---------------------- ---------------------

تفاوتهای مهم بارداری دوقلو با تک قلو

مجله ی قو به نقل از نی نی بان: نمایان شدن خطوط صورتی رنگ روی شکم علامتی است که نشان می‌دهد زندگی شما تغییر خواهد کرد.خوشحالی و شگفتی در یک لحظه بروز می‌کند. به همین دلیل راهی مطب دکتر می‌شوید تا توصیه‌های لازم یا حتی سونوگرافی را انجام دهید.

سونوگرافی به شما لوبیای کوچکی را نشان ‌می‌دهد که مشخص میشود شما باردارید. شما تلاش میکنید که در صفحه مانیتور کوچولوی‌ خود را شناسایی کنید که ناگهان پزشک به شما می‌گوید فکر کنم دو تا هستند و شما دوقلو باردارید و در همین لحظه است که شما وارد عرصه جدیدی از بارداری می‌شوید.شاید شنیده باشید که حاملگی دوقلو و تک قلو چندان تفاوتی با هم ندارند اما در اینجا ۱۰ نکته ای که باید به آنها توجه کنید به شما می‌گوییم.

فرق بارداری ۲ قلو با تک قلو

 

بارداری دوقلو

بارداری دوقلو= بارداری پرریسک
آیا شما کاملا سلامت هستید؟ آیا دوقلوهای شما به راحتی در حال رشد هستندو احساس خوبی دارید؟ اینها چندان مهم نیست شما یک بارداری پرخطر را تجربه میکنید و ممکن است دچار مشکلات زیادی شوید.

ویار متفاوت
چون هورمون‌هایی که قرار بود دوبرابر ترشح شوند حالا چهاربرابر شده‌اند ویار صبحگاهی متفاوت خواهد بود. تا هفته ۱۸ بارداری این روند ادامه دارد به صورتی که هر جا که میروید یک ظرف هم همراه خود خواهید برد و بدون آن یک قدم هم برنمی‌دارید. این در حالی است که با دیدن مواد غذایی متنوع تمایل به خوردن آنها داشته باشید اما بوی غذا شما به سمت همان ظرفی که همراه خود دارید، ببرد. چند هفته بعد از این جریان ممکن است با عضلات گرفته مجبور شوید به داروهای ضد تهوع روی آورید.

سونوگرافی متفاوت خواهید داشت
این اصلا غیرطبیعی نیست که برای بررسی رشد لوبیای کوچک بخواهید سونوگرافی انجام دهید ولی وقتی که شما دو لوبیا برای بررسی دارید وقت‌های سونوگرافی شما تبدیل به بخشی از زندگی‌تان مانند خوابیدن و نفس کشیدن می‌شود. تا پایان ماه هشتم و نهم شما می‌توانید یک آلبوم عکس از سونوگرافی دوقلو‌های‌تان تهیه کنید.

تنگ شدن لباسهای بارداری
بعد از سه ماه سوم بارداری متوجه می‌شوید لباسهای بارداری اندازه ی شما نیست زیرا بدون شک فضایی که دو نفر اشغال می‌کنند بیشتر است. شک نکنید که شما یک ابرقهرمان هستید.

خستگی بیشتر
شما وقتی حمام یا دستشویی بروید یا حتی با تلفن صحبت کنید خسته میشوید.پله ها شما را بیشتر از یک مادر باردار تک قلو خسته خواهد کرد و ممکن است بعد از سه ماه اول برای بعضی از کارهای خود نیازمند کمک باشید.

یادگیری لغات جدید
قبل تر واژه « تک» به فرهنگ لغات شما اضافه شده بود اما حالا کلماتی مانند دوقلو، همسان، ناهمسان و … را هم یاد میگیرید. می‌بینید که با دوقلو باردار شدن دایره لغات شما نیز گسترش پیدا کرده است.
فیزیک علیه شماست
اندام شما نقش مهمی در زندگی‌تان بازی خواهد کرد. هر چه بزرگتر می‌شوید انجام کارهایی که باید انجام دهید سخت‌تر خواهد شد. قانون اول نیوتن می‌گوید اگر جسمی در حال سکون باشد، ساکن باقی می‌ماند و اگر جسمی در حال حرکت باشد همچنان با همان سرعت به حرکتش ادامه می‌دهد. در این حالت بخش زیادی از نیروی شما صرف تغییر وضعیت از حالت ساکن به حرکت مانند بلند شدن از صندلی خواهد شد. شما تقصیری ندارید. اصلا فکر نکنید که می‌توانید مثل گذشته خم شده و بند کفشتان را ببندید. این زمانی است که قوانین فیزیک می‌تواند با یک مادر باردار دوقلو بی‌رحمانه برخورد کند.
از شکم خود محافظت کنید
حتما از یک وسیله پشتیبان برای زیر شکم‌تان استفاده نمایید تا بتوانید تعادلتان را حفظ کنید و راحت‌تر کارهای‌تان را انجام دهید

به غریبه‌ها لبخند بزنید
شکم بزرگ شما ناخودآگاه توجه دیگران به خود جلب کرده و باعث کنجکاوی مردم میشود تا حدی که بسیاری نمی‌توانند جلوی خودشان را بگیرند و از دادن نظر یا پرسیدن سوال اجتناب کنند. برخی سوال‌ها مناسب است اما برخی دیگر خیر مانند زایمان طبیعی خواهی داشت یا سزارین؟ یا « در خانواده دوقلو دارید؟» و یا « فکر میکنی بزرگتر از این هم بشوی؟» سعی کنید ناراحت نشوید و فقط قبل از این که با این حرفها رو‌به‌رو شوید خودتان را آماده کنید و فقط لبخند بزنید این کاملا بستگی به شما دارد که بخواهید چطور برخورد کنید.

به هیچ وجه راحت نخواهد بود.
وجود دو انسان کوچک با همه چیزهایی که دارند از جمله کیسه آمنیوتیک و جفت و …در شکم شما اصلا راحت نخواهد بود. در بارداری تک قلو حدود ماه هشتم و نهم فرد احساس ناراحتی میکند اما در مورد دوقلوها این اتفاق از ماه ششم خواهد افتاد. حرکت آنها و البته فشاری که ممکن است به معده و ریه شما بیاورند قطعا تنفس را برای شما سخت‌تر میکند.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “تفاوتهای مهم بارداری دوقلو با تک قلو”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ صحیح را وارد نمایید(از اعداد انگلیسی استفاده کنید) *