---------------------- ---------------------

خصوصیات و ویژگی های متولدین نماد اژدها

اژدها پنجمین حیوان در جدول زودیاک(جدول نشان حیوانات برای سالها) است.از یین و یانگ چینی اژدها، یانگ محسوب میشود.همچنین اگر شما متولد سال اژدها هستید موارد زیر برای شما خوشایند است.
اعداد شانس متولدین سال اژدها: ۱، ۶ و ۷ (اعدادی که دارای این ۳ عدد باشند مثل ۷۶ یا ۷۶۱)
رنگهایی که برای متولدین سال اژدها شانس می آورد:طلایی، نقره ای، خاکستری روشن
گلهای مورد علاقه متولدین سال اژدها: معین التجار یا کلرودندرون(bleeding-heart glory bower) و گل اژدها
روزهای شانس متولدین سال اژدها: اول و شانزدهم هر ماه(چینی)
ماه های شانس برای متولدین سال اژدها: ماه های سه، چهار و هفت (چینی)
جهت هایی که برای متولدین سال اژدها با شانس همراه است: شرق، شمال و غرب
مواردی که برای متولدین سال اژدها خوشایند نیست:
رنگ: آبی و سبز
اعداد: ۳ و ۸
ماه ها: پنج و شش(ماه چینی)
جهت بدشانسی: شمال غربی

شخصیت و خصوصیات متولدین سال اژدها : دارای اعتماد به نفس و هوشمند

تنها حیوان تصوری و خیالی جدول زودیاک اژدهاست.اژدها برای چینی ها یک حیوان باارزش و قدرتمند است هرچند اژدها به داشتن زیانی تیز و بی پروایی شهرت دارد.در زمان های قدیم، مردم تصور می کردند که اژدهای ها با توجه به ویژگی های شخصیتی و سلطه جوئی خود، بهترین رهبران در جهان هستند.

شجاعت، داشتن اعتماد به نفس، استقامت و هوش ذاتی از جمله خصوصیات اژدها است.آنها مشتاقانه کارها را انجام میدهند و ریسک پذیر بوده و از چالشها نمیترسند.

اما آنها گاهی پرخاشگر به نظر میرسند و تحمل انتقاد را ندارند.هرچند خودشان فکر میکنند که متکبر و آزاردهنده نیستند.اژدها به جای دنبال کردن سنت،ا برای آینده ای آرام تلاش می کند.

وضعیت سلامتی متولدین سال اژدها:

اژدها با اینکه طبیعت سخت کوش و پرکاری دارد اما به طور کلی سالم است.ممکن است آنها به علت داشتن طبیعت ریسک پذیر و قبول چالشها دچار استرس شوند و از تنشهای متناوب رنج ببرند.
متولدین اژدها که سالمند شده اند باید توجه بیبشتری به کبد،کیسه صفرا،کلیه،خون و دستگاه گوارش خود داشته باشند درحالی که افراد میانسال و جوان متولد این نماد باید از پوست خود بیشتر مراقبت کنند.
یوگا و پیاده روی میتواند فواید زیادی برای سلامتی ذهن و بدن متولدین این نماد داشته باشد.
بهترین شغلها یا موقعیت های شغلی برای اژدها:
اژدها چالشها را میپذیرد و ریسک پذیر است.شغلهایی که به او اجازه میدهد تا خود را آزمایش کند مناسب هستند.برخی شغلهایی که برای اژدها مناسب است عبارتند از:روزنامه نگار، معلم، مخترع، مدیر، تحلیلگر کامپیوتر، وکیل، مهندس، آرشیتکت، دلال و فروشنده.
آیا میدانستید سال اژدها نیز ۵ نوع دارد که وابسته به عناصر است؟
در نظریه ی عناصر چینی ها ، هر نشان زودیاک با یک عنصر از ۵ عنصر طلا (فلز)، چوب، آب، آتش، و زمین ارتباط پیدا میکند.به عنوان مثال اژدهای آتش در یک دوره ی ۶۰ ساله می آید.این نظریه است که خصوصیات افراد را با توجه به نشان زودیاک و عنصر سال تولد تعیین میکند.

