---------------------- ---------------------

رابطه ی رژیم غذایی و آلزایمر

شیوع آلزیمر در هر دو جنس مشابه است و افزایش سن نقش مهمی در ابتلا به این بیماری دارد.در خانمها به دلیل اینکه طول عمر بیشتری نسبت به مردان دارند آلزایمر شایع تر است. به گفته متخصصان تغذیه با رژیم غذایی مناسب علاوه بر اینکه میتوان احتمال بروز آلزایمر را کاهش داد می‌توان به کاهش علائم و شدت آن در بیماران آلزایمری نیز کمک کرد. مکملهایی نیز وجود دارد که مصرف آنها در بهبود بیماران آلزایمری نقش چشمگیری دارد و همچنین مصرف این مکملها در سالمندان میتواند بروز آلزایمر را به تاخیر اندازد.

آلزایمر بیماری التهابی پیش رونده
آلزایمر یک نوع اختلال عملکرد مغزی است که بتدریج توانایی‌های ذهنی بیمار تحلیل می‌رود.آلزایمر یا فراموشی یک بیماری التهابی پیشرونده و تخریبی سیستم عصبی است. این بیماری در نتیجه التهاب مزمن سلول‌های عصبی در نواحی مغز و در پی آن ناکارآمدی بدن در مقابله با عامل التهابزا و مرگ سلول عصبی ایجاد می‌شود و به عنوان شایع‌ترین نوع دمانس (زوال عقل) مطرح میباشد.

دلیل التهاب چیست؟
التهاب در نتیجه ی تلاش سیستم ایمنی بدن برای حفاظت از خود به وجود میاید و نشانه ی عفونت نیست.هدف از التهاب، حذف عاملی که به بدن آسیب رسانده و شروع روند ترمیم است. زمانی که چیزی مضر بدن را تحریک می‌کند تلاشی از جانب بدن شروع می‌شود تا آن را از بین ببرد و این تلاش موجب بروز علائم التهاب خواهد شد.وقتی بدن توانایی لازم برای حذف عامل آسیب زننده را نداشته باشد التهاب باقی می ماند و مزمن میشود.

علائم ابتدایی آلزایمر
فراموشی و از دست دادن تمرکز از علائم ابتدایی بروز آلزایمر است و چون این علائم از نشانه‌های پیری نیز میباشد اغلب نادیده گرفته می‌شود. وقتی بیماری به تدریج پیشرفت می‌کند ممکن است علائم دیگری مانند تغییر شخصیت، اختلالات رفتاری، کاهش حافظه و زوال عقل نمایان شود که عمدتا در این مقطع، بیماری تشخیص داده می‌شود. آلزایمر ابتدا باعث می‌شود شخص قرار ملاقات‌ها، اتفاقات روزانه و عمدتا جای اشیاء را فراموش کند. وقتی بیماری پیشرفت کرد می‌تواند باعث اختلالات حرکتی و راه رفتن شود و در مراحل نهایی احتمال دارد فعالیت‌های فکری فرد را متوقف و در نهایت باعث ناتوانی گردد.

رژیم غذایی بیماران آلزایمری
به دلیل اینکه آلزایمر یک بیماری التهابی محسوب میشود برای یک رژیم غذایی مناسب اولویت با غذاها و خوراکی های ضد التهاب مانند میوه‌ها و سبزیجات با رنگ‌های گوناگون مخصوصا سبزیجات تیره‌ رنگ، غلات کامل، مغزها و روغن‌های گیاهی، اسیدهای چرب غیر اشباع، ویتامین‌ها و مواد معدنی دارای خاصیت آنتی‌اکسیدانی است .

علل ابتلا به آلزایمر
علت اصلی این بیماری هنوز بدرستی مشخص نیست.اما تحقیقات نشان داده عواملی مانند افزایش سن، رژیم غذایی ناصحیح، اختلالات ژنتیک و تجمع سموم در بدن احتمال تجمع توده‌های غیرطبیعی و نامحلول بتاآمیلوئید در سیستم عصبی و بروز التهاب را افزایش میدهند.بتا آمیلوئید، ماده‌ای است که می‌تواند ارتباط سلول‌های مغزی را با یکدیگر قطع کند.تجمع برخی فلزات سنگین نیز انند سرب، آهن، آلومینیوم، مس و زینک که می‌تواند از طریق خوراکی‌ها و ظروف وارد بدن شود میتواند در بروز آلزایمر نقش داشته باشد.

