---------------------- ---------------------

از بین بردن موهای زائد پشت لب با روشهای طبیعی

از بین بردن موهای زائد پشت لب یکی از دغدغه های همیشگی خانمها بوده و هست. در این مطلب از مجله قو روش طبیعی با روشهای طبیعی از بین بردن موهای زائد پشت لب آشنا میشوید.

کلنجار رفتن با موهای زائد پشت لب برای خانم‌ها موضوعی آشنا و ناخوشایند است که حتی می‌تواند موجب کاهش اعتماد به نفس فرد شود. متاسفانه، اغلب اوقات از بین‌ بردن این نوع موها وقت گیر، پر هزینه و گاهی بسیار مشکل است.

از بین بردن موهای زائد پشت لب با سیب‌ زمینی و عدس

روش اول که برای از بین بردن موهای زائد پشت لب توصیه می شود استفاده از ترکیب سیب‌زمینی و عدس است. سیب‌زمینی خاصیت سفید‌کنندگی دارد و مصرف آن موجب روشن شدن پوست‌تان خواهد شد. ترکیبات موجود در عدس هم رنگ‌دانه‌های پوست‌تان را تقویت کرده و رنگ طبیعی پوست‌‌تان را حفظ می‌کند.

طرز تهیه و استفاده :
یک سیب‌زمینی را پوست بگیرید و آن را همراه با مقداری عدس در آب جوش ریخته و بجوشانید بعد بگذارید مواد کمی بجوشند تا نرم شوند و بعد آب آن را دور بریزید. تمامی مواد را با هم مخلوط کنید تا له شوند و خمیر غلیظی تهیه نمایید. درست شبیه به سایر ماسک‌های صورت، خمیر را پشت لب‌تان بمالید. صبر کنید تا خمیر به طور طبیعی کاملا خشک شود و بعد به آرامی انگشت‌تان را پشت لب‌تان بکشید تا مانند اسکراب عمل کند و پوست‌تان پاک شود.

از بین بردن موهای زائد پشت لب با شیر و زردچوبه
روش تهیه دومین ترفندی که با آن آشنا خواهید شد بسیار ساده است. استفاده از زردچوبه و شیر ترکیب ساده‌ای است که به راحتی در منزل قابل تهیه است. زرد‌چوبه خواص بسیار زیادی برای پوست شما دارد و می‌تواندعامل موثری در پیشگیری از سرطان و حتی افسردگی باشد. صرف‌ نظر از خواص جادویی زردچوبه و شیر، ترکیب این ۲ ماده می‌تواند به طور طبیعی مانع از رشد موهای پشت لب شود.

طرز تهیه و استفاده :
یک قاشق غذا‌خوری پودر زرد‌چوبه را با یک قاشق غذا‌خوری شیر مخلوط کنید و خوب هم بزنید تا خمیر شوند بعد با کمک انگشت‌تان مقداری از خمیر را برداشته و به آرامی پشت لب خود ماساژ دهید. صبر کنید تا خمیر پشت لب‌تان خشک شود و بعد آن را با آب پاک نمایید. برای بهترین نتیجه، سعی کنید چند روز متوالی از این روش طبیعی استفاده کنید.

از بین بردن موههای زائد پشت لب با زرد‌چوبه و سفیده‌ تخم‌مرغ
برای از بین بردن موهای زائد پشت لب، به غیر از شیر، سفیده‌ تخم‌مرغ هم همراه خوبی برای اثر‌بخشی بیشتر زرد‌چوبه محسوب می‌شود. اضافه بر این، ترکیب این دو ماده طبیعی باعث سفت و محکم شدن پوست‌ و از بین بردن جوش‌های سر‌سفید روی آن هم می‌شود.

طرز تهیه و استفاده :
یک قاشق غذا‌‌خوری پودر زرد‌چوبه را با سفیده یک عدد ‌تخم‌مرغ ترکیب کنید و خوب هم بزنید سپس مخلوط را به آرامی پشت لب خود ماساژ دهید. بگذارید ماسک تقریبا برای یک ساعت روی پوست‌تان بماند و بعد مانند یک ماسک صورت آن را بردارید. پوست‌تان را با دقت با آب‌گرم تمیز کنید.برای اثر‌بخشی کامل سعی کنید حداقل ۴ بار در هفته از این درمان استفاده کنید تا این موهای زائد به طور کلی از بین بروند.

از بین بردن موهای زائد پشت لب با آرد برنج و ماست
می‌توانید برای از بین بردن این موها از ترکیب ماست و زرد‌چوبه استفاده کنید ولی به خاطر داشته باشید همیشه گزینه دیگری هم هست. برای مثال، ترکیب ماست با آرد‌‌برنج می‌تواند در از بین بردن این موهای ناخواسته بسیار موثر و مفید باشد.

طرز تهیه و استفاده :
یک‌چهارم قاشق چای‌خوری ماست را با یک‌دوم قاشق‌ چای‌خوری آرد برنج مخلوط کنید تا خمیر شوند. خمیر را پشت‌لب خود بگذارید و صبر کنید تا خشک شود. انگشت خود را به آرامی پشت لب‌تان بکشید تا خمیر پاک شود و بعد با آب‌گرم پوست‌‌تان را بشویید. برای نتیجه مورد نظرتان حداقل هفته‌ای دو بار از این ترفند موثر استفاده کنید.

منبع: سلامتیسم

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “از بین بردن موهای زائد پشت لب با روشهای طبیعی”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ صحیح را وارد نمایید(از اعداد انگلیسی استفاده کنید) *