---------------------- ---------------------- ---------------------

روشهای تسکین درد دندان در منزل

درد دندان یکی از آزاردهنده ترین دردهاست.به طوری که میتواند باعث اختلال در کار و زندگی فرد شود.دندانپزشکان همیشه به لزوم حفظ بهداشت دهان و دندان برای پیشگیری از پوسیدگی و درد دندان تاکید میکنند.
هرچند برای خلاصی از درد دندان به طور دائم باید به دندانپزشک مراجعه کرد اما برای کاهش درد دندان به صورت موقتی راه های ساده ای وجود دارد که میتواند بسیار مفید و موثر باشد.
روشهای خانگی برای تسکین درد دندان
+ کمپرس یخ
یکی از بهترین روشهای تسکین دندان درد کمپرس یخ است. برای کاهش درد یا تورم دندان، کمپرس یخ را می‌توان به طور مستقیم بر روی ناحیه تحریک شده قرار داد. تحقیقات نشان داده است که علاوه کمپرس یخ در واقع سیگنال‌های درد را که به مغز شما می‌رسد را متوقف می‌کند.
+ استفاده از مسکن ها
استفاده از داروهای ضد درد بدون عوارض جانبی می‌توانند موجب کاهش فوری درد شوند. این داروها ممکن است شامل استامینوفن ،برای بچه‌ها یا ایبوپروفن ، برای بزرگسالان باشد. اگر بخواهید از آسپیرین استفاده کنید، بهتر است آن را قورت دهید، قرار دادن آن بر روی دندان تحریک شده که یک درمان سنتی است معمولا تاثیر ندارد و حتی ممکن است باعث آسیب نیز شود.
+ روغن گل میخک
استفاده از روغن گل میخک همیشه یک درمان سنتی برای کاهش درد بوده است. در میان درمان‌های طبیعی برای دندان درد، میخک‌ها یک بیحسی طبیعی هستند. برای استفاده از روغن گل میخک شما باید کمی روغن را بر روی یک گوش پاک کن بمالید و آن را روی دندان قرار دهید. شما همچنین می‌توانید گل این گیاه را بجویید تا روغن آن در دهانتان آزاد شود و درد دندان شما برطرف شود.روغن گل میخک در داروخانه ها به فروش میرسد.
+ چای نعناع
مصرف چای نعناع ، یکی از درمان‌های طبیعی برای دندان درد است. برای این منظور برگ‌های خشک شده نعناع را در آب جوشانده و در طول روز بنوشید. شما می‌توانید فقط آن را در دهان خود غرغره کنید و سپس آن را بیرون بریزید و یا آن را بنوشید. این چای دارای طعم فوق العاده ای است و تسکین موقتی را برای دندان درد شما فراهم می‌کند.
+ سیر
یکی از روش‌های کمک به تسکین دندان درد و درمان عفونت دندان مصرف سیر است. سیر علاوه بر داشتن اثر آنتی بیوتیکی، در کاهش درد نیز بسیار موثر است. شما می‌توانید یک حبه سیر را له کرده و آن را با مقداری نمک مخلوط کنید و به طور مستقیم بر روی دندان تحریک شده خود قرار دهید. اگر بتوانید طعم سیر را تحمل کنید، بهتر است یک یا دو حبه سیر بخورید.
+ برگ گواوا
اگرچه برگ گوارا تا حدودی کمتر از سایر داروهای ضد درد استفاده می‌شود اما این ماده می‌تواند یکی از روش‌های درمان سریع دندان درد در منزل باشد. برای این منظور فقط یک برگ گواوا را بخورید و اجازه دهید که آب طبیعی آن به دندان شما برسد. همچنین می‌توانید تعدادی برگ گواوا را در آب جوش بریزید و کمی نمک به آن اضافه کنید و این محلول را به صورت روزانه و به عنوان دهان‌ شویه استفاده کنید.
+ آب نمک
شستشوی دهان با آب نمک باعث کاهش درد می‌شود. این روش یکی از روش‌های طبیعی و قدیمی برای درمان سریع دندان درد است که در سنین مختلف استفاده می‌شود. شستشو با آب نمک باعث تمیز شدن جرم‌ها و کمک به کاهش تورم می‌شود. برای این منظور حدود یک دقیقه آب نمک غرغره کنید و سپس دهان خود را بشویید. شما می‌توانید این کار را هر چند بار که لازم است تکرار کنید.

بیشتر بخوانید:انواع درد دندان را بشناسید
نکته: دندان درد میتواند به علل مختلف مانند یک دندان شکسته، عفونت و یا مشکلات سینوسی رخ دهد.دندانپزشک میتواند منبع اصلی درد دندان را مشخص کرده و درمان دائمی را تجویز کند.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “روشهای تسکین درد دندان در منزل”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ صحیح را وارد نمایید(از اعداد انگلیسی استفاده کنید) *