---------------------- ---------------------

انتقال بیماری با مصرف چغاله بادام

چغاله بادام یکی از میوه های پرطرفدار است که در فصل بهار در دسترس است.این میوه دارای فواید زیادی است اما مصرف این میوه به صورت کال و نرسیده میتواند مضرات بسیاری داشته باشد.
محمد حسین عزیزی در خصوص مصرف چغاله بادام می گوید: چغاله بادام با وجود فوایدی که دارد، اگر به صورت کال و نرسیده مصرف شود به علت داشتن حجم زیاد فیبر و عدم هضم منجر به ایجاد بیماری‌های گوارشی می‌شود. این در حالی است که بسیاری از مردم نسبت به مصرف میوه‌ های نوبرانه مشتاق هستند و از مضراتی که میتواند در پی داشته باشد بی اطلاع میباشند.
رئیس انجمن علوم و صنایع غذایی ایران ادامه داد: بزرگی اندازه ی چغاله بادام به معنای رسیده بودن این میوه نیست زیرا رشد غیرطبیعی میوه ناشی از استفاده از هورمون و تولید آن در محیط گلخانه است در نتیجه نباید به ظاهر میوه‌ ها اکتفا کرد و تأکید بر مصرف نوع ارگانیک محصولات میباشد.
وی افزود: میکروارگانیسم‌ های بیماری زا در چغاله بادام های دارای لک و شکسته رشد کرده و منجر به انتقال ویروس به مصرف کنندگان می‌شود، اما متاسفانه قیمت بالای این میوه باعث شده تا بسیاری از شهروندان به مصرف نامرغوب این میوه با قیمت پایین روی آورند.
عزیزی عنوان کرد: به هیچ عنوان از لحاظ بهداشتی و غذایی فروش چغاله بادام بر روی چرخ دستی‌ های خیابانی تائید نمی‌شود چرا که مجاورت این میوه‌ها در معرض آلودگی ‌های محیطی و دود منجر به از بین رفتن ارزش غذایی میوه‌ها شده و می‌تواند باعث ایجاد مسمومیت شود.همچنین شستن مناسب این محصولات در دستفروشی‌ها از لحاظ بهداشتی تضمینی ندارد و در اغلب موارد آبهایی که برای شستن میوه ها استفاده میشود حامل میکروب‌ها و انگل میباشد و میوه ها به به صورت پی در پی با آب مانده و غیربهداشتی آب پاشی می‌شود.ناگفته نماند استفاده از نمک بیش از حد نیز در فروش این محصول نه تنها تاثیرات ضدعفونی کننده ندارد بلکه شرایط را برای بیماری افراد فراهم می نماید.
عزیزی در ادامه افزود: میوه هایی مانند چغاله بادام و توت فرنگی باید قبل از مصرف با دقت شسته شوند زیرا زمینه برای رشد میکروبها در این میوه‌ها فراهم است و می‌توانند انواع انگل‌ها را به بدن منتقل کنند.
رئیس انجمن علوم و صنایع غذایی ایران با بیان اینکه مصرف بیش از حد چغاله بادام مضر است خاطرنشان کرد: مصرف این میوه برای زنان باردار، بیماران گوارشی و کودکان توصیه نمی گردد.

منبع:میزان

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “انتقال بیماری با مصرف چغاله بادام”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ صحیح را وارد نمایید(از اعداد انگلیسی استفاده کنید) *