تاثیر رژیم غذایی بر ‌کنترل آلزایمر
رژیم غذایی مناسب می‌تواند شیوع بیماری آلزایمر یا تشدید علائم آن را کاهش دهد. تحقیقات نشان داده رژیم سرشار از اسیدهای چرب اشباع، الکل و همچنین خوراکی‌های فاقد مواد آنتی‌اکسیدان می‌تواند باعث افزایش بروز آلزایمر شود و سن شروع علائم آن را کاهش دهد. در مقابل، رژیم غذایی سرشار از اسیدهای چرب غیراشباع و مواد آنتی‌اکسیدانی به خصوص در برخی ادویه‌ها می‌تواند علاوه بر کاهش شیوع بیماری، علائم آن را نیز کاهش دهد .

مکمل‌های ویتامینی و آنتی اکسیدانی
ویتامین E و C از مهم‌ترین ویتامین‌های آنتی‌اکسیدانی هستند که می توان به عنوان مکمل‌ برای بیماران مبتلا به آلزایمر تجویز کرد.مصرف این ویتامین ها نتایج بسیار خوبی نشان داده و می‌تواند التهاب ناشی از بیماری را به طور قابل توجه ای کاهش دهد. البته در بیماران مبتلا به اختلالات کلیوی مصرف مکمل ویتامین C باید با نظر پزشک باشد. علاوه بر این، سایر آنتی‌اکسیدان‌ها مانند بتاکاروتن، روی و سلنیوم هم می‌تواند مفید باشد .

مکمل‌های تقویت کننده سیستم عصبی
اسید چرب امگا ۳ که بیش از ۷۰ درصد ساختار مغز و سیستم عصبی را تشکیل می‌دهد بسیار مفید میباشد و می‌تواند از تخریب سیستم عصبی جلوگیری کند و بیماری را به تاخیر بیندازد. البته به علت مصرف داروهای ضدانعقاد خون و همچنین داروهای ضد فشار خون در سالمندان تجویز مکمل امگا ۳ باید با احتیاط باشد . مکمل‌های کولین با این که کمتر مورد توجه قرار گرفته اند ولی نقش مهمی در ساختار سیستم عصبی دارند و به صورت ترکیبی یا جداگانه در بازار موجودند. همچنین مکمل‌های روی و آهن نیز به عنوان مواد مغذی موثر در ساختار و عملکرد سیستم عصبی تاثیر گذارند.
از مهم‌ترین ویتامین‌های محلول در آب، که در سیستم عصبی نقش دارند ویتامین‌های گروه B شامل B1 و B12 و ویتامین‌های B2 و B3 هستند . به بیماران مبتلا به آلزایمر توصیه می‌شود به دلیل کهولت سن و تضعیف دستگاه گوارشی از فرم‌های جویدنی یا تزریقی ویتامین استفاده کنند تا مکمل‌ها بیشترین اثربخشی را داشته باشند .

ارتباط کم خونی سالمندان و آلزایمر
نکته مورد توجه این که کم‌خونی شایع در سالمندان، کم‌خونی پرنیشوز است.کم‌خونی پرنیسیوز یا کم‌خونی پرنیشیوس نوعی کم‌خونی مگالوبلاستیک است که علت آن واکنش دستگاه دفاعی بدن علیه سلول‌های خودی (سلول‌های دیواره ی معده است که متاسفانه غالبا مورد توجه قرار نمی‌گیرد و می‌تواند یکی از علل زوال عقل باشد. در این افراد باید دریافت کافی B9 اسید فولیک و B12 به مقدار نیاز روزانه صورت گیرد.

مکمل درمانی و رژیم غذایی غنی
مکمل‌ها حاوی مواد مغذی هستند که می‌توانند در ساختار و عملکرد سیستم مغزی و حافظه نقش موثری داشته باشند و مصرف آن در دوران سالمندی می‌تواند بروز آلزایمر را به تاخیر اندازد و در بیماران مبتلا نقش قابل توجه ای داشته باشد . برنامه دوم، رژیم سرشار از مواد مغذی است که بتواند در عملکرد و ساختار سیستم عصبی نقش مهمی داشته باشد. مهم‌ترین آنها امگا ۳،کولین، روی و آهن است که در غذاهای دریایی، روغن کانولا، گردو، حبوبات، مغزهای گیاهی و محصولات لبنی کم‌چرب موجود است. مصرف لبنیات پرچرب، گوشت قرمز و چربی‌های اشباع می‌تواند باعث افزایش بروز و تشدید التهاب و علائم آلزایمر گردد.

برگرفته از جام جم آنلاین

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “رابطه ی رژیم غذایی و آلزایمر”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ صحیح را وارد نمایید(از اعداد انگلیسی استفاده کنید) *