---------------------- ---------------------- ---------------------

دلیل دل درد بعد از غذا خوردن

بعضی اوقات دل درد بعد از صرف غذا، دلایل دیگری غیر از مواردی مانند سوء هاضمه دارد که باید جدی گرفته شوند.

به گزارش مجله قو به نقل از prevention در اینجا به مهمترین عللی که منجر به این مشکل می‌شوند، اشاره شده است:

زخم معده، زخم روده: اگر از درد دل بعد از صرف غذا رنج می‌برید، امکان دارد دچار زخم مری یا زخم معده یا شاید ھم زخم روده شده باشید. زخم ھا در آستر مری، معده یا روده کوچک ایجاد شده و معمولاً با کمک داروھای کاھنده اسید، و آنتی بیوتیک ھا درمان خواهند شد.

ریفلاکس: این بیماری وقتی اتفاق می افتد که اسید معده، به لایه آستری مری آسیب وارد کرده و آن ناحیه رو حساس کند. در نتیجه فرد دچار احساس سوزش سر دل و درد در این قسمت، می‌شود. پرخوری یکی از دلایل ریفلاکس است.

سندرم روده تحریک پذیر: یکی از علائم این سندرم، درد معده، اسهال و یبوست است. اگر بعد از خوردن غذا دچار دل درد شدید و اگر با مشکل یبوست و اسھال روبرو ھستید باید این رو در نظر داشته باشید که شاید به سندرم روده تحریک پذیر مبتلا ھستید.

سلیاک: در این بیماری که با حساسیت به گلوتن رخ می‌دهد، درد شدید معده تجربه می‌شود. حتی اگر حساسیت شما به گلوتن، خفیف ھم باشد، باز ھم می‌تواند موجب ناراحتی معده شود ولی این مورد با بیماری سلیاک تفاوت دارد. در سلیاک، روده کوچک فرد با خوردن گلوتن، آسیب می‌بیند. اما بدن فردی که به سلیاک مبتلا نبوده و فقط نسبت به گلوتن حساسیت دارد، پس از خوردن غذای حاوی گلوتن، به صورت اسھال یا گاز از خود واکنش نشان می دھد. برای تشخیص اینکه آیا به سلیاک مبتلا ھستید یا خیر باید به پزشک مراجعه نمایید.

منبع:سلامانه

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “دلیل دل درد بعد از غذا خوردن”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ صحیح را وارد نمایید(از اعداد انگلیسی استفاده کنید) *