----------------------

خصوصیات و ویژگیهای متولدین سال موش

موش اولین حیوان در جدول زودیاک(جدول نشان حیوانات برای سالها) است.از یین و یانگ چینی موش یانگ محسوب میشود.همچنین اگر شما متولد سال موش هستید موارد زیر برای شما خوشایند است.

اعداد شانس متولدین سال موش: ۲ و ۳ اعدادی دارای این دو عدد مثل ۲۳
رنگهایی که برای متولدین سال موش شانس می آورد:آبی، طلایی و سبز
گلهای مورد علاقه متولدین سال موش: زنبق و بنفشه آفریقایی
روزهای شانس متولدین سال موش: ۴ و ۶ هر ماه (چینی)
ماه های شانس برای متولدین سال موش: ماههای ۲، ۵ و ۹ (ماه چینی)

مواردی که برای متولدین سال موش خوشایند نیست:
رنگها:زرد و قهوه ای
اعداد: ۵ و ۹
ماه ها: ماه چهارم، دهم و دوازدهم

شخصیت و خصوصیات متولدین سال موش
متولدین سال موش کاردان،تیزهوش، سرزنده،تطبیق پذیر و دوست داشتنی هستند.موشها با درک بالا و عکس العمل سریع در هر محیطی که قرار بگیرند به آسانی با محیط سازگار میشوند.موشها با تیزبینی و قدرت تخیل قوی خود از فرصتهای پیش آمده نهایت استفاده را میبرند.آنها حس کنجکاوی بالایی دارند و دوست دارند در همه ی کارها خود را محک بزنند و با مهارتی که دارند میتوانند موفق شوند.خانمهای متولد سال موش خوش چهره، باهوش و دوست داشتنی هستند.آنها توانایی ذهنی و جسمی بالا در کارهای مختلف دارند و میتوانند هر چیزی را یاد بگیرند.

موشها به علت نداشتن شجاعت کافی و مهارت لازم نمیتوانند رهبران خوبی باشند.در فرصتهای پیش آمده آنها ذهن وسیعی ندارند اما آینده نگر هستند.متولدین سال موش در بیشتر مواقع رفتار خوبی با دیگران دارند اما گاهی اوقات در مقابل دیگران خشن میشوند.دیر خوابیدن یکی دیگر از خصوصیات متولدین سال موش است.

وضعیت سلامتی متولدین سال موش
به صورت کلی متولدین سال موش از وضعیت سلامتی خوبی برخوردارند.آنها پر انرژی و فعال هستند که کمکشان میکند تا سلامت باشند و تناسب اندام خود را حفظ کنند.موشها از رژیم متعادل و ورزش منظم سود میبرند.با استراحت کافی آنها میتوانند در کار خود بهترین کارایی را داشته باشند.در زمان استرس و تنش به متولدین سال موش توصیه میشود که به گردش در فضای آزاد بپردازند.در فصلهای خشک موشها باید به وضعیت تنفسی و پوست خود بیشتر توجه داشته باشند.

مشاغل مناسب برای متولدین سال موش
موشها با درک درست و چشم انداز دقیق میتوانند بهترین انتخاب ها را در کار خود داشته باشند و از مشکلاتی که در آینده ممکن است پیش آید جلوگیری کنند.موشها بسیار دقیق و محتاط هستند و دوست دارند که در کار خود جدی باشند.

متولدین سال موش میتوانند در این شغلها موفق باشند:

مدیریت، کارگردانی، کارآفرین، گوینده، نویسنده، موسیقیدان، کمدین، سیاستمدار، وکیل، محقق و راننده ماشین مسابقه.
آیا میدانستید سال موش نیز ۵ نوع دارد که وابسته به عناصر است؟
در نظریه ی عناصر چینی ها ، هر نشان زودیاک با یک عنصر از ۵ عنصر طلا (فلز)، چوب، آب، آتش، و زمین ارتباط پیدا میکند.به عنوان مثال موش طلایی در یک دوره ی ۶۰ ساله می آید.این نظریه است که خصوصیات افراد را با توجه به نشان زودیاک و عنصر سال تولد تعیین میکند.