جدول زودیاک مرتبط با عناصر برای نماد اژدها:

اژدها چوب ۱۲۸۳ – ۱۳۴۳ (۱۹۰۴, ۱۹۶۴)
اژدها آتش ۱۲۹۵- ۱۳۵۵ (۱۹۱۶, ۱۹۷۶)
اژدها زمین ۱۳۰۷- ۱۳۶۷ (۱۹۲۸, ۱۹۸۸)
اژدها طلا ۱۳۱۹ – ۱۳۷۹ (۱۹۴۰, ۲۰۰۰)
اژدها آب ۱۳۳۱ – ۱۳۹۱ (۱۹۵۲, ۲۰۱۲)
با توجه به اطلاعات بالا(http://ghuo.ir)میتوانید سالهای آینده را نیز محاسبه کنید.
اژدها چوب ۱۳۴۳- ۱۴۰۳ (۱۹۶۴-۲۰۲۴ )
اژدها آتش ۱۳۵۵ – ۱۴۱۵ (۱۹۷۶- ۲۰۳۶)
اژدها زمین ۱۳۶۷- ۱۴۲۷ (۱۹۸۸, ۲۰۴۸)
اژدها طلا ۱۳۷۹ – ۱۴۳۹ (۲۰۰۰, ۲۰۶۰)
اژدها آب ۱۳۹۱ – ۱۴۵۱ (۲۰۱۲, ۲۰۷۲)

خصوصیات نماد متولدین اژدها با عنصر چوب
متولدین نماد اژدها با عنصر چوب ،درون گرا و وفادار هستند.این افراد زیاد مشتاق به حرف زدن نیستند و دوست ندارند با افراد زیادی رابطه داشته باشند و بابراین تعداد دوستان آنها زیاد نیست.
سرنوشت متولدین اژدهای چوب درخشان است.
اگرچه اژدها در رابطه با دیگران خوب نیست، اما نسبت به همتایان خود در برخورد با مسائل عالی هستند.اگرچه آنها دوست ندارند در مرکز توجه قرار گیرند.
اگر سرپرستان آنها در محل کار به آنها توجه کنند اژدههای چوب به دلیل اعتقاد به خودگذشگی در کار مانند یک ستاره خواهند درخشید.
خصوصیات نماد متولدین اژدها با عنصر آتش
همه ی اژدهاهای آتش خیلی هوشمند نیستند.اما اکثر آنها قادر به استفاده از فرصتها و انجام کار درست در زمان درست هستند.بنابراین آنها مستعد موفقیت در شغل و زندگی خود هستند.
آنها اعتقاد دارند برخی مسائل به مرور زمان حل میشود و به همین علت به مسائل اصلی توجه کمی دارند.هرچند آنها انطباق پذیر هستند و با شرایط خود را تغییر میدهند.
اژهای چوب خوش شانس است.چه مرد و چه زن در این نماد و عنصر نسبتا زیبا هستند و بنابراین دیگران دوستشان دارند.آنها به ستاره ی مریخ و رنگ قرمز احترام میگذارند و جنوب مسیر شادابی و تابستان فصل مورد علاقه ی آنهاست.
خصوصیات نماد متولدین اژدها با عنصر زمین
اژدها با عنصر زمین سخت کوش ، جاه طلب و هوشمند است.او همه کار را به شکل مثبت انجام میدهد.ذات عاشق آنها باعث میشود بدخواه کسی نباشند و علاقه به نیکوکاری دارند.
اژدها با نماد زمین خوش شانس است و اگر کارها را تا آخر انجام دهد به موفقیت دست پیدا میکند زیرا او عادت دارد کارها را نیمه کاره رها کند.
خصوصیات نماد متولدین اژدها با عنصر طلا(فلزات)
اژدها با عنصر طلا عادی و رک هستند.فکر او با توجه به احساساتش مدام تغییر میکند و به همین دلیل برای دیگران غیرقابل پیش بینی هستند اما آسیبی از آنها به کسی نخواهد رسید.
آنها امیدوارند یک زندگی آرام در کنار فامیل و خانواده داشته باشند و اتفاقات خوب مانند گرفتن ارتقاء شغلی برای آنها پیش بیاید یا دارای فرزند شوند.
با این حال افراد بزرگسال فامیل دربرابر بیماری های کوچک آسیب پذیرند و به همین دلیل اژدهای طلا باید مراقبت بیشتری از بزرگان فامیل خود بکند.
خصوصیات نماد متولدین اژدها با عنصر آب
اژدها با عنصر آب دارای استقامت است اما شخصیت ضعیفی دارد.ممکناست با جهت باد تغییر کند.او آینده نگر و انعطاف پذیر است.او در کارها به جزئیات توجه ای زیادی دارد تا کار درست انجام شود اما به آسانی خسته نیز میشود.
آنها به دلیل طبیعت شوخ طبع و محتاط خود برای جنس مخالف دوستی خوب هستند و لحظات رمانتیکی را خواهند داشت.به اژدهای آب توصیه میشود از این خصوصیت برای بدت آوردن عشق واقعی خود استفاده کند.

