---------------------- ---------------------

درمان کوفتگی و درد در عضلات بدن

مجله قو به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان: مهرشاد پورسعید اصفهانی، متخصص طب ورزشی درباره ی تاثیرات برنامه مستمر ورزشی در سلامت افراد، گفت: قدم اول برای افرادی که می‌خواهند ورزش کنند، ارزیابی صحیح فرد است. یعنی پزشک چهار پارامتر فرد را اندازه‌گیری و سطح سلامت وی را مشخص می‌کند که در کدام مسیر قرار دارد و بر اساس نقایصی که در سیستم بدنی او وجود دارد، فعالیت ورزشی مناسبی برایش توصیه می‌شود.

وی تاکید کرد ورزش بدون هدف معنا ندارد و ادامه داد: پس از ارزیابی پزشک، شاخص‌های اولیه افراد مشخص و معین می‌شوند؛ از این رو برای افزایش شاخص‌ها و بهبود آن‌ها باید فعالیت ورزشی انجام پذیرد.

این متخصص طب ورزشی اظهار کرد: فعالیت ورزشی با برنامه منظم و بر اساس سطح سلامت افراد باعث می‌شود فرد در شرایط بهتر و وضعیت مناسب‌تری ورزش کند و کوفتگی‌های ناشی از زندگی روزمره در وی کمتر باشد و شادابی و طول عمر بیشتری داشته باشد.

وی ادامه داد: این فرد با کیفیت بهتری زندگی خواهد کرد؛ پس هدف از ورزش منظم، دقیقا این است که فرد با احساس و کیفیت بهتری بتواند زندگی کند.

وی با بیان این‌که یک برنامه خوب و شدت ورزش بر اساس ارزیابی‌های اولیه انجام می‌شود، اظهار کرد: مجموع آن‌ها فرآیندی می‌شود که مثلا فرد از نقطه الف که نقطه نسبتا سالم و در معرض خطری است فرد را به نقطه ب که نقطه سالم است انتقال خواهد داد.

پورسعید اصفهان در خصوص مولفه‌های یک ورزش خوب از نظر علمی تاکید کرد: با توجه به ارزیابی‌هایی که توسط پزشک انجام می‌شود، به فرد یک نسخه و برنامه ورزشی داده می‌شود که در این برنامه ورزشی مشخص می‌شود فرد باید ورزش هوازی انجام دهد یا ورزش فقط جنبه سلامت داشته باشد.
این متخصص طب ورزشی یادآور شد: مناسب شرایط هر فرد در ارزیابی‌های ابتدایی و این‌که آیا فرد دارای بیماری است یا نه، پزشک، محدودیت‌هایی برای فرد قائل خواهد شد.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “درمان کوفتگی و درد در عضلات بدن”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ صحیح را وارد نمایید(از اعداد انگلیسی استفاده کنید) *