جدول زودیاک مرتبط با عناصر

موش آب ۱۲۹۱ – ۱۳۵۱ (۱۹۱۲, ۱۹۷۲)
موش چوب ۱۳۰۳ – ۱۳۶۳ (۱۹۲۴, ۱۹۸۴ )
موش آتش ۱۳۱۵ _ ۱۳۷۵ (۱۹۳۶, ۱۹۹۶)
موش زمین ۱۳۲۷ –۱۳۸۷ (۱۹۴۸, ۲۰۰۸)
موش طلا ۱۳۳۹ – ۱۳۹۹ (۱۹۶۰, ۲۰۲۰)

با توجه به اطلاعات بالا(http://ghuo.ir)میتوانید سالهای آینده را نیز محاسبه کنید.
موش آب ۱۳۵۱ – ۱۴۱۱ (۱۹۷۲ , ۲۰۳۲)
موش چوب ۱۳۶۳ – ۱۴۲۳ (۱۹۸۴ ,۲۰۴۴)
موش آتش ۱۳۷۵ – ۱۴۳۵ (۱۹۹۶ ,۲۰۵۶)
موش زمین ۱۳۸۷– ۱۴۴۷ (۲۰۰۸ , ۲۰۶۸)
موش طلا ۱۳۹۹ – ۱۴۵۹ (۲۰۲۰ , ۲۰۸۰)
ویژگی های متولدین سال موش چوب
افرادی که در سال موش چوب متولد میشوند در کودکی بدشانس هستند اما در دوران میانسالی از نظر تغذیه و پوشاک مشکلی نخواهند داشت.مردان این نماد به صورت مستقل و مفرحانه زندگی میکنند و تجربه های تلخ و شیرین دارند.از طرفی اگر با همسر خوب ازدواج کنند تجربه ای شیرین خواهند داشت.آنها معمولا روابط خوبی با خویشاوندان خود ندارند به ندرت از برادران خویش طلب کمک میکنند.زنان این نماد در کار و زندگی پاکدامن و خوش ذوق هستند.
آنها در مقابل افراد قوی چاپلوسی نمیکنند.و به دلیل استقلال و عزت نفسی که دارند قابل احترامند.اما این خصوصیات آنها ممکن است نتیجه ی منفیداشته باشد و آنها پیشرفت نکنند.اما نکته مثبت این است که آنها زندگی هماهنگی با خانواده خود دارند و هیچگونه نگرانی از نظر مخارج زندگی نخواهند داشت.
متولدین این سال همچنین به قانون احترام میگذارند و به اصول اخلاقی پایبند هستند.آنها در کار گروهی روحیه ی قوی دارند و به خوبی با هم گروهی های خود همکاری میکنند.هرچند در مواقعی ممکن است خودخواه باشند.آنها شخصیت جذابی دارند و همیشه آماده ی مراقبت و کمک به دیگران هستند.
آنها اصول محکمی دارند و از استراتژی های انعطاف پذیر برای رسیدن به اهداف خود استفاده می کنند. متولدین این سال حس امنیت را دوست دارند اما همیشه اضطراب تنهایی را دارند و به همین دلیل هر روز زیاد کار میکنند.

ویژگی های متولدین سال موش آتش
افرادی که درسال موش با عنصر آتش به دنیا آمده اند بسیار پرانرژی هستند و به اندازه ی کافی شجاعت دارند تا با همه ی مشکلات و خطرها روبرو شوند.آنها با دوستان خود صمیمی هستند اما به خودشان سخت میگیرند.همچنین زبان تند آنها ممکن است باعث ناراحتی اطرافیانشان گردد.
آنها اغلب ساکت هستند.اما وقتی مجال صحبت پیدا کنند درباره ی همه چیز صحبت میکنند که شاید اطلاعاتی نیز درباره ی آن چیز نداشته باشند.
آنها به والدین خود بسیار وابسته اند و با خواهران و برادرانشان مهربان هستند.به خانواده ی خود بسیار اهمیت میدهند و حاضرند برای خانواده سخت کار کنند.در رابطه ی عاشقانه انها بسیار وفادارند و حاضرند برای طرف مقابل خود هر کاری را انجام دهند حتی اگر عشق یکطرفه باشد.
در اینجا یک توصیه برای متولیدن سال موش آتش داریم: “یرای به دست آوردن چیزهایی که به شما تعلق ندارد تلاش نکنید زیرا بهترین چیزها را زمانی بدست می آورید که اصلا انتظار ندارید”.

