---------------------- ---------------------

ترجمه زبان اشاره به متن با دستکش هوشمند

دستکش هوشمند Yingmi Tech با توانایی تشخیص و برگرداندن زبان اشاره به متن، یکی از خلاقانه‌ترین گجت های پوشیدنی کامپیوتکس ۲۰۱۸ است. در ادامه، می‌خواهیم نگاهی اجمالی به این محصول جذاب و کارآمد داشته باشیم.

دستکش هوشمند Yingmi Tech با بهره‌گیری از سنسورهای متعدد و اتصال به تلفن های هوشمند، قادر به شناسایی و تشخیص زبان اشاره است. کمپانی تایوانی Yingmi Tech با نمایش این محصول جدید در Computex 2018، توجه بسیاری از افراد را به خود جلب نموده است.

نمایشگاه امسال نشان داد هم‌چنان فناوری با سرعتی بالا در حال پیشرفت بوده و ما می‌توانیم رد پای این تکامل را در هر حوزه‌ای ببینیم.

این کمپانی در اصل توسط گروهی تاسیس شد که به دنبال ایجاد روشی کم دردسرتر و بهتر برای کنترل اشیای واقعی در داخل دنیای واقعیت مجازی بودند. اما چنین تلاشی در ادامه آنها را به این ایده رساند که همان سخت افزار می تواند به میزان کافی برای شناسایی حرکت دست های افراد و همچنین خمیدگی های انگشتان مناسب باشد.

دستکش های یینگ می در قیاس با سایر دستکش های به کار رفته برای تشخیص زبان اشاره ای که دیده ایم دارای چیرگی و ظرافت و همینطور خوشدستی بیشتری است. محفظه ی تعبیه شده برای نگه داشتن باتری های سیستم و چرخش سنج (ژیروسکوپ) آن کاملا کوچک و مناسب است و با وجود کوچک بودن محفظه، هر کدام از دست ها قابلیت ذخیره ی توان کافی برای کار کردن به مدت هشت ساعت به طور پیوسته را دارند.

با این حال، مشکلاتی نیز پیرامون دستگاه وجود دارد. از این مشکلات می توانیم به پیچیدگی و گستره ی زبان چینی در قیاس با سایر زبان ها اشاره کنیم. سخنگوی کمپانی در گفتگویی که در کامیپوتکس در تایپه داشته، اظهار کرده است که بیشتر گوشی های هوشمند موجود در بازار دارای ظرفیت کافی برای نگه داشتن تمامی داده های مربوط به این دستگاه برای پوشش دادن زبان اشاره ی متداول نیستند.

در نمایش طرز کار این محصول، فرد می تواند با جملات شکسته ای از قبیل “?You want Coffee? Milk” به جای برخی جملات پیچیده تر استفاده کند. به عنوان یک نتیجه می توان گفت که یینگ می در حال حاضر به دنبال بررسی ساخت یک سیستم پلتفرم ترجمه ای مبتنی بر فضای ابری است تا به این ترتیب بتوانند سنگینی وظایف اعمال شده روی دستگاه های محلی را کم کند.

هنوز هیچ صحبتی در مورد زمان عرضه ی این دستکش ها به بازارها بیان نشده است. اما انتظار می رود که در آینده ی نسبتا نزدیک شاهد حضور این دستگاه در بازارها باشیم. برآورد شده است که قیمت آنها در هنگام عرضه به صورت تجاری کمتر از ۲۰۰ دلار خواهد بود.

منبع: ایمان نیوز

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “ترجمه زبان اشاره به متن با دستکش هوشمند”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ صحیح را وارد نمایید(از اعداد انگلیسی استفاده کنید) *