---------------------- ---------------------

نتایج مثبت تاثیر هویج و چای‌ سبز در درمان آلزایمر

دانشمندان برای کشف اسرار جدید بیماری آلزایمر از راهکارهای گوناگونی استفاده می‌کنند که یکی از این راهکارها انجام آزمایشاتی روی موش‌ها است.به تازگی محققان دو ترکیب متفاوت در هویج و چای سبز یافته‌اند که به درمان آلزایمر در موش‌ها کمک کرد.

اخیرا محققان دانشگاه کالیفرنیای جنوبی دریافته‌اند که ترکیباتی در چای سبز و هویج وجود دارد که به بهبود موش‌های مبتلا به آلزایمر کمک می‌کند.طبق این تحقیق که توسط محققان پزشکی این دانشگاه انجام شده است، منجر به بررسی دو ترکیب به نام‌های ” فرولیک اسید ” و ” اپی‌گالوستاچین گالت” شد.

” فرولیک اسید ” یا ” FA” آنتی‌اکسیدانی است که در برنج، هویج و سیب‌زمینی یافت می‌شود و ” اپی‌گالوستاچین گالت” یا ” EGCG” ترکیبی است که در چای سبز وجود دارد و ماده‌ای مؤثر برای درمان آلزایمر محسوب می‌شود. این ماده همچنین به حفاظت بهتر از دندان‌ها و جلوگیری از حملات قلبی کمک می‌کند و علاوه بر آن دارویی ضدسرطان میباشد.

ترنس تاون ، محقق ارشد این پروژه درباره ی این تحقیقات میگوید: ما پیش از این طی تحقیقاتی نشان داده بودیم که این دو ترکیب منجر به تغییر روند بیماری آلزایمر در مغز موش‌ها می‌شوند.
نتایج مثبت درمانی برای بیماری آلزایمر
در این پروژه ۳۲ موش با علائم مشابه با بیماری آلزایمر مورد آزمایش قرار گرفتند و محققان در یک دوره سه ماهه موش‌ها را با ترکیبات مذکور تغذیه کردند.موش‌ها قبل و بعد از تغذیه با این رژیم مورد آزمایش‌های نوروفیزیولوژیکی قرار گرفتند.تغذیه موش‌های بیمار با این رژیم سبب شد که بتوانند عملکردی مشابه با موش‌های سالم داشته باشند.نکته قابل توجه این بود که رفتار اضطراب مانند موش‌های بیمار نیز با این رژیم کاهش پیدا کرد.

دو علائم کلیدی برای بروز آلزایمر در انسان ، “استرس اکسیداتیو” و “التهاب عصبی” هستند که با استفاده از این رژیم در موش‌ها کاهش پیدا کرد.

محققان این پروژه اظهار کردند: هنوز معلوم نیست که چگونه می‌توان این نتایج را به انسان‌ها نیز نسبت داد. گرچه که نتیجه آزمایش به این‌گونه نیست که هرچه بیشتر چای سبز نوشید و یا هویج خورد، کمتر احتمال ابتلاء به آلزایمر وجود دارد.
“تاون” در نهایت گفت: بهتر است ۱۲ سال را برای ساخت این دارو منتظر نمانیم و از همین امروز هویج و چای سبز را به رژیم غذایی خود اضافه کنیم.

نتایج این پژوهش در “Journal of Biological Chemistry” منتشر شده است.

منبع:گیزمگ

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “نتایج مثبت تاثیر هویج و چای‌ سبز در درمان آلزایمر”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ صحیح را وارد نمایید(از اعداد انگلیسی استفاده کنید) *