---------------------- ---------------------- ---------------------

حراج نامه های گرتا گاربو بازیگر مشهور هالیوود

گرتا گاربو بیش از هر چیز به دلیل بازی‌ در فیلم‌های “ملکه کریستینا” (۱۹۳۳) و “گراند هتل” شهرت دارد .او که در صحنه معروفی از این فیلم که در آن می‌گوید‌”I want to be alone” (می‌خواهم تنها باشم) خاطره ساز شده بود حال ۶۵ نامه خصوصی وی نشان می‌دهد که این هنرپیشه سوئدی – آمریکایی که در سال ۱۹۹۰ از دنیا رفت تا چه حد در زندگی‌ خود واقعا احساس تنهایی می‌کرده است.

گرتا گاربو بازیگر بسیار خجالتی که در سال ۱۹۰۵ در استکهلم به دنیا آمد، نامه‌های مذکور را در سال‌های ۱۹۳۲ تا ۱۹۷۳ نوشته و پست کرده است.

سوان گالریز می گوید: او در یکی از نامه‌ها نوشته که از خانه‌اش خارج نمی‌شود و با کسی ملاقات نمی‌کند. او می‌نویسد که تنهایی سخت و غمگین‌کننده است، اما گاه سخت‌تر از آن، بودن با دیگران است.

حراج‌خانه “سوان گالریز” در نیویورک می‌خواهد نامه‌هایی را که گاربو به دوست هنرپیشه اتریشی‌ خود، سالکا فیرتل، نوشته است در هفته آینده به حراج بگذارد. سوان گالریز برآورد می‌کند که مبلغی بین ۴۰ تا ۶۰ هزار دلار از بابت فروش این نامه‌ها عایدش شود.این نامه‌ها با مداد و به زبان آلمانی نوشته شده است.

اغلب دوستان و افرادی که با این بازیگر ارتباط داشتند در مورد او گفته اند که گاربو هنرپیشه ای خجالتی بوده که نمی‌توانسته به راحتی با زندگی پرزرق و برق هالیوود کنار بیاید.او در سال ۱۹۵۵ در مصاحبه با مجله آمریکایی “لایف” گفته بود که هیچگاه در فیلم نگفته که “می‌خواهد تنها باشد”، بلکه گفته است که می‌خواهد “راحتش بگذارند”.

منبع: دویچه وله

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “حراج نامه های گرتا گاربو بازیگر مشهور هالیوود”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ صحیح را وارد نمایید(از اعداد انگلیسی استفاده کنید) *