---------------------- ---------------------

خوردن پرتقال برای مزاج های مختلف

یکی از میوه هایی که دارای خاصیت فراوان میباشد پرتقال است.اما مصرف این میوه برای افراد با مزاج های گوناگون متفاوت است.افراد باید برای بهره مندی از خواص مفید پرتقال با توجه به مزاج خود این میوه را به گونه ای خاص مصرف کنند.
سعید صانعی مشاور طب سنتی میگوید: پرتقال میوه‌ای است که می‌تواند از ابتلا به سرطان و بیماری‌های قلبی و عروقی پیشگیری کند.
خوردن پرتقال برای مزاج های گوناگون

سرد و خشک
اگر مزاج سرد و خشک دارید پرتقال شیرین بخورید.همه افراد به ویژه افرادی که مزاج سرد و خشک دارند باید از پرتقال شیرین استفاده کنند و استفاده از پرتقال ترش توصیه نمی‌شود چون می‌تواند مشکلاتی را در دستگاه گوارش ایجاد کند. طبع پرتقال ترش، به سردی تمایل دارد و مناسب افراد با مزاج سرد و خشک نیست.پرتقال شیرین، طبع معتدل دارد و هر چه شیرین تر باشد به گرمی آن بیشتر می‌شود. افرادی که مزاج سرد و خشک دارند نباید در خوردن پرتقال افراط کنند و باید بعد از خوردن آن حتماً از عسل استفاده کنند.

سرد و تر
اگر دارای مزاج سرد و تر هستید پرتقال را به مقدار کم مصرف کنید.پرتقال برای افرادی که مزاج آن‌ها سرد و تر است چندان گزینه خوبی به حساب نمی آید زیرا معده این دسته از افراد معمولاً ضعیف است و هضم پرتقال برایشان مشکل خواهد بود.این دسته از افراد برای مصرف پرتقال باید حتماً آن را همراه با مصلح و به مقدار کم مصرف کنند. افراد با مزاج سرد و تر بعد از خوردن پرتقال باید چند عدد خرما بخورند یا از عسل استفاده کنند تا دچار مشکل گوارشی نشوند.

گرم و تر
اگر دارای طبع گرم و تر هستید با خیال راحت پرتقال مصرف کنید.خوردن این میوه برای افرادی که مزاج آن‌ها گرم و تر است هیچ مشکلی را ایجاد نمی‌کند و این دسته از افراد می‌توانند بدون هیچ دغدغه‌ای از خواص آن بهره‌مند شوند. افراد با مزاج گرم و تر برای استفاده از پرتقال به مصلح نیاز ندارند. البته این بدین معنا نیست که این دسته از افراد می‌توانند در خوردن پرتقال افراط کنند چون مصرف زیاد پرتقال می‌تواند برای بدن مشکلاتی را ایجاد کند. خوردن پرتقال همراه با هسته آن، به دفع کرم کمک کند.

گرم و خشک
اگر دارای طبع گرم و خشک هستید به مقدار مناسب از این میوه مصرف کنید.پرتقال برای افرادی که دارای مزاج گرم و خشک هستند گزینه بسیار خوبی محسوب می‌شود و می‌تواند به دفع صفرا کمک کند به همین دلیل افراد با مزاج گرم و خشک (صفراوی مزاج‌ها) باید از پرتقال به مقدار مناسب استفاده کنند.ترکیب پرتقال و توت‌فرنگی می‌تواند تأثیر خوبی روی بدن این دسته از افراد بگذارد به همین دلیل توصیه می‌شود که این دسته از افراد پرتقال، توت‌فرنگی و مقداری شکر را در مخلوط‌ کن بریزند و این ترکیب را بنوشند.

منبع: الو دکتر

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “خوردن پرتقال برای مزاج های مختلف”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ صحیح را وارد نمایید(از اعداد انگلیسی استفاده کنید) *