---------------------- ---------------------

دستور تهیه ی سالاد مرغ کبابی و نان برشته

برای این سالاد استفاده از ران مرغ را پیشتهاد میکنیم .ران مرغ از قسمتهای دیگر مرغ ارزان تر است و طعم و عطر زیادی نیز دارد.کلید پختن مرغ این است ابتدا پخت را با دمای بالای شروع کنید سپس ۱۰ دقیقه آخر دما را پایین بیاورید.این نه تنها به شما اطمینان میدهد که کباب شما دلپذیر و آبدار باشد بلکه پوست آن نیز برشته خواهد شد.

مواد لازم برای تهیه سالاد مرغ کبابی و نان برشته

۶ تکه ران مرغ با پوست و بدون استخوان(اندازه ی دلخواه)
روغن زیتون به میزان لازم
۱ عدد لیمو
۴ حبه سیر
چند شاخه آویشن تازه
۱۵۰ گرم نان سیاباتا (میتوانید از نان تست استفاده کنید)
۵۰ گرم آجیل کاج (دانه کاج)
۲۵ گرم کشمش
۹۰ گرم شابانک(اروگولا)
نمک و فلفل به میزان لازم

طرز تهیه ی سالاد مرغ کبابی و نان برشته

فر را با دمای ۲۰۰ درجه ی سانتیگراد گرم کنید.
مرغها را در ظرف مخصوص فر قرار داده و روی آنها روغن زیتون بمالید.لیمو را ۴ قسمت کرده و در ۴ طرف ظرف به همراه سیرها قرار دهید.آویشن را در اطراف مرغ قرار داده و فلفل سیاه و نمک را اضافه کنید و بگذارید برای نیم ساعت در فر بپزد.

در مرحله ی بعد مرغها را از فر خارج کنید . لیمو و سیرها را بردارید و کنار بگذارید زیرا هنوز آنها را لازم دارید.نان را به اندازه ی مکعب های کوچک ) قالبهای یخ یخچال) برش بزنید.نانها را به ظرف اضافه کنید تا با آب کف ظرف تر شود و آنها را روی دانه های کاج بغلتانید و دوباره به ظرف پخت برگردانید.

ظرف را دوباره به فر بازگردانید و دمای فر را به ۱۸۰ درجه سانتیگراد کاهش دهید و بعد از ۵ دقیقه ظرف را خارج کنید مواد را به آرامی هم بزنید و برای ۵ دقیقه دوباره در داخل فر بگذارید.

در همین حال ۲ قاشق غذاخوری روغن زیتون را با عسل در ظرف دیگری مخلوط کنید و هم بزنید سپس سیر نرم و بدون پوست و آب لیمویی که کنار گذاشته بودید را به ظرف اضافه کرده تا زمانی که خوب ترکیب شوند هم بزنید.

ظرف را از فر خارج کنید سپس برگهای آویشن را از شاخه جدا کنید و با کشمش و سس روی باقی مواد بریزید.حالا میتوانید سالاد را در ظرف دیگری سرو نمایید.مرغ را به تکه های بزرگتر برش بزنید و شابانک را روی مواد بریزید.

دستور تهیه ی سالاد مرغ کبایی و نان برشته

کالری تقریبی سالاد مرغ کبابی و نان برشته: ۵۵۰

 

ترجمه:گروه ترجمه ی قو

کپی با نام و ذکر منبع مجاز است.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “دستور تهیه ی سالاد مرغ کبابی و نان برشته”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ صحیح را وارد نمایید(از اعداد انگلیسی استفاده کنید) *