---------------------- ---------------------

بررسی جدید محققان درباره ی کتامین

دارویی که نوید بخش درمان افسردگی است ولی محققان به علت ناشناخته بودن اثرات طولانی مدت این دارو ، برای توصیه آن آماده نیستند.کتامین را در پارتی ها Special K مینامند.

در این بررسی جدید، خانم کالن لو، دستیار نویسنده ، اظهار داشت: قبل از اینکه کتامین بتواند به طور گسترده ای برای درمان افسردگی مورد استفاده قرار گیرد کمبود در دانش باید، جبران شود. او استاد دانشگاه نیو ساوت ولز استرالیا میباشد.لو گفت: بعضی از نتایج اولیه نشان دهنده اثر بخشی سریع این دارو هستند. وی ادامه داد :اما اثرات این دارو برای مدت طولانی و پس از تکرار دوز به صورت موثر بررسی نشده است.
کتامین، که داروی بیهوشی است، به طور فزاینده ای برای درمان افسردگی شدید و مقاوم به درمان استفاده می شود.

عوارض مصرف کتامین

بررسی Ketamine

۶۰ مطالعه منتشر شده از درمان کتامین برای افسردگی توسط لو و همکارانش مورد بررسی قرار گرفت که حدودا شامل ۹۰۰ بیمار میشد. محققان چندین مطالعه راجع به ایمنی دوزهای مکرر یا استفاده مداوم از دارو را پیدا کردند.

او گفت: “با توجه به اینکه درمان کتامین احتمالا شامل دوزهای متعدد و مکرر در طول مدت زمان طولانی میباشد، تعیین این که آیا عوارض جانبی احتمالی بیش از آن چیزی است که برای این منظور ایمن باشد، بسیار مهم است.”

تحقیقات گذشته استفاده دراز مدت کتامین را به تورم مثانه، آسیب کبدی، زوال عقل و اعتیاد مرتبط دانسته اند. نویسندگان این بررسی نوشتند: این مشکلات بالقوه “ممکن است استفاده ایمن از کتامین را به عنوان درمان ضد افسردگی درازمدت محدود کنند”.این بررسی در ۲۷ ژوئیه در روانپزشکی لنست انتشار یافت.

منبع: راستینه

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “بررسی جدید محققان درباره ی کتامین”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ صحیح را وارد نمایید(از اعداد انگلیسی استفاده کنید) *