ویژگی های متولدین سال موش زمین:
افرادی که درسال موش با عنصر زمین متولد شده اند مهربان، راستگو، انعطاف پذیر، متواضع و واقع بین هستند.آنها در کار جدی بوده و به دلیل رفتار خوبشان کمک و حمایت دیگران را بدست می آورند.اعتماد به نفس قوی آنها ممکن است باعث ایجاد سوئ تفاهم در بین همکاران جدید شود اما زمانی که سوئ تفاهم هاا برطرف گردد دوستان خوبی میشوند.
آنها باید درباره کار خود از پیشکسوتان خود یاد بگیرند تا بتوانند موفقیتهای بیشتری کسب نمایند.متولدین این سال باید به جای شرکت در مراسمهای گوناگون اجتماعی بیشتر به خانواده ی خود اهمیت بدهند تا پیوند ازدواج آنها مستحکم تر شود.

ویژگی های متولدین سال موش طلا:
از طرفی متولدین سال موش با عنصر طلا یا فلز حسود هستند و زود از کوره در میروند.همچنین کارها را همیشه نیمه کاره رها میکنند.از طرف دیگر آنها با والدین و اقوام خود بسیار مهربان هستند.همچین باهوش و خوش ذوق میباشند.آنها خود را خوب میشناسند.متولدین این سال در رفتارهای عاطفی نامتعادل هستند.
آنها به جهان پیرامون خود بسیار حساسند و به این طرز فکر درونی خود بسیار اهمیت میدهند.آنها همچنین دوست دارند خود را به دیگران بشناسانند و در سخنرانی و متقاعد کردن دیگران خوب عمل میکنند.جذابیت آنها باعث میشود تا دیگران متوجه حس حسادت یا تندخویی آنها نشوند.
آنها پول را دوست دارند اما نمیتوانند مانند متولدین سالهای موش چوب، آب، آتش و زمین آن را پس انداز کنند.آنها اگر حس حسادت و تندخویی خود را کنترل کنند موفق تر خواهند بود.

ویژگی های متولدین سال موش آب:
متولدین سال موش با عنصر آب در انتخاب راهکار برای مسائل مختلف بسیار خوب عمل میکنند.مردان در دوران کودکی توانایی های متوسطی دارند و در میانسالی دستاوردهای بزرگی کسب میکنند و در دوران سالمندی زندگی آرامی را تجربه میکنند.
حرف زدن زیاد و دهان لقی زنان متولد این سال ممکن است برای آنها مشکلاتی را ایجاد کند.بنابراین باید تا میتوانند زبان خود را کنترل کنند.
متولدین این سال محافظه کار هستند و همیشه راه های عقلانی را انتخاب میکنند و به طور کلی ترجیح میدهند بر خلاف جریان آب شنا نکنند که این امر میتواند باعث موفقیت آنها شود.اما با این حال به دلیل رفتار زیرکانه ی خود برخی از دوستان خود را از دست میدهند.

ارتباط متولدین سال موش با متولدین سالهای دیگر

هر نماد زودیاک ویژگی های منحصر به فرد خود را دارد.بر اساس طالع بینی چینی تنها نمادهایی با هم سازگاری عاطفی دارند که ویژگی های آنها با هم مطابقت دارد.اگر این ویژگی ها مطابقت نداشته باشد نیاز به تلاش بیشتر در روابط است.
سازگارترین نماد با نماد موش:گاو،اژدها و خرگوش
نا سازگارترین نمادها با نماد موش:اسب و خروس

رابطه ی متولدین سال موش با یکدیگر:
به علت اینکه هر دو طرف باهوش و زیرک هستند و دوستان خوبی دارند از زندگی لذت میبرند.دو موش به راحتی با هم ارتباط برقرار میکنند.در زندگی عاشقانه آنها به یکدیگر وفادار هستند و یکدیگر را سرگرم میکنند.

رابطه ی متولدین سال موش با متولدین سال گاو:
متولدین سال موش و گاو ذوج جالبی هستند.خصوصیات رفتاری متضادی دارند.موش زیرک، خوش ذوق و اجتماعی است در حالی که متولد سال گاو خجالتی و جدی است و گاهی نیز سخت گیر میشود.اما ذوج آنها کاملا متفاوت است متولد سال گاو مجذوب شور و شوق موش در زندگی میشود و موش نیز عاشق نجابت و اعتماد به نفس متولد سال گاو است.
در زندگی عاشقانه اما آنها مانند مواد منفجره میمانند.موش افرادی را میپسندد که دارای اندامی زیبا باشند اما متولد سال گاو اکثرا تنومند و گاهی نیز چاق میباشند.اینها نمیتوانند مکمل یکدیگر باشند اما تمام تلاش خود را میکنند.

