---------------------- ---------------------- ---------------------

تاثیرگذاری روی مخاطب در کمتر از یک دقیقه

گذراندن وقت در فضای مجازی میتواند خسته کننده باشد اما این که میشود با شخص دیگری در یک نقطه ی دیگر این جهان بزرگ ارتباط برقرار کرد لذت بخش است.حقیقت این است که شبکه یا نتورکینک میتواند هم لذت بخش و هم نفرت انگیز باشد.
در فضای مجازی زمانی که نتوانیم در جلب نظر مخاطب سرعت خوبی داشته باشیم توجه او را از دست خواهیم داد.حالا وقتی قرار باشد با کسی رو در رو و در فضای واقعی ملاقات کنید وضعیت چگونه خواهد بود؟
هرچند قرار نیست با هرکس که ملاقت میکنید از شما خوشش بیاید اما در هر ملاقاتی شما باید دو هدف داشته باشید که اگر آنها را به درستی اجرا نکنید ملاقات اثربخشی نخواهید داشت.این دو هدف عبارتند از:
۱_ خاطره ای خوب از خودتان برای فرد مقابل به جا بگذارید.
۲_ به شکلی صحبت کنید تا طرف مقابل احساس کند از صحبت با شما چیز با ارزشی به زندگی‌اش اضافه شده است.
تاثیرگذاری بر مخاطب در یک دقیقه
مهم این است که در یک دقیقه ی ابتدایی به دو هدف مذکور برسید زیرا این احتمال وجود دارد که اگر در این ۶۰ ثانیه به هدف‌تان برسید پس مطمئنا برای مدت زمان بسیار بیشتری توجه آن‌ها را به‌خود جلب می‌کنید. دو نکته ی بسیار مهم وجود دارد که در ابتدای ملاقات باید آنها را رعایت کنید:
۱_ محکم و قوی با طرف مقابل دست دهید.
۲_ همیشه یک لبخند واقعی بر لب داشته باشید، البته لازم نیست خودتان را بیش از اندازه هیجان‌زده نشان دهید یا تلاش کنید تا شاد، جالب توجه و قابل اعتماد به‌نظر برسید.
پس از رعایت این دو نکته ، تنها هدف شما باید مجاب کردن آن‌ها به صحبت درباره جالبترین و محبوبترین موضوع مورد علاقه‌شان باشد، یعنی خودشان.
سعی نمایید در ابتدا موضوعی را مطرح کنید که با هر دوی شما در ارتباط باشد، به عنوان مثال غذایی که در حال خوردن آن هستید و یا مراسمی که در آن حضور دارید.باید دقت کنید موضوع به شکلی بیان شود تا بتوانید آن را پیش ببرید.

نکته بعدی تلاش برای خنداندن یا لبخند زدن آن‌ها است. این کار باعث می‌شود تا به ‌قول معروف یخ مجلس آب شود. حتی اگر یادشان برود که درباره چه چیزی حرف می‌زدید، حداقل یادشان می‌ماند که آن‌ها را خوشحال کردید.

مطمئنا همه رابطه‌ها و تعلاملات کامل و بی‌نقص نخواهد بود. در واقع، اکثر اوقات این‌گونه نیست. زمانیهایی ممکن است مخاطبان شما لبخند نزنند. خیلی از اوقات، روحیه آن‌ها پایین است، حوصله صحبت کردن ندارند یا در شرایط مناسبی به سر نمی‌برند. بدون اینکه به نتیجه آن توجه کنید، سعی کنید مکالمه را به سمت آن‌ها سوق دهید و احساسات خوب را پخش کنید. هیچ وقت نمی‌توانید حدس بزنید که چه اتفاقی خواهد افتاد.

 

برگرفته از سایت شبکه

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “تاثیرگذاری روی مخاطب در کمتر از یک دقیقه”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ صحیح را وارد نمایید(از اعداد انگلیسی استفاده کنید) *