----------------------

بازنشسته شدن پیام‌رسان AIM بعد از 20 سال

اگر از کاربران قدیمی اینترنت باشید، حتما با پیام‌رسان AIM که محصول شرکت اینترنتی AOL است آشنا هستید و از این پیام‌رسان خاطرات زیادی دارید. این پیام‌رسان در اواخر دهه ۱۹۹۰ میلادی و اوایل سال ۲۰۰۰ میلادی خیلی پرطرفدار و محبوب بود و اکثر کاربران در آن زمان از پیام‌رسان AIM برای ارتباط با یکدیگر در فضای اینترنت استفاده می‌کردند.

بعد ‌ازآن و در سال‌های بعد پیام‌رسان‌های متنوعی مثل پیام‌رسان MSN مایکروسافت و پیام‌رسان یاهو نیز بسیار پرطرفدار شدند و جای پیام‌رسان AIM را گرفتند. علاوه بر این ، با گسترش استفاده از گوشی‌های موبایل و ظهور گوشی‌های هوشمند، نحوه ارتباطات و پیام‌رسانی به ‌کلی دچار تغییر و تحول شد و این روزها اپلیکیشن های پیام‌رسان موبایلی جایگزین نرم‌افزارهای اینترنتی چت شدند.

مسنجر aim بازنشته میشود

به همین علت، شرکت AOL قصد دارد پیام‌رسان قدیمی AIM را پس از گذشت بیست سال از شروع فعالیتش بازنشسته کند. بر پایه اخبار منتشرشده، این پیام‌رسان در روز ۱۵ سپتامبر به‌طور کامل متوقف خواهد شد و از دسترس خارج می‌شود. شرکت AOL در ماه مارچ گذشته دسترسی به سرویس AIM را از طریق نرم‌افزاری‌های دسته سوم چت متوقف کرد و اکنون قصد دارد به ‌طور کامل آن را بازنشسته کند.

پس اگر هنوز هم از پیام‌رسان AIM استفاده می‌کنید، وقت زیادی برای خداحافظی با آن و مهاجرت به یک پیام‌رسان جدید ندارید.

منبع:مایکروتل

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “بازنشسته شدن پیام‌رسان AIM بعد از ۲۰ سال”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ صحیح را وارد نمایید(از اعداد انگلیسی استفاده کنید) *