رابطه ی متولدین سال موش با متولدین سال ببر:
موش و ببر ممکن است با هم خوب مَچ نشوند و فقط بتوانند یکدیگر را تحمل کنند.هر دو آنها با شخصیت و جذابیتی که از ویژگیهای آنهاست دوست دارند در مرکز توجه باشند.در محیطهای اجتماعی ممکن است با هم رقابت کنند به خصوص ببر که با طبیعت توانا و شجاع خود میخواهد بر همه چیز چیره شود.
پیش بینی رابطه ی عاشقانه ی این دو سخت است.هر دو طبیعت پر شور و شوقی دارند که میتوانند کنار هم زندگی کنند اما پس از مدتی ممکن است خصوصیات اخلاقی خود را بروز دهند.اما اگر یک هدف مشترک داشته باشند میتوانند کنار هم دوام بیاورند.

رابطه ی متولدین سال موش با متولدین سال خرگوش:
موش و خرگوش یک جفت سازگار را ایجاد میکنند.ممکن است آرامش و شادابی خرگوش تحت تاثیر انرژی زیاد موش قرار بگیرد اما هر دو نماد در عشق و محبت عالی هستند.در زندگی عاشقانه نیز این دو با هم سازگار هستند.این دو دوستان خوبی میشوند زیرا هر دو صداقت دارند.

رابطه ی متولدین سال موش با متولدین سال اژدها:
موش و اژدها تقریبا به صورت کامل با هم سازگارند و از این سازگاری لذب میبرند. در رابطه ی دوستانه، عاشقانه، اعضای خانواده یا شرکای تجاری، این دو مورد تقریبا بی نظیر هستند.اژدها میتواند بسیار پر انرژی تر از موش باشد و موش میتواند این انرژی زیاد را کنترل کند و برخی از آن را در اختیار خودش نگه دارد.

رابطه ی متولدین سال موش با متولدین سال مار:
موش و مار میتوانند یک رابطه ی کاملا سازگار داشته باشند در صورتی که یاد بگیرند تفاوت های یکدیگر را نادیده بگیرند.موش ممکن است از فقدان جاه طلبی و سرعت کم مار رنج ببرد.در مقابل خصوصیات مار موش بسیار پرانرژی و فعال است.مار ممکن است از بازیهای کلامی با موش خسته شود زیرا او فکر میکند به عنوان یک مار افکار عمیق تری دارد.
در زندگی عاشقانه اما این دو میتوانند متفاوت و دارای یک رابطه ی گرم باشند.مار مجذوب زیرکی و شادابی موش میشود.و مار از لحاظ فیزیکی برای موش جذابیت دارد.مار ممکن است دارای حس حسادت یا مالکیت باشد اما اگر زندگی آنها با عشق همراه باشد این دو زوج بسیار سازگاری میشوند.

رابطه ی متولدین سال موش با متولدین سال اسب:
افراد دارای این دونماد رابطه ی جالبی با هم دارند.بر اساس نشانه های زودیاک رابطه ی این دو نماد با اصطحاک همراه است.هر دوی آنها در هوشمندی و ثابت قدم بودن برای رسیدن به هدف طبیعتی شبیه به هم دارند.اما موش به برخی از دوستان خود متکی است در حالی که اسب نیاز به استقلال دارد.در رابطه ی عاشقانه شاید در ابتدا یک رابطه ی سریع و پرشور داشته باشند اما در ادامه رابطه ی خوبی نخواهد بود.

رابطه ی متولدین سال موش با متولدین سال بز:
در رابطه ی بز و موش کمی ناهماهنگی وجود دارد اما این دو میتوانند در روابط کاری، کارها را با تلاش و درک درست انجام دهند.ناسازگاری این دو به دلیل تفاوت نیازها و منافع آنهاست.موش دوست دارد همیشه در جمع دوستان باشد اما بز دارای یک ضمیر درونگرا و هنرمند است.
در رابطه ی عاشقانه نیز اگر هردو در یک خانه زندگی کنند و زندگی آنها بر پایه ی عشق باشد پیوند قوی خواهند داشت.هرچند ممکن است بز از شیوه ی پر سر و صدای زندگی موش خسته شود و موش نیز از رفتار بز که ناشی از طبیعت اوست عصبانی شود.

