---------------------- ---------------------

روشهای ساده برای خنداندن کودک

همیشه کودکانی که لبخند میزنند چهره ی جذاب تری دارند؛ به خصوص خنده ی کودک برای پدر و مادرها اهمیت ویژه ای دارد و لحظات نابی را برای آنها رقم میزند.برای اینکه کودک بخندد همیشه نباید منتظر یک اتفاق بود.میتوان کارهایی را انجام داد که باعث رضایت کودک شده و لبخند را بر چهره ی کودک بیاورد، در ادامه برخی از این راهکار ها را مشاهده میکنید:

_ ساده فکر کردن
بهترین مکان برای کودک آغوش والدین است، آغوش مهربان و خواب منظم را به کودک خود هدیه دهید،این کار ساده میتواند حال او را برای ساعت‌ها خوب کند. در نتیجه خودتان را با تلاش‌های مذبوحانه برای خلق لحظات غیرمنتظره و هیجان‌انگیز اذیت نکنید!

راهکار ساده برای خنداندن کودک

_ مکیدن را فراموش نکنید
کودکان به صورت غریزی در پی چیزی برای مکیدن هستند. این کار به زنده ماندن آنها کمک می‌کند. اما این به آن معنا نیست که بچه‌‌ها فقط وقتی گرسنه اند به فکر مکیدن می‌افتند؛ چراکه حتی بعدازاینکه شکم کودک سیر می‌شود، میل او به مکیدن از بین نمی‌رود. در این مواقع اگر فکری به حال مکیدن او نکنید احتمالا مجبور میشوید چند ساعتی بدخلقی او را تحمل‌ کنید.

_ تمام‌ رخ با کودک صحبت کنید
بچه‌ها از دیدن صورت پدر و مادر خود لذت میبرند و از تماشای چهره خندان آن‌ها به هیجان می‌آیند. به عنوان مثال یکی از کارهایی که می‌توانید انجام دهید این است که کنار او دراز بکشید و بینی او را ببوسید.

_ حرکات کششی ساده
کودک شما با انجام حرکات کششی حسابی سرِ کیف می آید. برای انجام این حرکات با پزشک کودکان مشورت کنید. یکی از ساده‌ترین این حرکات آن است که کودکتان را به پشت، روی پتو بخوابانید و خیلی آرام پای چپ و دست راست او را به سمت بیرون دراز کنید. سپس همین حرکت را برای طرف دیگر بدن او انجام بدهید.

راهکار ساده برای خنداندن کودک

_ قایم موشک یک روش ساده و قدیمی
با کودک خود قایم موشک بازی کنید به صورتی که دستتان را جلوی صورت بگیرید و بعد با لبخند به او رخ نشان بدهید این بازی می‌تواند حال فرزند شما را خوب کند.

_ نگذارید کودک دچار دل درد شود
غالبا از همان ابتدا پزشکانِ کودک داروهای مناسب برای دل‌درد را تجویز می‌کنند، در شیوه مصرف آن‌ها دقت کنید.به‌غیراز دارو بعضی کارهای خانگی هم می‌تواند به رفع گاز معده کودکتان کمک کند. برای مثال خواباندن کودک روی سینه‌تان http://ghuo.irطوری که صورت شما و صورت کودک مماس بشود و ماساژ دادن آرام پشت او می‌‌تواند بسیار مفید باشد.

_ تعویض منظم پوشک و استفاده از پمادها و پودرها
اگر پوشک به موقع تعویض نشود باعث سوزش پوست کودک خواهد شد ،همیشه حواستان به‌عوض کردن به‌موقع پوشک باشد.همچنین باید به استفاده منظم از پودرها و پمادهایی که پزشک برای پیشگیری از سوختن پای او تجویز کرده هم توجه داشته باشید.

راهکار ساده برای خنداندن کودک

_ چند شی برای گرفتن داشته باشد
در سه یا چهار ماهگی اغلب کودکان میتوانند به چیزی چنگ بزنند و آن را بگیرند. برای این مواقع برای خوشحال کردن بچه چند شی خوش آب و رنگ، نرم و بهداشتی جلوی او بگذارید و اجازه بدهید که او دستش را به سمت آن‌ها دراز کند و آن‌ها را بردارد.

 

برگرفته از نینی سایت

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “روشهای ساده برای خنداندن کودک”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ صحیح را وارد نمایید(از اعداد انگلیسی استفاده کنید) *