---------------------- ---------------------- ---------------------

راهکارهایی برای تمیزی مسواک

تمیز نگه داشتن مسواک میتواند شما را در برابر برخی بیماری ها مصون بدارد.توجه داشته باشید که هیچگاه پس از مسواک زدن ، آن را به صورت افقی قرار ندهید و همیشه مسواک را به صورت عمودی(ایستاده)قرار دهید.این کار باعث میشود آب به راحتی از روی مسواک عبور کند و رطوبت برس‌های مسواک به راحتی تبخیر می شود .برای اینکار میتوانید از یک لیوان استفاده نمایید یا مسواکتان را در جا مسواکی هایی که برای همین کار طراحی شده اند، قرار دهید اما باید مطمئن شوید که با مسواک افراد دیگر تماس پیدا نکند.

پس از پایان هر نوبتی که مسواک میزنید حداقل یک یا دو دقیقه مسواکتان را زیر شیر آب نگه داشته و آبکشی نمایید سپس برس های آن را برای چند ثانیه در محلول دهانشویه قرار دهید اما باید دقت کنید پس از خارج کردن مسواک از محلول دهانشویه برسهای آن خوب آبکشی شوند و دهانشویه روی برس ها نماند.

استفاده از سرکه میتواند مفید باشد.مسواک خود را برای چند دقیقه در کاسه ای پر از سرکه قرار داده و سپس با آب داغ آن را بشویید. مراقب باشید دست های خود را نسوزانید.

میکروب زدایی مسواک با آب جوش

هفته ای یکبار مسواک خود را در آب جوش قرار دهید.هر چند این کار به تدریج موجب نرم شدن برس مسواک می شود اما روشی بسیار موثر برای کشتن میکروب ها است. برای اینکه مسواک آسیب نبیند این کار را در هفته بیش از یکبار انجام ندهید.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “راهکارهایی برای تمیزی مسواک”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ صحیح را وارد نمایید(از اعداد انگلیسی استفاده کنید) *