---------------------- ---------------------

راه های ساده برای پیشگیری از سرطان سینه

سرطان سینه ، یک بیماری شایع در بین زنان است هرچند درصد کمی از مردان نیز ممکن است به این بیماری دچار شوند.مانند همه ی بیماری ها ، در ابتدا پیشگیری از ابتلا به سرطان سینه بسیار مهم است و برای اینکار باید راه های پیشگیری از ابتلا به بیماری سرطان سینه را بدانیم.با انجام هر یک از مواردی که در این مطلب توضیح داده شده میتوان تا ۹۰% از ابتلا به این بیماری جلوگیری نمود.

بدون تردید سرطان پستان “breast cancer” یکی از ترسناک ترین اتفاقات برای زنان است که بزرگترین عوارض آن نا امیدی,مرگ و در بهترین حالت دچار اختلال شدن میباشد،بنا بر اعلام سایت سرطان پستان از هر هشت خانم یک نفر در طول زندگی خود به سرطان پستان دچار میشود و تقریبا چهل هزار زن به دلیل این بیماری در هر سال جان خود را از دست میدهند.

استراتژی های پیشگیری از سرطان پستان:
موسسه تحقیقات سرطان آمریکا در بزرگترین بررسی تحقیقاتی درباره ی شیوه زندگی و سرطان سینه حدود چهل درصد از موارد سرطان سینه در ایالات متحده پیش بینی کرد اگر مردم عاقلانه تر انتخاب های زندگی خود را انجام دهند بیشتر از ۷۵ تا ۹۰ درصد موارد میشود از سرطان پستان از طریق اعمال تغییرات شیوه زندگی توصیه شده پیشگیری نمود.

افزایش مصرف چربی سالم و کاهش پروتئین
مصرف بیشتر از ۱۰۰ گرم پروتئین در روز توصیه نمیشود و نصف این مقدار کافی است.میتوانید به ازای هر کیلوگرم وزن خود یک گرم پروتئین مصرف کنید.سعی کنید از مصرف پروتئین و کربوهیدراتها بکاهید و چربی کیفیت بالا مانند تخم مرغ ارگانیک ،مرغ های ی محلی ،گوشت با کیفیت ، آووکادو و روغن نارگیل را جایگزین آنها کنید.شواهد قابل توجهه ای وجود دارد که رژیم کتوژنیک به جلوگیری و درمان بسیاری از انواع سرطان کمک میکند.

کاهش میزان قند مصرفی روزانه
قند یکی از مضر ترین موارد است. مقدار قند مصرفی روزانه نباید بیشتر از ۲۵ گرم باشدبرای افرادی که مبتلا به سرطان هستند یا انسولین مصرف میکنند توصیه میشود این مقدار به ۱۵ گرم در روز کاهش یابد.

مصرف زیاد ویتامین آ طبیعی
شواهدی وجود دارد که ویتامین آ نقش زیادی در پیشگیری از سرطان پستان دارد.اما بهتر است به جای استفاده از مکملها از منابع طبیعی ویتامین آ را دریافت کنید. از بهترین منابع ویتامین آ میتوان زرده تخم مرغ ،کره خام،شیر و گوشت گاو و یا مرغ را نام برد. با این حال مراقب باشید زیرا طبق شواهد میزان بیش از حد ویتامین آ میتواند فواید ویتامین دی را از بین ببرد.شما باید بدانید که نه تنها برای پیشگیری از سرطان بلکه برای سلامت بدن شما مقدار مناسب ویتامین آ و دی ضروری میباشد.در حالت ایده آل بدن شما ویتامین D مورد نیاز خود را از قراردان پوست زیر آفتاب و ویتامین آ را از سبزیجات رنگارنگی که مصرف میکنید بدست می آورد.

ید یک عنصر اساسی
ید یک عنصر اساسی و ضروری برای سنتز هورمون ها شمرده میشود و کمبود آن باعث مشکلات بهداشتی از جمله سرطان سینه خواهد شد.ای به این دلیل است که سینه های شما برای عملکرد مناسب سلولی به جذب و استفاده مقدار زیادی ید نیاز دارند.کمبود ید باعث اختلال عملکرد در هر بافتی و تشکیل تومور می گردد.با این حال در این جا اختلاف قابل توجه ای درباره ی دوز مناسب وجود دارد. در نتیجه باید با احتیاط مصرف کنید. شواهد نشان میدهد که شاید مصرف بیش از ۸۰۰ میکرو گرم ید در روز غیر منطقی باشد و مصرف ۱۲۰۰۰ تا ۱۳۰۰۰ میکروگرم ممکن است به طور جدی برخی از اثرات نامطلوب را بر روی سلامتی داشته باشد.

تغذیه روده
بهینه سازی فلور روده میتواند التهاب را کاهش دهد و پاسخ ایمنی بدن را تقویت کند.به نظر محققان مهار سیتوکین های التهابی ممکن است پیشرفت سرطان را کند نماید و پاسخ به شیمی درمانی را بهبود بخشد.افزودن غذای طبیعی تخمیر شده به رژیم غذایی روزانه خود میتواند یک راه آسان برای جلوگیری از سرطان و یا کاهش سرعت آن باشد. میتوان از مکمل های پروبیوتیک استفاده کرد اما غذاهای طبیعی تخمیر شده بهترین گزینه هستند.

