---------------------- ---------------------- ---------------------

داروی آهن خانگی بسازید

آهن یکی از مواد معدنی است که برای بدن ضروری است و کمبود آن میتواند مشکلات زیادی برای بدن به وجود آورد.اصلی ترین وظیفی آهن در حمل اکسیژن در بدن است و کمبود شدید آهن میتواند سبب کم خونی، رنگ پریدگی و سلول‌های خونی با میزان غلظت هموگلوبین پایین می‌شود.خستگی و خواب آلودگی از مهمترین نشانه های کمبود آهن در بدن است.
معمولا در صورتی که در آزمایشات کمبود آهن تشخیص داده شود قرص های آهن برای جبران آهن مورد نیاز بدن تجویز میگردد.هرچند این قرص ها میتواند آهن بدن را تامین کند اما هستند افراد که روشهای گیاهی را به مصرف قرص ترجیح میدهند.

درمان گیاهی کمبود آهن بدن:
برای داشتن یک داروی گیاهی سرشار از آهن روش کار بسیار ساده است.برای تهیه شما به سه شیره ی مقوی نیاز دارید:
۱_شیره ی انگور
۲_شیره ی خرما
۳_ شیره ی توت
این سه شیره ی مقوی را به میزان مساوی با هم مخلوط کرده و در یک شیشه درون یخچال قرار دهید.این مخلوط یک معجون فوق‌العاده برای درمان کم خونی، بی حالی و بی حسی بدن و درمان تیروئید استفاده میشود.

بیشتر بخوانید:آموزش مصرف مکمل آهن در نوزادان و کودکان

روش مصرف داروی خانگی کمبود آهن
بزرگسالان هر ۸ ساعت یکبار به میزان یک قاشق غذاخوری و کودکان هر ۸ ساعت یکبار به میزان یک قاشق مرباخوری از این معجون آهن مصرف کنند.این معجون در صورت نگهداری در یخچال مدت زیادی ماندگاری دارد.در صورتی که دائم حالت خواب آلودگی دارید میتوانید این مخلوط را امتحان کنید.این معجون به علت گیاهی بودن برای افراد چاق نیز ضرر ندارد.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “داروی آهن خانگی بسازید”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ صحیح را وارد نمایید(از اعداد انگلیسی استفاده کنید) *