ارتباط متولدین سال اژدها با متولدین سالهای دیگر
هر نماد زودیاک ویژگی های منحصر به فرد خود را دارد.بر اساس طالع بینی چینی تنها نمادهایی با هم سازگاری عاطفی دارند که ویژگی های آنها با هم مطابقت دارد.اگر این ویژگی ها مطابقت نداشته باشد نیاز به تلاش بیشتر در روابط است.
سازگارترین نماد با نماد اژدها:موش، ببر و مار
نا سازگارترین نمادها با نماد اژدها: گاو، بز و سگ
رابطه ی متولدین سال اژدها با متولدین سال موش:
اژدها و موش تقریبا به صورت کامل با هم سازگارند و از این سازگاری لذب میبرند. در رابطه ی دوستانه، عاشقانه، اعضای خانواده یا شرکای تجاری، این دو مورد تقریبا بی نظیر هستند.اژدها میتواند بسیار پر انرژی تر از موش باشد و موش میتواند این انرژی زیاد را کنترل کند و برخی از آن را در اختیار خودش نگه دارد.

رابطه ی متولدین سال اژدها با متولدین سال گاو:
اژدها و گاو زمانی که هدف مشترک داشته باشند میتوانند رابطه ی متعادلی داشته باشند.گاو ممکن است با نگاه محکم،استوار و جدی خود به زندگی توسط طبیعت تند اژدها کنار گذاشته شود.
گاو در اجتماعات خجالتی است و این میتواند حتی بر روی دوستانش تاثیر بگذارد.در اجتماعات دیگران ممکن است او را چندان محترم و متفکر ندانند.
اژدها طبیعت شریف گاو را درک میکند اما طبیعت شجاعانه و جسور او توسط رفتار عاقلانه و سمبلیک گاو خاموش نمیشود.
در زندگی عاشقانه رابطه ی آنها میتواند عالی باشد.گاو زیاد رمانتیک نیست اما اژدها او را درک میکند.اما به طور کلی این دو نماد ارزشهای متفات دارند.

رابطه ی متولدین سال اژدها با متولدین سال ببر:
اژدها و ببر در ابتدا سریع جذب یکدیگر میشوند.زیرا هر دو نشان دارای خصوصیت مغناطیسی جذب هستند.با این حال این خصوصیت آنها ممکن است دیر یا زود باعث رنجش بین آنها شود.
مشکل این دو ناشی از قدرت متقابل بین آنهاست:اژدها دوست دارد شرایط و دیگران را کنترل کند و خودش مسئول همه چیز باشد.اما ببر بر استقلال خود اصرار دارد.هر دوی این نشانه ها در مشاجره ها ترسناک هستند و احتمالا بین این دو نشان اختلاف نظر وجود خواهد داشت.
در زندگی عاشقانه نیز این دو به احتمال زیاد از یک زندگی با احترام متقابل لذت خواهند برد.رابطه با ببر برای اژدها یک چالش است که چگونه شخصیت مستقل و خودمختار ببر را کنترل کند؟اژدها به طور منحصر به فرد برای حل هرگونه چالش مجهز است.حتی اگر ببر راه های غیر قابل پیش بینی و ناگهانی را به کار بگیرد.شاید اژدها کاملا موفق نباشد اما خود به خود وضعیت به شکلی میشود که ببر عاشق آن است.

