---------------------- ---------------------

خصوصیاتی که رابطه ی عاطفی را به خطر می اندازد

در زندگی زناشویی مهارتهایی وجود دارد که هر دو طرف باید آنها را بیاموزند تا بتوانند رابطه ی خوبی با هم داشته باشند.اما خصوصیاتی وجود دارد که اگر در هرکدام از طرفین قوت بگیرد مانند یک بمب عمل کرده و باعث برهم خوردن رابطه میشود.
ویژگی هایی که میتواند رابطه ی زناشویی را تهدید کند:
تنبلی
تنبلی میتواند دلایل متعددی داشته باشد و باعث فرصت سوزی در زندگی شود.گاهی تنبلی افراد و فرصت سوزی‌ آنها ناشی از این است که این افراد وسواس فکری دارند. ریسک پذیر نبوده و به راحتی از جایشان بلند نمی‌شوند و کاری را که در ذهن دارند عملی نمی‌کنند. چون گمان می‌کنند این کار بخوبی و کامل عملی نمی‌شود. البته این افراد با چند جلسه مشاوره و روان درمانی می‌توانند کمی از وسواس فکری‌ خود را کنترل کنند.
خودشیفتگی
افراد خودشیفته ، انتقادی در مورد خودشان را قبول نمی کنند و اعتقاد دارند که همیشه درست فکر میکنند.از نظر افراد خودشیفته اولویت همیشه با آنهاست و همین امر باعث ایجاد تردید در فرد مقابل شده و او از خودش میپرسد که من در کجای زندگی این شخص قرار دارم؟ و به مرور زمان رابطه به هم خواهد خورد.
ایده‌آل بودن
تفکر ایده‌آلیست مشکلی ندارد.این افراد همیشه می‌خواهند اول باشند. آنها انتظار دارند همه زندگی‌شان ایده‌آل و کامل باشد. این ویژگی زمانی مشکل‌ ساز می‌شود که این افراد می‌خواهند همیشه بهترین و اولین باشند و به طرف مقابل‌شان اجازه معمولی بودن را نمی‌دهند.
خودکم بینی
نداشتن اعتماد به نفس در هر شخصی می‌تواند بشدت ویرانگر باشد. این افراد سعی می‌کنند در هر شرایطی خود را مخفی کنند چون باور دارند لیاقت یک زندگی خوب را ندارند چراکه زیبا نیستند! جالب است بدانید اولین لایه خودکم بینی، جسمی و ظاهری‌ست. یعنی فرد از لحاظ ظاهری احساس کهتری می‌کند و خود را زشت میدانند.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “خصوصیاتی که رابطه ی عاطفی را به خطر می اندازد”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ صحیح را وارد نمایید(از اعداد انگلیسی استفاده کنید) *