---------------------- ---------------------

خوردن سالاد کاهو از نظر طب سنتی

یک پژوهشگر طب سنتی درباره ی مصرف سالاد و نظر طب سنتی در اینباره گفت: خوردن سالاد سبزیجات تازه و کاهو برای کاهش وزن توصیه می گردد، اما این مسئله برای همه و با هر مزاجی خواص یکسانی نخواهد داشت.
سیدمهدی میرغضنفری، ادامه داد:اکثر کاهو‌ها دارای مزاج سرد و‌ تر هستند و در سالادها، سالاد کاهو و سالاد شیرازی که معمولا مصرف آن به همراه آبغوره و آبلیمو بیشتر مرسوم است این خصوصیات بیشتر میباشد.
سیدمهدی میرغضنفری، اظهار داشت:از دیدگاه طب سنتی چاقی به دو دسته ،چاقی افراد با مزاج‌ تر و سرد و چاقی در افراد با مزاج گرم و‌تر تقسیم می‌شود و مصرف زیاد سالاد می‌تواند برای مزاج سرد و‌تر مضراتی را به همراه داشته باشد.

وی در مورد تاثیر خوردن سالاد برای مزاجهای مختلف افزود:در افراد دارای مزاج گرم مصرف سالاد منجر به تعدیل مزاج و کمک به کاهش وزن می‌شود و اگر در مصرف آن زیاده‌روی نشود عارضه خاصی نخواهد داشت. در حالی که به مزاج‌های سرد و ‌تر که اغلب دچار پف‌آلودگی هستند مصرف زیاد سالاد را توصیه نمی‌کنیم زیرا ‌در افراد دالای مزاج سرد و‌ تر سالاد می‌تواند باعث افزایش رطوبت، سردی بدن و مشکلات جدیدی برای فرد شود.

خوردن شیر با عسل و نبات

این پژوهشگر طب سنتی در پایان خاطرنشان کرد: خوردن شیر جوشیده با عسل یا نبات برای سالمندان بسیار مفید است.استفاده از عسل در سنین پیری بسیار مفید خواهد بود، زیرا معده را از رطوبت‌ها پاکسازی کرده و برای هضم غذا آماده می‌کند همچنین خوردن شیر جوشیده با عسل یا نبات نیز برای این سنین توصیه میشود.

برگرفته از خبرگزاری دانشجو

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “خوردن سالاد کاهو از نظر طب سنتی”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ صحیح را وارد نمایید(از اعداد انگلیسی استفاده کنید) *