رابطه ی متولدین سال اژدها با متولدین سال خرگوش:
اژدها و خرگوش ممکن است متضاد هم به نظر برسند اما هر دو میتوانند در زندگی از هم بهره ببرند.اژدها دارای یک شخصیت تند مزاج ، درخشان و پرقدرت است و میتواند مکمل خوبی برای نشانه های خجالتی یا ترسو باشد.اما این نشانه ی غالب بودن اژدها نیست زیرا خرگوش دارای قدرت ادراک و محبت است و بیشتر از نشان های دیگر میتواند حقیقت قلب اژدها را دریابد.
در رابطه ی عاشقانه این دو میتوانند یک رابطه ی نزدیک و دوست داشتنی داشته باشند.خرگوش برای حفظ تعادل عاطفی نیاز به حمایت زیادی از دوستان و خانواده دارد؛ اژدها خوشحال خواهد شد که به عنوان محافظ خرگوش و منبع قدرت خدمت کند.

رابطه ی متولدین سال اژدها با یکدیگر:
دو اژدها با هم دو برابر هوش، دو برابر شانس و دو برابر آتش دارند.این نشانه معروف ترین زودیاک چینی است، به نظر می رسد حس خاصی از سحر و جادو باعث افزایش دوبرابری همه چیز می شود. شانس عامل بزرگی در زندگی اژدهاست،که در عشق، پول و موفقیت نقش دارد.تا زمانی که خودشان مشکل ایجاد نکنند هیچ کاری برای آنها نشدنی نیست.
به عنوان دو عشق نیز اتصال باورنکردنی بین آنها شکل میگیرد.با توجه به طبیعت آنها بحث هایی بین ؟آنها شکل خواهد گرفت اما باید قبل از اینکه این بحث ها خطرناک شود، پایان یابد.

رابطه ی متولدین سال اژدها با متولدین سال مار:

اژدها و مار تا زمانی که از انگیزه و عادتهای هم باخبر باشند رابطه ی خوبی خواهند داشت.هردو علامت به طرق مختلف اغواگر و جذاب هستند.جذابیت اژدها به دلیل بی پروایی و پر انرژی بودن او است و مار ظریف تر است.به هرحال آنها به صورت طبیعی و فیزیکی یکدیگر را جذب میکنند.
طبیعت این دو نشان لزوما مخالف یکدیگر نیست.مار به آن چه میبند بیشتر اعتماد میکند تا منطق و اژدها نیز به شانس در استفاده از شرایط و فرصت ها متکی است.
در زندگی مشترک نیز آنها میتوانند رابطه ای لذت بخش داشته باشند.جاذبه ی فیزیکی هردو زیاد است و از نظر عقل و هوش نیز با هم کنار می آیند.اما به علت سطوح انرژی مختلف ممکن است مشکلاتی برای آنها پیش بیاید.
رابطه ی متولدین سال اژدها با متولدین سال اسب:
اژدها و اسب میتوانند رابطه ای سرگرم کننده،فعال و مهیج داشته باشند.هر دو در مسائل اجتماعی و روانی در یک سطح قرار دارند.هر دو پرانرژی و عاشق زمانهای خوب هستند.هیچ یک از نشانها دوست ندارد برای مدت طولانی در یکجا بماند و این مورد بیشتر اسب را آزار میدهد.با این حال این دو نشان میتوانند با شادی در کنار هم بیشتر از نشانهای دیگر بمانند.
در زندگی عاشقانه رابطه ی آنها سریع شکل میگیرد و پررنگ خواهد بود که احتمالا به دلیل جذابیتهای ظاهری آنهاست.
رابطه ی متولدین سال اژدها با متولدین سال بز:
اژدها و بز میتوانند خوب سازگار شوند اما اگر بز شخصیت قوی اژدها را قبول کند.بز شخصیتی مستقل داشته و دوست ندارد کسی او را مورد آزار و اذیت قرار دهد.اژدها قلدر نیست اما دارای شخصیتی نیرومند است.حفظ تعادل و صمیمیت در رابطه ی ارتباط این دو بسیار حیاتی است.
در زندگی عاشقانه نیز به خصوص اگر باهم زندگی کنند میتوانند با هم همکاری خوبی داشته باشند .بز خلق و خویی حساس و هنری دارد و اکثرا غم چیزهای مختلف را میخورد.این علامت میتواند به راحتی درک کند که اژدها چقدر تند مزاج و قوی است.
رابطه ی متولدین سال اژدها با متولدین سال میمون:
اژدها و میمون یک رابطه ی مهیج و لذت بخش خواهند داشت.این دو علامت مشرکات زیادی دارند.هردو بی پروا، شجاع، خوش بین و پر جنب و جوش هستند.هر دو عاشق هیجان و تفریح هستند.میمون دوست دارد تفریحات خود را داشته باشد اما در کنار اژدها با هم گام بر میدارند.به علت طبیعت آتشین هردو احتمال درگیری بین آنها نیز وجود دارد.با این حال هیچ کدام علاقه ای به ایجاد ناراحتی ندارند و با شادی با همه چیز برخورد میکنند.
در زندگی عاشقانه آنها زود جذب هم میشوند.رابطه ی آنها در یک اتاق مانند بچه های ببر است که با هم بازی میکنند اما همه چیز خوب است.آنها دوست ندارند که برای مدت طولانی در خانه بمانند.
رابطه ی متولدین سال اژدها با متولدین سال خروس:
اژدها و خروس به علت داشتن تفاوتهایی که مکمل یکدیگر هستند بسیار سازگارند.آنها طبیعتی مخالف هم دارند، اژدها تند مزاج و هیجان زده است در صورتی که خروس عملگرا و محافظه کار است.اژدها بیشتر غریزی عمل میکند در حالی که خروس به برنامه ریزی اعتقاد دارد.اژدها میتواند زمانهای خوبی را برای خروس به وجود بیاورد همچنین زمانهایی که اژدها میخواهد شتابزده عمل کند با اعتماد به خروس میتواند عاقلانه تر تصمیم بگیرد.
در زندگی عاشقانه این دو تفاوتهای زیادی دارند و نقاط قوتی نیز دارند.خروس عیب جو و قرقرو است که میتواند اژدها را عصبانی کند.اما خروس به شریکش تعهد دارد و دوستداشتنی است که باعث میشود اژدها به او احترام بگذارد.
رابطه ی متولدین سال اژدها با متولدین سال سگ:
اژدها و سگ باید به شدت انگیزه های یکدیگر را درک کنند تا یک رابطه ی صاف بین آنها شکل بگیرد.این دو نماد ، دو نماد متضاد هستند و رابطه ی آنها نیز میتواند با اصطکاک همراه باشد.سگ انعطاف پذیرترین نشان زوداک است و به نظر میرسد بتواند با هر نشانی همراه شود.همچنین علائم متضاد در زودیاک تمایل زیادی برای جذب هم در ابتدا دارند اما به دلیل طبیعت متفاوت آنها مشکلات دیر یا زود شروع میشود.
در زندگی عاشقانه نیز رابطه ی آنها میتواند با دعوا همراه باشد.

