---------------------- ---------------------

دستور ساخت لوسیون دفع حشرات

حشرات به دلایل گوناگون جذب پوست ما میشوند.خارش و التهاب پوست بعد از نیش حشرات میتواند بسیار آزاردهنده باشد.وقتی در خانه هستیم میتوانیم از وسایل برقی گوناگون برای دفع حشرات کمک بگیریم اما بیرون از خانه باید راهی پیدا کنیم تا این حشرات موذی جذب پوست ما نشوند.با یک نگاه به ترکیبات لوسیونهای موجود در بازار متوجه میشوید که اکثر آنها از بعضی ترکیبات مضر برای پوست استفاده میکنند و در نتیجه ساخت یک لوسیون با استفاده از مواد طبیعی میتواند بسیار موثر باشد و علاوه بر دفع حشرات سلامتی پوست شما را تضمین کند.

در این مطلب قصد داریم ساخت یک لوسیون طبیعی را به شما آموزش دهیم که میتواند از پوست شما را در برابر حشرات موذی محافظت کند.اما قبل از تهیه ی این لوسیون باید دقت کنید که به هیچ یک از مواد ساخت آن حساسیت نداشته باشید و اگر بعد از استفاده متوجه واکنش آلرژیک شدید باید بلافاصله مصرف را متوقف نمایید.
ترکیبات مورد نیاز برای ساخت لوسیون خانگی دفع حشرات:

نصف پیمانه(پیاله) الکل برابر با ۱۰۰ میل (توصیه میشود از الکل سدیریل استفاده نمایید زیرا تنها نوع الکل است که پوست را خشک و تحریک نمی کند).

۵۰ قطره روغن سیترونلا ( برای کودکان ۳۰ قطره کافی است).

نکته:در صورتی که شما کرم لوسیون میخواهید میتوانید به جای الکل سدیریل ، ژل آلوئه ورا استفاده کنید که اثر ارام و لطیف تری دارد و یا از روغن نارگیل که پوست را تغذیه و نرم می کند.

توصیه ما این است که همیشه از روغن های خالص و اصل استفاده نمایید.با چک کردن برچسب میتوانید از اصل و طبیعی بودن روغن مطمئن شوید و در صورت مشابه بودن از خرید یا استفاده ی آن جلوگیری کنید.

روش ساخت لوسیون خانگی دفع حشرات:

تمام ترکیبات را با هم مخلوط نمایید و در یک ظرف بریزید و درب آن را به خوبی ببندید.(مهر و موم) و در یک جای خنک نگهداری نمایید.فضاهای تاریک برای نگه داری روغن های اصل با کیفیت مناسب ترند.بعد از دو هفته میتوانید لوسیون را استفاده کنید.
برای تاثیر گذاری مناسب این لوسیون باید هر ۲ یا ۳ ساعت به علت داشتن مواد طبیعی استفاده شود، هرچند زمان استفاده مجدد برای افراد تفاوت دارد. همیشه از تماس لوسیون با چشم ، دهان و باقی جاهای حساس بدن خودداری کنید.همچنین برای پیشگیری از هر گونه واکنش آلرژیک به ترکیبات هر یک از روغن های اصلی این لوسیون توجه نمایید.

 

برگرفته از :

نمناک

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “دستور ساخت لوسیون دفع حشرات”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ صحیح را وارد نمایید(از اعداد انگلیسی استفاده کنید) *