---------------------- ---------------------- ---------------------

دلایل دل درد نوزاد و درمان آن

ممکن است کودکانی که تازه متولد میشوند بی تابی کنند و بهانه بگیرند، در اکثر مواقع علت این بهانه گیری ها میتواند دل درد باشد.مادران باید بعد از شیر خوردن، به علائم فرزند خود دقت کنند و ببینند آیا تب، اسهال و استفراغ دارد یا خیر، در این صورت اگر نیاز به مراجعه به پزشک باشد آنها میتوانند علائم را به درستی تشریح کنند.

علت دل درد نوزاد
عوامل زیر میتوانند مهمترین علتهای دل درد در نوزادان باشد:
قولنج یا کولیک
نفخ
یبوست
انسداد روده
حساسیت غذایی
عفونت
آنفلوانزای معده

تشخیص دل درد نوزادان
اگر نوزادتان کمتر از ۵ ماهه است و برای ۳ ساعت مداوم و بی دلیل گریه می‌کند و حداقل ۳ روز در هفته‌ ی شما به همین روال می‌گذرد، احتمالا علت دل درد نوزادتان کولیک است.اما اگر فرزندتان همزمان با دل درد، اسهال و استفراغ هم دارد، احتمالا دچار آنفلوانزای معده شده است. البته این علائم در بچه‌هایی که حساسیت غذایی و حساسیت به شیر دارند هم، دیده می‌شود.

درمان دل درد نوزاد
اگر به داروخانه سر بزنید، حتما قطره‌های رنگارنگی برای درمان دل درد نوزاد به شما معرفی میکنند. از جمله رایج‌ترین این قطره‌ها می‌توان به قطره دایمتیکون، قطره پدی لاکت، شربت گریپ میکسچر و … اشاره کرد.اما همیشه هم نیاز به استفاده از دارو نیست، گاهی با حمام کردن کودک در آب گرم، دل درد نوزاد آرام می‌شود. حتی می‌توانید یک حوله گرم یا کیسه آب گرم روی شکم نوزاد بگذارید اما باید دقت کنید که کیسه داغ نباشد. باد ملایم و گرم سشوار نیز برای گرم کردن شکم و پهلوهای نوزاد مناسب است؛ اما باید حرارت سشوار را طوری تنظیم کنید که پوست کودک را نسوزاند.
درمان دل درد نوزاد با طب سنتی

در اکثر مواقع که علت دل درد نوزاد نفخ و دل پیچه است، می‌توانید با نسخه‌های طب سنتی آن را درمان کنید. مثلا اگر مادر روزانه بعد از هر وعده غذا، مقداری عرق نعنا را با عسل مخلوط کرده و میل کند، نفخ شیر او از بین رفته و دل درد نوزاد از بین میرود و یا حداقل دفعات بروزش کمتر می‌شود.همچنین مادر می‌تواند با شیرین کردن مخلوط یک قاشق چایخوری رازیانه و زیره با عسل، بعد از نهار و شام آن را میل کند تا علاوه بر زیاد شدن شیرش، دل درد نوزاد و نفخ شکم او بهبود یابد.

برگرفته از سلامتی

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “دلایل دل درد نوزاد و درمان آن”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ صحیح را وارد نمایید(از اعداد انگلیسی استفاده کنید) *