----------------------

با کاهش وزن از درد مفاصل بکاهید

از بین رفتن غضروف مفاصل با درد همراه است و اگر این روند ادامه داشته باشد بیمار نیازمند تعویض مفصل خواهد شد.پزشکان آمریکایی بر این باورند که افراد چاق با کاستن از وزن خود به صورت موثر میتوانند این بیماری را کنترل کنند.

آرتروز عارضه‌ای میباشد که بر اثر آن غضروف بین مفاصل از بین رفته و با درد شدید همراه میباشد. زانوها بیشتر از مفاصل نواحی دیگر بدن درگیر این عارضه شده و زنان بیش از مردان در معرض ابتلا به آن هستند.

محققان آمریکایی از ۲۴۰ بیمار چاق مبتلا به آرتروز خواستند تا یک برنامه ی کاهش وزن را به مدت ۱۸ ماه انجام دهند و مشاهده کردند هرچه میزان وزن کاهشی افراد شرکت کننده در این مطالعه بیشتر باشد، علائم همراه با درد ناشی از آرتروز در این بیماران بیشتر تسکین پیدا کرده است همچنین بیمارانی که ۱۰ درصد یا مقدار بیشتری از وزن خود را از دست داده بودند علاوه بر تسکین درد، قدرت حرکت آنان بهبود یافته است.

بیشتر بخوانید:ورزشی مناسب برای درمان آرتروز زانو

محققان می گویند، هر چه وزن بیمار سنگین تر باشد هنگام حرکت فشار بیشتری به زانوهای خود وارد میکند. علاوه بر این، چربی مازاد در بدن ممکن است بافت‌های مفاصل را ملتهب سازد.

بدن قادر به ترمیم غضروف از دست رفته نبوده و به همین علت التهاب مفصل یا آرتریت برگشت ‌پذیر نیست.بیماران باید برای تسکین علائم این بیماری پیش از آنکه پیشرفت کند و به عمل جراحی تعویض مفصل زانو نیاز شود اقداماتی را انجام دهند.

به نقل از مدیکال دیلی، در حال حاضر درمانی که پیشرفت این عارضه را کند سازد یا فرد را از ابتلا به آن حفظ کند، وجود ندارد. اکثر پزشکان برای کاهش علائم درد مفاصل به بیماران توصیه می‌کنند در رژیم غذایی خود تغییر ایجاد کنند و مرتب حرکات ورزشی انجام دهند.

بیشتر بخوانید:مبتلان به آرتروز چه خوردنی هایی بخورند؟

برگرفته از:
ایسنا

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “با کاهش وزن از درد مفاصل بکاهید”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ صحیح را وارد نمایید(از اعداد انگلیسی استفاده کنید) *