---------------------- ---------------------- ---------------------

داستان دشمنی گنجشک و فیل

گنجشکی در کنار دریاچه ای بر سر درختی لانه داشت فیلی بود هر روز می آمد و خود را به آن درخت می مالید و گنجشک را از تکان و لرزش درخت ناراحت می‌کرد و گنجشک هم چاره ای نداشت.
گنجشک روزی با خود گفت فیل دشمنی بزرگ است و او را جذب حیله هلاک نتوان کرد.
سپس به نزد پشه رفت و گفت: اگرچه پیش از این روابط من و تو دوستانه نبوده اکنون آمده ام تا از تو معذرت بخواهم و امید عفو دارم. من از تو درخواستی دارم و امیدوارم که مرا ناامید نگردانی.
پشه گفت:درخواستت چیست؟
گنجشک پاسخ داد: فیلی در همسایگی من زندگی می کند هر روز لانه و آشیانه مرا می لرزاند تا حدی که بیم آن می‌رود لانه ام متلاشی گردد و جوجه هایم از بین بروند از تو می خواهم تا چشمان فیل را با نیش خود مجروح کنی.
پشه قبول کرد و تعداد زیادی از پشه ها آمدند و چشم‌های فیل را با نیش های خود زخمی و مجروح کردند.
سپس گنجشک نزد مگس رفت و گفتیم که عزیز از تو درخواستی دارم پشه درخواست من را قبول کرد اما مقصود من با کمک تو اجرا می شود، پشه با نیش خود چشم های فیلم را زخمی نموده حال از تو می خواهم بر آن جراحت ها بنشینی و با کثافت خود کاری کنی که چشم های فیلم کرم بیفتد و به کلی نابینا شود.
مگس در خواست گنجشک را اجرا کرد وچشم فیل کور شد.
پس از کور شدن فیلم گنجشک با خود گفت اگرچه من تا حدی انتقام خود را از فیل گرفتم ولی باید او را هلاک کنم بدین منظور او نزد قورباغه رفت و گفت به کمک پشه و مگس دشمن من ضعیف شده ولی با لطف تو کلک او به کلی کنده می شود. قورباغه گفت من چه خدمتی می توانم بکنم؟
گنجشک گفت باید در جایی از دریاچه که عمیق تر باشد توقف کنی و مدام صدای قور قورت را سر بدهی تا آواز تو به گوش فیل برسد و با هدایت آوازت به طرف آب بیاید و چون نابیناست به محض قدم گذاشتن در آب غرق می شود و من برای همیشه از شر او راحت می‌شود.

قور باغه به توصیه گنجشک همین کار را انجام داد و در جایی از دریاچه که خیلی عمیق بود شنا کنان صدایش را بلند کرد و پشت سر هم قورقور سر داد فیل تشنه همین که آواز قورباغه را شنید رو به آن سمت رفت و همین که به لب آب رسید و قدم بر روی آب گذاشت بلافاصله غرق شد و گنجشک ضعیف با این مکر و حیله از مزاحمت های فیلم خلاص شد.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “داستان دشمنی گنجشک و فیل”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ صحیح را وارد نمایید(از اعداد انگلیسی استفاده کنید) *