---------------------- ---------------------

روش رنگ کردن مو در دوران حاملگی

خیلی از بانوان با شروع دوره زیبای بارداری از رنگ کردن موی خود اجتناب میکنند. بعضی از افراد رنگ کردن مو را در بارداری ممنوع و برخی بلامانع میدانند. در این مطلب بصورت جامع با ممنوع یا بلامانع بودن رنگ کردن مو در زمان بارداری میپردازیم.

رنگ مو به علت تماس مستقیم با پوست سر و همچنین شیمیایی بودن ، به دلیل تکرار زیاد میتواند از طریق پوست جذب و وارد جریان خون شود و در اخر باعث نقص جنین شود.

در رابطه با رنگ کردن یا نکردن موی سر در بارداری نظرهای متفاوتی وجود دارد ، ولی از انجا که همه ما به شیمیایی و مضر بودن رنگ‌های مو واقف هستیم بهتر است در بارداری از رنگ مو استفاده نشود .

نکات رنگ کردن مو در بارداری

خانم‌ها توجه داشته باشند رنگ کردن موی سر در سه ماهه اول بارداری که زمان حساس شکل گیری جنین بوده ، ممنوع است! زیرا هر نوع ماده شیمیایی میتواند اثرات مخربی بر روی جنین در حال تشکیل داشته باشد.

اگر علاقه زیادی به رنگ کردن مو یا بنا بر سفید بودن موی سر مجبور به رنگ کردن موی خود در بارداری هستید به نکات زیر توجه کنید :

۱-از رنگ موی گیاهی استفاده کنید.
۲– اتاق تهویه مناسب داشته باشید و از دستکش استفاده شود.
۳- از مش و‌های لایت که ارتباطی با پوست سر ندارند استفاده کنید.
۴- از حنا و پوست گردو سبز برای رنگ کردن موی سر خود استفاده کنید ، حنا یکی از قدیمی‌ترین رنگ موی مورد استفاده خانم ها بوده و نخ موهای شما رو ضخیم ، ریشه موهای شما را سفت تر ، موهای شما پر پشت تر و شوره سر شما را از بین میبرد.

منبع: تک رژ

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “روش رنگ کردن مو در دوران حاملگی”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ صحیح را وارد نمایید(از اعداد انگلیسی استفاده کنید) *