی سرطان ایالات متحده، بین ۱۵ تا ۲۵ درصد از بیماران مبتلا به سرطان دارای افسردگی هستند که دو تا سه برابر بیشتر از جمعیت عمومی ایالات متحده میباشد.
طبق مطالعه جدیدی که صورت گرفته در افراد مبتلا به سرطان ، افسردگی رایج است، که اغلب نادیده گرفته می شود.

به گفته محققان، غربالگری سلامت روانی در شروع و در طول درمان سرطان حیاتی میباشد.

افسردگی

محققان، افسردگی را در ۴۰۰ بیمار تحت درمان برای سرطان در سالهای ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۶ در مرکز سرطان دانشگاهی در نیوآرک، نیج، مورد بررسی قرار دادند. سن بیماران بین ۲۰ تا ۸۶ سال با میانگین سن ۵۵ سال بود.

در ۴۰ درصد بیماران افسردگی یافت شد و محققان دریافتند که ۳ مورد از ۴ بیمار هیچگاه برای افسردگی تشخیص داده نشده بودند یا درمان نشده بودند.
این مطالعه در نشست سالانه انجمن انکولوژی رادیویی آمریکا در سن دیگو ارائه شد. یافته های ارائه شده در این جلسات معمولا تا وقتی که در مجله ای با بررسی دقیق، منتشر شوند به عنوان یافته های مقدماتی تلقی میشوند.
دوموگاوئر گفت: تشخیص و درمان کلیدی هستند.
نویسنده این مطالعه، دکتر جیسون دوموگاوئر، دانشجوی دانشکده پزشکی نیوجرسی دانشگاه راتگرز، در نیوآرک اظهار داشت: “میزان شیوع افسردگی در میان بیماران سرطانی همچنان بالا میباشد، به ویژه افرادی که در مرکز سرطان شهری تحت درمان هستند و همچنین زنان یا از افرادی که به خاطر بیماری خود ناتوان هستند”.

او ادامه داد: “مطلبی که مایه هراس است، این است که افسردگی در بیشتر این بیمارها تا کنون تشخیص داده نشده و درمان نشده است، که نشان دهنده شکاف مهمی در مراقبت های سرطان و فرصتی برای بهبود نتایج بیماران است.”

وی اظهار داشت: “یافته های ما نشان دهنده نیازی آشکار برای اقداماتی از جمله غربالگری افسردگی در مراجعات اولیه و دائمی بیمار، شروع درمان های روان شناختی برای بیماران شناسایی شده و افزایش همکاری با ارائه دهندگان خدمات بهداشت روانی در مراکز درمانی سرطان هستند.”دوموگاوئر گفت: “این تلاش ها برای بیماران در مراکز شهری، زنان، و افرادی که به دلیل بیماری خود قادر به انجام کار نیستند، بسیار مهم میباشند.”

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “افسردگی در بیماران مبتلا به سرطان”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ صحیح را وارد نمایید(از اعداد انگلیسی استفاده کنید) *