---------------------- ---------------------

رازهای مهم برای حفظ جوانی و زیبایی

زیبایی، گزینه ای است که بیشتر بانوان به دنبال آن هستند و باید متذکر شویم که جوانی ، زیبایی را دو چندان کرده و مکمل آن می باشد.

در این مقاله ۵ مورد مهم در زمینه ی زیباتر و جوان تر شدن را به شما ارائه می دهیم :

مورد ۱ : صورت خود را نباید بیشتر از ۲ بار در روز با شوینده های صابونی بشویید چون این کار باعث از بین رفتن چربی پوست و خشک شدن پوست می شود که خشک شدن پوست خود زمینه ای برای پیری زودرس می باشد.

مورد ۲ : هیدراتاسیون پوست یا همان آب رسانی و مرطوب نگه داشتن پوست مهم میباشد .اهمیت ندارد که پوست شما چه نوع پوستی باشد ، چرب یا خشک ، معمولی یا ترکیبی؟ مهم این است که شما یک مرطوب کننده ی معتبر را خریداری کرده و به طور مرتب استفاده کنید و البته باید بدانید که استفاده از مرطوب کننده از ۲۵ سالگی بسیار ضروری می باشد زیرا مرطوب کننده کمک بزرگی به جلوگیری از پیری و خشن شدن پوست می کند.

مورد ۳ : استفاده ی مرتب از یک ضد آفتاب مناسب پوستتان مهم است چون نور خورشید باعث جلوگیری از کلاژن سازی در پوست می شود و کلاژن اهمیت بسیار زیادی برای حفظ شادابی و جوانی پوست دارد و بهتر است عامل حفاظت ضد آفتاب شما از ۱۵ یا بیشتر باشد و کمتر از ۱۵ نباشد.

مورد ۴ : سبک آرایش و مدل موی خود را هر ۲ سال تغییر دهید زیرا این کار باعث جوان تر به نظر رسیدن شما خواهد شد و البته تنوعی نیز برای خودتان به حساب می آید.

مورد ۵ :اگر اهل استفاده از لوازم آرایش هستید و زیاد از لوازم آرایش استفاده می کنید حتما لوازم جانبی آرایش خود را بسیار نرم انتخاب کنید که به مرور زمان به پوست شما آسیبی نرساند و باعث پیر شدن پوست نشود مثلا قلم موها ، پدها و فرچه های آرایش خود را از نوع نرم آن انتخاب نمایید.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “رازهای مهم برای حفظ جوانی و زیبایی”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ صحیح را وارد نمایید(از اعداد انگلیسی استفاده کنید) *