---------------------- ---------------------

برای اینکه نوزادمان خواب عمیق داشته باشد چه کنیم

یکی از سخت ترین کارهای بچه داری خواب نوزاد است زیرا امکان دارد نوزاد به طور مرتب نخوابد و بی خواب شود. در این مقاله راه های به خواب رفتن نوزاد را بررسی می کنیم.

مادر و پدر با رعایت این پنج مورد می توانند باعث شوند نوزادشان در سنین پایین و یا حتی زمانی که بزرگ تر شدند خواب عمیق و راحتی داشته باشند.

بسیاری از مادران با مشکلی مشابه مواجه هستند. آن‎ها به سختی نوزادانشان را می‌‏خوابانند و زمانی که می‌‏خواهند او را به اتاق خواب یا تختخوابش منتقل کنند دوباره بیدار می‌‏شود چون خواب سبکی دارد. اما توصیه‏‌هایی در این باره وجود دارد که در زیر به آن‎ها اشاره می‏‌کنیم.

دمای اتاق
درجه هوای اتاق را برای شب پایین بیاورید، در را ببندید و کاری کنید که دمای اتاق مطبوع بوده و صدایی از بیرون نیاید تا فرزندتان خوابی بهتر داشته باشد. این برای زندگیش در آینده هم عادت می‌‏شود که خوابی عمیق و راحت را تجربه کند.

راهنمای خواب نوزاد

تنها خوابیدن
طبق گزارشی که موسسه سلامت کودکان کانادا ارائه کرده هم‎اتاق بودن بچه با والدین فقط تا سن ۶ ماهگی که ممکن است مشکلاتی برایش پیش آید خوب است. وقتی نوزادی که بیش از ۶ ماه سن دارد در اتاق خودش می‏‌خوابد کمترین فایده‌‏اش این است که از صداهای اضافی بیدار نخواهد شد.

صدای ثابت
تلاش کنید در اتاق کودکتان صدایی ایجاد کنید که یکنواخت بوده و مانع شنیده شدن صدای بیرون باشد، مثل صدای آهنگ‎های بدون کلام و صدای موج دریا و انواع صداهای آرامش‌‏بخش. البته باید صدا را کم کرد تا خود آن باعث ناراحتی کودک نشود.

قدم زدن
کودکان هم باید خسته‎تر باشند تا بتوانند بخوابند. برای خسته شدنشان بهتر است با آن‎ها قدم بزنید. اگر هنوز راه نمی‌رود نوزادتان را بغل کرده و قدم بزنید، البته وقتی بیدار است. این کار باعث می‌‏شود فرزندتان از ابتدا فرق امور مربوط به بیداری وخواب را تشخیص دهد.

خودکفایی
برخی کودکان از ابتدا خودکفا هستند. یعنی خودشان، خودشان را آرام می‌‏کنند. باید به آن‎ها اجازه داد کارشان را بکنند و البته شما باید به عنوان والدین این موضوع را امتحان کنید. اگر فرزندتان از روش‎های شما برای خواباندنش راضی نیست، آزمایش کنید، شاید خودش راحت‎تر می‏‎خوابد. چنین کودکانی وقتی بزرگ شوند هم خواب راحت‎تری خواهند داشت.

منبع:تاپ ناز

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “برای اینکه نوزادمان خواب عمیق داشته باشد چه کنیم”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ صحیح را وارد نمایید(از اعداد انگلیسی استفاده کنید) *