بیشتر بخوانید:ویژگی ها و خصوصیات متولدین سال سگ
رابطه ی متولدین سال اژدها با متولدین سال خوک:
اژدها و خوک در دوستی و عشق دوستان عالی خواهند بود.اژدها آتشین می تواند مانند علامت نیرومند و شجاع و مستقل به نظر برسد اما قلب مهربانی دارد.خوک نیز خوب ارتباط برقرار میکند زیرا قلب او نیز رئوف است.خوک بسیار حساس است و از نظر او هیچ چیز بهتر از دوستان نزدیک و خانواده نیست.او از خوردن غذا ، عشق ورزی و تفریحات ساده لذت میبرد.اما اژدها ممکن است دوست نداشته باشد وقت زیادی را با خوک بگذراند.این دو به مرور زمان و کسب تجربه میتوانند ارتباط خوبی را شکل دهند.
در زندگی عاشقانه این دو اگر تفاتهای هم را درک کنند رابطه ی خوبی دارند.خوک باید به اژدها اجازه دهد که در پی عادتهایش باشد و نیاید انتظار داشته باشد زمان زیادی را با او در خانه صرف کند.

چگونه با یک متولد سال اژدها ارتباط برقرار کنیم؟
برای انتخاب یک شریک زندگی ،اژدها اغلب برای حرکت رو به جلو در رابطه تردید دارد و یا مایل به تعهد دائمی نیست.با این حال آنها عادت دارند پس از قبول چیزی تا آخر آن را ادامه دهند.اژدها احتمالا در رابطه ها گرم است.آنها میتوانند دوست داشتنی باشند.

گردآوری و ترجمه:مجله ی اینترنتی قو

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “خصوصیات و ویژگی های متولدین نماد اژدها”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ صحیح را وارد نمایید(از اعداد انگلیسی استفاده کنید) *