----------------------

رابطه ی زمان خوردن کربوهیدرات و کاهش وزن

آیا واقعا زمان مصرف کربوهیدراتها در کاهش وزن ما تاثیر دارد؟نظریات در خصوص کاهش وزن و زمان مصرف کربوهیدراتها بسیار زیاد هستند. یکی از رایج ترین شایعات، کاهش کربوهیدرات بعد از حدود ساعت سه بعداز ظهر میباشد، براساس این نظریه نخوردن کربوهیدرات ها به عنوان عصرانه، شام یا دسر بعد از شام می تواند به کاهش وزن شما کمک کند. برای پی بردن به صحت این شایع با این مقاله از مجله ی قو همراه شوید.

 

زمان خوردن کربوهیدرات
آیا واقعا این روش می تواند به دستیابی کاهش وزنی سالم، پایدار و درست به شما کمک کند؟

با سه کارشناس برای کسب اطلاعات در مورد این مسئله مصاحبه شده و حقیقت این است که هیچ قطعیتی برای این مسئله که کربوهیدرات ها دشمن درجه یک کاهش وزن هستند وجود ندارد. اما روش های دقیق تری برای مصرف کربوهیدرات وجود دارند که به جای به تعویق انداختن، به اهداف کاهش وزن شما کمک خواهد نمود.

نان

کربوهیدرات های بد که اغلب با اضافه وزن مرتبط اند، کربوهیدرات های تصفیه شده یا ساده هستند. دکتر شاون تالبوت، بیوشیمیست تغذیه میگوید: کربوهیدرات های تصفیه شده (مانند کربوهیدرات های موجود در نان سفید و ماکارونی) هضم بسیار سریع دارند، بنابراین قند آنها نیز به سرعت وارد جریان خون می شود.

خوردن کربوهیدرات و کاهش وزن

پاستا

اول از همه، درک این مسئله که “کربوهیدرات ها” می توانند معنی بسیاری از مسائل باشند، مهم است. نان و پاستا تنها غذاهایی نیستند که سرشار از کربوهیدرات اند. لورن هریس پینکوس میگوید: “کربوهیدرات ها تقریبا در همه چیز، از میوه ها و سبزیجات گرفته تا غلات کامل، حبوبات، آجیل و دانه ها وجود دارند.” بنابراین، تسلیم نشدن در برابر تمام کربوهیدرات ها بعد از ناهار بسیار دشوار باشد است.

خوردن کربوهیدرات و کاهش وزن

میوه ها و سبزیجات

کربوهیدرات های پیچیده، موجود در غلات کامل، نان سبوس دار، میوه ها و سبزیجات، اغلب سرشار از فیبر هستند، که می توانند حجم زیادی از معده را پر کنند و فرایند هضم را کند کنند. در نتیجه برعکس زمانی که کربوهیدرات ساده می خورید، مدت طولانی تری احساس سیری می کنید و موجب می شود کمتر غذا بخورید. از این رو، غلات کامل، یعنی کربوهیدرات ها با فیبر بالا در واقع می توانند به پیشرفت کاهش وزن شما کمک کنند.

خوردن کربوهیدرات و کاهش وزن

اکنون، در مورد پرسش خوردن کربوهیدرات در اواخر روز می توان گفت: این که چرا مردم فکر می کنند خوردن کربوهیدرات ایده بدی است قابل فهم است، اما فکر نادرستی میباشد.

خوردن کربوهیدرات در شب

طبق نظریه ای معروف خوردن کربوهیدرات نزدیک به زمان خواب، یعنی داشتن زمان کمتری برای سوزاندن آنها، به این معنی که هنگام خواب کربوهیدرات به چربی تبدیل می شود. تالبوت میگوید: این نیز یک افسانه است، چیزی که صحت دارد این است که کربوهیدرات ها به گلوکز برای انرژی تبدیل می شوند، و برخی در کبد و ماهیچه ها به صورت گلیکوژن ذخیره می شوند. وی توضیح داد: گلوکز اضافی- به عبارت دیگر، قندی که بدن شما قادر به استفاده سریع یا تبدیل آنها به گلیکوژن نیست- می تواند به صورت چربی ذخیره شود.

اما این مشکل کربوهیدرات نیست، یک مشکل ریاضی است. خوردن بیش از حد هر گونه مواد غذایی، کربوهیدرات یا غیر کربوهیدرات، می تواند به دریافت بیش از حد کالری منجر شود، و کالری اضافی می تواند به صورت چربی ذخیره شود.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “رابطه ی زمان خوردن کربوهیدرات و کاهش وزن”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ صحیح را وارد نمایید(از اعداد انگلیسی استفاده کنید) *