----------------------

رابطه زناشویی در دوران حاملگی و بعد از سزارین

دانسته های رابطه جنسی در قبل و بعد از بارداری: باردارى در انسان اندکى بیش از ۹ ماه طول می‌کشد.آیا عمل جنسى به جنین آسیب نمی‌رساند؟ آیا زن و شوهر در این مدت می‌توانند عمل جنسى داشته باشند؟ تا چه زمانى می‌توان با همسر باردار خود عمل جنسى داشت؟ چه مدت پس از عمل سزارین می‌توان عمل جنسى را از سرگرفت؟ این سوال ها براى اغلب خانم‌هاى باردار پیش می‌آید. دکتر جاناتان شر، متخصص زنان و زایمان، استادیار مدرسه‌ى پزشکى سینایى نیویورک و نویسنده‌ى کتاب پیشگیرى از سقط جنین، به این پرسش‌ها پاسخ می‌دهد.

رابطه زناشویی بعد از سزارین

آیا در دوران باردارى داشتن عمل جنسى به سلامت مادر یا جنین آسیب نمی‌رساند؟
داشتن عمل جنسی در یک باردارى عادى اشکال نخواهد داشت. به طور معمول، میل جنسى زن طى ۱۲ هفته‌ى اول کاهش می‌یابد، اما شما می‌توانید از آغاز تا پایان باردارى عمل جنسى داشته باشید. با وجود این، اگر طى باردارى مشکلى مانند خونریزى یا انقباض‌هاى پیش از موعد رخ دهد یا اگر دهانه‌ى رحم در پایان باردارى گشاد شود، پزشک به شما سفارش می‌کند عمل جنسى نداشته باشید. بنابراین، اگر درباره‌ى عمل جنسى طى باردارى نگران هستید یا در این‌باره پرسشى دارید یا به مشکلى برخورده‌اید، به پزشک خود اطلاع دهید.

آیا عمل جنسى می‌تواند به هر حالت و به هر نحوى انجام شود؟
عمل جنسى به هر حالت و به هر نحوى می‌تواند انجام شود، به شرط این که خونریزى مهبلى، سابقه‌ى زایمان پیش از هنگام و گشاد شدن دهانه‌ى رحم وجود نداشته باشد (پزشک شما باید وضعیت دهانه‌ى رحمتان را پس از آزمون هفته‌ى ۳۶ به شما بگویید، وگرنه به او یادآورى کنید). البته، در هر صورت مردان باید از داخل کردن عمیق و با فشار به مهبل خوددارى کنند، زیرا ممکن است به همسرشان آسیب برساند.

نزدیکی بعد از سزارین

پس از عمل سزارین چه مدت می‌توان عمل جنسى داشت؟
پس از عمل سزارین پزشک شما هر ۴ هفته بررسى پس از زایمان را انجام خواهد داد. هر زمان که او به شما گفت مشکلى وجود ندارد، می‌توانید عمل جنسى را آغاز کنید. پس نگرانی‌ها را با مشورت با پزشک برطرف کنید و فرصت را از دست ندهید. بیاد داشته باشید که پزشک شما بهترین کارشناسى است که می‌تواند به شما پاسخ درست را بگوید.

منبع:نی نی بان

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “رابطه زناشویی در دوران حاملگی و بعد از سزارین”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ صحیح را وارد نمایید(از اعداد انگلیسی استفاده کنید) *