---------------------- ---------------------

ایمپلت ارزان آره یا نه؟

گاهی میشود هزینه های کمتری صرف کرد و کاشت ایمپلنت را ارزانتر انجام داد. باید به این موضوع توجه داشت که برخی از ایمپلنتها به شکل ساده کار گذاشته می‎شوند و دوام آنها کمتر است، برخی دیگر بصورت پیچیده تری در دهان قرار می‎گیرند و به همین دلیل قیمت آنها نیز بیشتر خواهد شد.

علت ارزانی ایمپلنت

نکته ای که حائز اهمیت است، قیمت پایین ایمپلنت‎ها‎ی دندانی به معنای کیفیت نامطلوب آنها نیست. در حقیقت از آنجا که مسئولان وزارت بهداشت بر امر واردات مواد مورد نیاز کاشت ایمپلنت نظارت دارند، لذا از ورود ایمپلنتهایی که ریسک پذیر بوده و به بدن آسیب وارد می‎کنند، جلوگیری می‎نمایند.داشتن تائیدیه بین المللی معیار اصلی کیفیت ایمپلنت‎ها‎ی دندانی می‎باشد ، و ایمپلنتها باید تائیدیه اتحادیه اروپا و آمریکا را نیز اخذ نمایند تا برای آنها مجوز صادر شود.

ایمپلنت ارزان

شایان ذکر است که متخصص کاشت ایمپلنت، تعیین کننده دستمزد درمان میباشد. بر این اساس دندانپزشک با توجه به تجربه ، تخصص و مهارت خود ، هزینه‎ها‎ را تعیین می‎کند. ناگفته نماند که معیار اصلی توسط سازمان نظام‌ پزشکی ،وزارت بهداشت، وزارت رفاه و تامین اجتماعی، کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، هیات دولت و سایر سازمان‌های ذیربط مشخص می‎شود و تنها دستمزد توسط دندانپزشک تعیین میگردد.

 

 

منبع:پزشکان بدون مرز

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “ایمپلت ارزان آره یا نه؟”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ صحیح را وارد نمایید(از اعداد انگلیسی استفاده کنید) *