---------------------- ---------------------- ---------------------

درمانهای گیاهی برای تاخیر در قاعدگی

آغاز قاعدگی با بلوغ بوده و پایان آن با یائسگی است. مدت خونریزی قاعدگی معمولا ۳ تا ۵ روز است که میتواند بین ۲ تا ۸ روز نیز تغیر باشد.سیکل قاعدگی تغییرات فیزیولوژیکی میباشد که در زنان بارور جهت تولید مثل جنسی اتفاق می افتد.در این چرخه هر ماه یک تخمک بالغ شده و آماده تشکیل جنین می گردد.در این مدت “رحم” کم کم آماده نگه داری جنین میشود.در صورتی که لقاح انجام نشود ، تخمک دفع شده و بافت پوششی رحم ریزش می‌کند. سیکل قاعدگی طبیعی به طور معمول ۲۱ تا ۳۵ روز بوده اما گاهی ممکن است به دلیل تغییرات فیزیکی یا عدم تعادل هورمون ها یک تا دو هفته به تاخیر بیافتد.در حالی که برای درمان تاخیر زمان قاعدگی داروهای بسیاری وجود دارد اما بعضی از افراد درمانهای گیاهی و طبیعی را ترجیح میدهند.

انواع درمان گیاهی برای تاخیر قاعدگی:
+ زنجبیل
زنجبیل گیاهی است که به آسانی میتوانید آن را تهیه کنید و آن را به صورت پودر یا تازه مصرف نمایید. این ماده محرک بوده و ممکن است پس از مصرف،باعث ایجاد حس گرگرفتگی در شما شود. اما در درمان بی نظمی قاعدگی تاثیر زیادی دارد. میتوانید زنجبیل را به چای خود اضافه کنید یا آن را با آب بچوشانید و ۳ بار در روز بنوشید تا قاعدگی منظمی داشته باشید.

+ گیاه جعفری
جعفری نیز گیاهی در دسترس است و بیشترین تاثیر را برای درمان عقب افتادگی قاعدگی دارد. جعفری معمولا به صورت چای گیاهی وجود دارد که می توان آن را ۳ تا ۴ بار در روز مصرف کرد.جعفری را میتوان به صورت خشک و یا تازه برای درمان بی نظمی قاعدگی استفاده کرد. چای جعفری را در آب جوش بریزید و ۲۰ تا ۳۰ دقیقه پس از این که کاملا رنگ گرفت، بنوشید.

+ بومادران
گیاه دیگر بومادران است که خواص دارویی دارد و برای درمان تمام مشکلات قاعدگی از جمله تاخیر آن مورد استفاده قرار می گیرد. شما به راحتی می توانید آن را از عطاری ها تهیه نمایید. این ماده موجب تعادل هورمون های بدن زنان می شود. زمانی که قاعدگی شما به تاخیر افتاد، چای سرد بومادران را ۳ تا ۴ بار در روز بنوشید. این گیاه در کاهش درد نیز اثر بخش است.

+ میوه
تاثیر تعدادی از میوه ها در درمان تاخیر قاعدگی اثبات شده که از مشهورترین آنها عنبه است. می توانید آن را به صورت خام یا پخته مصرف کنید.میوه درمانگر دیگر، انگور و به خصوص نوع سیاه آن، است. روزانه مقدای آب انگور بنوشید اما در مصرف آن زیاده روی نکنید زیرا موجب فقر آهن می گردد. مصرف روزانه آب انار نیز میتواند در قاعدگی منظم موثر باشد.

+ ریشه انجیر هندی
یکی از درمانهای فوق العاده برای تاخیر قاعدگی ریشه انجیر هندی است.جوشانده ریشه انجیر هندی را با شیر قبل از خواب بنوشید. این کار را در ۳ چرخه قاعدگی متوالی خود دنبال کنید تا تاثیر آن را ببینید.

+ سبزیجات
هویج، تربچه و خیار چنبر تلخ از جمله سبزیجاتی هستند که برای درمان تاخیر قاعدگی مناسب اند. اگر دچار بی نظمی قاعدگی شده اید، جوشانده خیار چنبر تلخ را ۳ بار در روز بنوشید.
بیشتر بخوانید:تغذیه ی مناسب در دوران قاعدگی
عقب افتادگی قاعدگی برای سلامت زنان ضرر دارد و ممکن است منجر به بیماری های خطرناکی شود. درمان های گیاهی، روش های قابل اعتماد و موثری برای تاخیر قاعدگی هستند. اما اگر به هر کدام از موارد بالا آلرژی دارید، از خوردن آنها صرف نظر کنید.

برگرفته از:
برترینها

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “درمانهای گیاهی برای تاخیر در قاعدگی”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ صحیح را وارد نمایید(از اعداد انگلیسی استفاده کنید) *