---------------------- ---------------------

رابطه ی نوشیدن شیر گرم و خواب راحت

مدتهاست مردم بر این باورند که با خوردن شیر گرم میتوانند خواب راحتی داشته باشند.آیا واقعا چنین باور که در بین مردم جا افتاده صحیح است؟

آیا شیر گرم خواب را راحت می کند؟ داشتن خواب راحت در ساعات پایانی شب، موضوعی است که به دغدغه خیلی از انسانها تبدیل شده، عده ای از این نعمت بدون نیاز به هیچ دارویی برخوردارند ،این افراد به محض رفتن به رختخواب در عرض چند لحظه به یک خواب عمیق و آرام فرو میروند اما برای برخی دیگر، این خواب راحت بدون مصرف قرص های خواب آور یک آرزوی دور و دست نیافتنی می باشد.

نوشیدن شیر گرم قبل از خواب

قرص های خواب آور که بدون تجویز پزشک به هیچ عنوان توصیه نمی شود را که کنار بگذاریم ، یکی از راه هایی که معمولا افراد بد خواب به یکدیگر پیشنهاد می دهند، مصرف شیر گرم در شب است.ممکن است نوشیدن شیر داغ قبل از خواب باعث آرامش شما شود اما هیچ دلیلی علمی وجود ندارد که ثابت کند، شیر گرم خواب آور هم میباشد.

با اینکه این باور مدتهاست بین مردم رواج پیدا کرده پزشکان به تازگی دریافته اند آنچه پس از نوشیدن شیر گرم موجب خواب آلودگی می گردد، پر شدن معده و داغی شیر بوده، نه به دلیل ماده ای خاص در شیر ، اما چرا تا این حد این باور غلط مورد قبول گرفته، علت آن وجود ماده تریپتوفان در شیر است، که موجب ساخته شدن ملاتونین و سرتونین در مغز و متعاقبا رسیدن به حس آرامش می شود.

با این حال میزان تریپتوفان موجود در یک استکان یا یک لیوان شیر آنقدر زیاد نیست که موجب خواب آلودگی ما شود، اگر در خوابیدن مشکل دارید، قطعا چاره اصلی درمانها یا تجویز های خود سرانه نبوده بلکه مراجعه به پزشک میباشد.

 

منبع:خبرنگارن جوان

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “رابطه ی نوشیدن شیر گرم و خواب راحت”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ صحیح را وارد نمایید(از اعداد انگلیسی استفاده کنید) *