برای پیشگیری از سرطان سینه نکات زیر نیز باید مورد توجه قرار گیرد:
خودداری از مصرف جی ام او ها:
استفاده از غذاهای مصنوعی که معمولا با مواد شیمیایی سم زدایی میشوند سرطان زا هستند یک تیم تحقیقاتی فرانسوی که به طور گسترده روی این موضوع تحقیق کرده میگوید:که این مواد برای سلول های انسان سمی است و باعث سرطان میشود.غذاهای ارگانیک و تازه و ترجیحا محلی را بهترینها هستند.خوردن گوشت پخته شده روی ذغال میتواند باعث سرطان شود. آکریلامید یک ماده اسیدی سرطان زاست که هنگام سوختن، برشته شدن یا پختن مواد کربوهیدرات در درجه حرارت بالا تولید میشود و میتواند خطر ابتلا به سرطان را افزایش دهد.

بیشتر بخوانید :رابطه ی مصرف چیپس در کودکی و سرطان سینه

اولویت با غذاهای ارگانیک
از مصرف مواد غیر اورگانیک و سویاها و استروژن گیاهی خودداری کنید در تحقیقات اینطور به نظر میرسد که مصرف سویا استروژن و سلول های پستان را افزایش میدهد که باعث احتمال جهش و سلول های سرطانی می گردد.در روز یکبار آب سبزی اورگانیک بخورید غذاهای غیر سرخ کردنی و سبزیجات و ادویه ها را به رژیم غذایی خود اضافه کنید مانند کلم بروکلی.کروکومین ماده ای فعال در زردچوبه است که در غلظت های بالا میتواند در درمان سرطان پستان مفید باشد.

الکل مصرف نکنید
مصرف الکل علاوه بر مضراتی که دارد میتواند احتمال ابتلا به سرطان را نیز افزایش دهد.

تناسب اندام
تناسب اندام و داشتن وزن مناسب زمانی اتفاق می افتد که شما شروع به خوردن غذاهای مناسب و ورزش کنید.این مهم است که چربی اضافه ی بدن را حذف کنید زیرا چربی دارای استروژن است که میتواند سرطان پستان را تحریک کند.بهبود حساسیت گیرنده انسولین یا لپتین بهترین روش برای این کار است که با اجتناب از خوردن شکر و قند و حاصل اطمینان از اینکه شما به طور منظم ورزش میکنید و اصول اندام پیک را انجام میدهید به دست خواهد آمد.
خودداری از مصرف ژن استروژن
از ژن استروژن اجتناب کنید ،مواد شیمیایی مصنوعی است که به تقلید از استروژن طبیعی ساخته میشود که با طیف وسیعی از اثرات سلامت انسان ارتباط دارند.از جمله کاهش اسپرم در مردان و خطر ابتلا به سرطان سینه در زنان. تعداد بسیار زیادی از ژن استروژن ها مانند هورمون رشد گاوها در لبنیات تجاری و پلاستیک مانند بسفنول آ و بی پی آ فتلات و پارابنها و مواد شیمیایی مورد استفاده در مواد غیر چوب موجود است.

کاهش خطر ابتلا به سرطان با شیردهی به نوزاد
تحقیقات نشان میدهد شیردهی به طور انحصاری برای شش ماه خطر ابتلا به سرطان پستان را کاهش میدهد.همچینین باید از پوشیدن لباس زیر تنگ خودداری شود زیرا باعث سرطان سینه میشود.

به اندازه ی کافی بخوابید
کم خوابی میتواند موجب افزایش ملاتونین شما بشود که با افزایش مقاومت انسولین و افزایش وزن مواجه است و هردو موجب سرطان میشوند. در نتیجه اطمینان حاصل کنید که به اندازه کافی در شبانه روز می خوابید.

دوری از الکترومغناطیس ها
اجتناب از زمینه های الکترومغناطیس تا حد ممکن و محدودیت قرار گرفتن در معرض نور و محافظت از خود در برابر فرکانس تولید شده توسط تلفن های همراه،برج ها،ایستگاه های پایه و ایستگاه های وای فای و همچنین قرار گرفتن در معرض اسکن های پزشکی دارای اشعه از جمله رادیوگرافی دندان و ماموگرامو پتو های الکتریکی اینها همه باعث افزایش خطر ابتلا به سرطان میشوند.

کنترل اضطراب و استرس
استرس یکی از مهم ترین عوامل بیماری است.حتی سی دس سی اعلام میکند که ۸۵ درصد از بیماری ها به عوامل عاطفی مربوط است.احتمال دارد که استرس و موارد عاطفی حل نشده بیشتر از عوامل فیزیکی اهمیت داشته باشد پس مطمئن شوید که آنها را نادیده نگرفته اید. سعی کنید از ابزار های موثر در کنترل استرس استفاده نمایید.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “راه های ساده برای پیشگیری از سرطان سینه”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ صحیح را وارد نمایید(از اعداد انگلیسی استفاده کنید) *