---------------------- ---------------------- ---------------------

بیل گیتس به اشتباه خود اعتراف کرد

بیل گیتس،با ثروت خالص بیل حدود ۱۰۲ میلیارد دلار آمریکا مدیرعامل سابق شرکت مایکروسافت و رتبه دوم فهرست ثروتمندترین افراد جهان است. او واگذار کردن صحنه رقابت به گوگل در عرصه تولید سیستم‌ عامل گوشی‌های موبایل را به عنوان بزرگترین شکست دوران حرفه‌ای خود میداند.
گیتس در گفتگو با نشریه دهکده جهانی اعلام کرد: در دنیای نرم‌افزار و به خصوص پلتفورم‌ها، جریان به نحوی است که اگر شرکتی برنده شود، کل بازار در خدمت محصول او خواهند بود.بنابراین بزرگترین اشتباه تمام دوران من این بود که عملکرد بد من باعث شد تا امروز مایکروسافت آن‌چیزی نباشد که اندروید هست. اندروید پلتفورم استاندارد گوشی‌های غیر اپل است… و برای سیستم عامل غیر اپل تنها یک جای خالی وجود دارد.»
۸۵ درصد از گوشی هایی که امروز در جهان فروخته میشوند ، از سیستم عامل اندروید استفاده می‌کنند.

برای سالهای زیادی تنها یکه تاز صنعت کامپیوتر مایکروسافت بود.اما نتوانست در عصر گوشی‌های هوشمند برتری خود را حفظ کند. در واقع این مایکروسافت بود که برای اولین بار در سال ۲۰۰۰ سیستم عامل گوشی‌های همراه را تحت عنوان «ویندوز موبایل» به راه انداخت اما در نهایت مغلوب دو سیستم عامل شد؛ سیستم عامل اپل ویژه ایفون که در سال ۲۰۰۷ آغاز به کار کرد و سیستم عامل گوگل تحت عنوان اندروید که در سال ۲۰۰۸ بنیان گذاشته شد.

بیل گیتس همچنین در کنفرانسی که روز دوشنبه در باشگاه اقتصاد واشنگتن برگزار شده بود علت این اشتباه را درگیر بودن خود در یک پرونده قضایی در آن دوره دانست که باعث شده بود تا نتواند بر کار تمرکز کند.

وی در اینباره گفت: «ما می‌دانستیم که گوشی‌های همراه بسیار محبوب خواهند شد به همین دلیل ویندوز موبایل را راه انداختیم. اما با یک فاصله کوچک تسلط بر بازار سیستم‌عامل‌های موبایلی را از دست دادیم. در آن زمان به خاطر در جریان بودن پرونده آنتی‌تراست [قانونی مختص محدود کردن انحصار عملکرد شرکت‌های بزرگ در جهت منافع عامه] نمی‌توانستیم تمرکز کنیم. نتوانستیم بهترین‌ آدم‌ها را برای کار به خدمت بگیریم. به همین خاطر بزرگترین اشتباهی که کردم همین بود. به این معنی که دقیقا در حدود توانایی‌هایمان بود و شرکتی بودیم که باید از عهده‌اش برمی‌آمدیم و برنیامدیم.»

بیل گیتس پیشتر در سال ۲۰۱۷ از اینکه چرا عملکرد سه دکمه همزمان «آلت‌کنترل- دیلیت» را در یک دکمه تجمیع نکرده بود از افسوس‌های خود خوانده بود.

بیل گیتس در سال ۱۹۹۶ حدود ۲۴ درصد از سهام شرکت مایکروسافت را در اختیار داشت. در سال‌های گذشته وی با کاهش میزان مشارکت در مایکروسافت، سهام خود را به ۱.۳ درصد کاهش داد.

برگرفته از یورونیوز

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “بیل گیتس به اشتباه خود اعتراف کرد”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ صحیح را وارد نمایید(از اعداد انگلیسی استفاده کنید) *