---------------------- ---------------------- ---------------------

تاثیر هله هوله و فست فود بر هوش کودکان

مصرف غذاهای سریع یا همان فست فودها مضرات فراوانی دارد اما این مضرات در کودکان زیر ۸ سال میتواند بیشتر و جدی تر باشد.مصرف تنقلات ناسالم و نوشابه توسط کودکان باعث می‌شود هوش آنها همراه با افزایش سن کاهش چشمگیری پیدا کند.

بررسی ها نشان داده در کودکان زیر ۸ سال که از فست‌ فودها و هله‌هوله‌ها استفاده میکنند، کاهش ضریب هوشی بسیار بیشتر از آنچه که قبلا تصور می‌شد میباشد.این در حالی است که استفاده از رژیم غذایی سالم می‌تواند ضریب هوشی کودکان را افزایش دهد.

به کودکان زیر ۸ سال هله هوله ندهید

نتیجه ی تحقیقات پژوهشگران انگلیسی نشان میدهد در کودکانی که تا ۸ سالگی از فست‌فودها و غذاهای ناسالم استفاده کرده‌اند میزان IQ حداقل ۲ نمره کمتر از کودکان دیگر میباشد.

تاثیر تغذیه ناسالم در ضریب هوشی کودکان از ۶ تا ۲۴ ماهگی بیشتر از سنین دیگر است و اگر والدین به این موضوع توجه نکنند، در آینده کودکان کم‌هوش خواهند داشت.در این دوره مغز نیاز بسیار زیادی به مواد مغذی برای ساخت بافت‌های خود دارد و اگر این نیاز بر طرف نشود، قسمت‌های مرتبط با حافظه و تجزیه و تحلیل به خوبی رشد نمیکنند. بزرگترین اشتباه والدین دادن مواد غذایی مانند بیسکویت، شکلات، نوشیدنی‌های صنعتی و نوشابه‌های گازدار، چیپس و ساندویج به کودکان در این دوره از زندگی آنها میباشد.

برگرفته از شفا نیوز

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “تاثیر هله هوله و فست فود بر هوش کودکان”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ صحیح را وارد نمایید(از اعداد انگلیسی استفاده کنید) *