رابطه ی متولدین سال موش با متولدین سال میمون:
موش و میمون هر دو انرژی زیادی دارند و به راحتی با هم کنار میایند.ممکن است بین آنها درگیری های بوجچود بیاید اما این درگیری ها برای هردوی انها سرگرم کننده است.
در زندگی عاشقانه نیز این دو میتوانند یک ذوج خوب باشند که تمام دوستانشان رابطه ی آنها را تحسین کنند.اما رفتار مالکانه و حسادت موش ممکن است مشکل ساز شود.ممکن است موش دستورالعمل های خود را برای زندگی داشته باشد و میمون آزادی های لازم را از دست دهد.

رابطه ی متولدین سال موش با متولدین سال خروس:
موش و خروس زمانی که یاد بگرند یکدیگر را درک کنند دوستان خوبی میشوند.تیزهوشی موش ممکن است نتواند استاندارهای سخت خروس را متوجه شود.خروس راه حلهای قدیمی و زندگی سنتی را ترجیح میدهد و ممکن است راه حلهای خلاقانه را رد کند.خروس یک کمالگراست و احتمالا غر میزند تا موش کارها را جدی بگیرد.
در زندگی مشترک آنها زندگی خوبی دارند زیرا هردو به کسانی که دوست دارند عشق می ورزند و میتوانند با هم زمان خوبی را سپری کنند.

رابطه ی متولدین سال موش با متولدین سال سگ:
موش و سگ به رغم تفاوتهایشان دوستان خوبی میشوند.موش دوست دارد دوستان باوفا داشته باشد و سگ یک دوست کاملا باوفاست.قابل اعتماد ، محتاط و محترم ، سگ یک دوست فوق العاده میشود..ممکن است متولدین سال موش زمانهایی اعتماد خود را به متولدین سال سگ از دست دهند.اما متولدین سال سگ میتوانند کاری کنند که این اعتماد بازگردد.
در زندگی مشترک نیز اینها میتوانند برای یکدیگر کار انجام دهند.تا زمانی که از نظر سگ مسئله ی اشتباهی وجود نداشته باشد او برای زندگی شور و شوق دارد.اما اگر غیر این باشد سگ بدبین میشود و این بدبینی زمان زیادی با متولد سال سگ خواهد بود.در این مواقع موش که زیرک است میتواند پا پیش بگذارد و خلق و خوی سگ را بازگرداند.

بیشتر بخوانید:ویژگی ها و خصوصیات متولدین سال سگ

رابطه ی متولدین سال موش با متولدین سال خوک:
متولدین سال خوک و موش یک جفت خوب در دوستی، در تجارت و عشق هستند.موش دوست دارد که در بین گروهی از دوستان وفادار باشد و میداند چگونه به خوبی با آنها رفتار کند.متولد سال خوک نیز دوستان و خانواده را در اولویت قرار میدهد.به همین دلیل یک عضو عالی و وفادار در گروه دوستان موش شمرده میشود.
در زندگی مشترک موش دوست دارد با غذاهای خوب و رفتاری که خوک از او انتظار دارد ظاهر شود.هرچند خیلی سریع موش میتواند کاری کند که خوک به میل خودش دیر بخوابد.این هم خوب است و هم بد!بستگی دارد کدام عمل را متولد سال خوک خودش انتخاب کرده و کدام یک از جانب موش به او تحمیل شده است.

چگونه با متولدین سال موش ارتباط برقرار کنیم؟
موشها با طبیعت فعال خود، انعطاف پذیر هستند و از دایره ی اجنماعی گشترده تر لذت میبرند.آنها از حضور در مراسم مختلف استقبال میکنند و دوست دارند دوستان جدید پیدا کنند اما به ندرت خودشان برای دوستی پیش قدم میشوند و جذابیت آنها باعث میشود که دیگر جذبشان گردند.
در روابط عاشقانه موشها به آسانی میتوانند وارد رابطه شوند اما به آسانی نیز این رابطه را خراب میکنند که خیانت شمرده میشود و باعث ناراحتی می گردد.

گردآوری و ترجمه:مجله ی اینترنتی قو

کپی با ذکر نام و لینک منبع مجاز است

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “خصوصیات و ویژگیهای متولدین سال موش”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ صحیح را وارد نمایید(از اعداد انگلیسی استفاده کنید) *