---------------------- ---------------------- ---------------------

روش سفید کردن پوست گردن

پوست گردن را چگونه می توان زیبا و سفید نمود؟ پوست گردن به علت داشتن چین و چروک های بیشتر، ذرات آلودگی و غبار براحتی به آن می چسبد و بسیار زود آلوده می شود و رنگ پوست گردن تغییر می کند.

نحوه سفید کردن پوست گردن
ذرات آلوده ای که به پوست گردن می چسبد موجب می شود پوست سفید گردن ، تیره شود. که حتی بعد از تمیز کردن و پاکسازی گردنتان، باز ممکن است لکه های تیره رنگ اطراف گردن شما از بین نروند. جدای از شست و شوی روزانه، باید چندین ترفند دیگر را برای سفید کردن گردنتان نیز بکار ببرید.

پوست تیره گردن یک ناکامی بزرگ در جلوه ی زیبایی شماست! مخصوصا وقتی لباسی به تن دارید که گردنتان کاملا نمایان است . اگر به بازیگران یا خوانندگان مشهور نگاه کنید، گردن آن ها مانند مروارید سفید و مثل یک لیوان شیشه ای تمیز میباشد.

پوست گردن، چین و چروک زیادی دارد، به همین علت آلودگی و ذرات گرد و غبار به راحتی به گردن شما خواهند چسبید. گردنبند هم در این مورد می تواند به انباشت آلودگی در اطراف گردنتان کمک کند. برای اینکه از جمع شدن آلودگی و سیاهی ها در چین های گردنتان جلوگیری نمایید، باید از پوست گردنتان مراقبت نموده و دائما آنرا تمیز کنید.

راه های از بین بردن تیرگی پوست گردن

پوست گردنتان را مرطوب کنید:
برای تمیز و نرم نگاه داشتن گردنتان، همیشه پس از دوش گرفتن، لوسیون بدن، کرم و یا مرطوب کننده بمالید. برای پاک نمودن آلودگی چین های گردنتان، به پوست گردنتان لوسیون بدن زده و کمی با فشار بیشتری ماساژ دهید. حدود ۲ تا ۳۳ دقیقه صبر کنید، سپس با آب داغ گردنتان را آبکشی نمایید. این کار به شما کمک خواهد کرد تا گردنی سفید و عاری از کثیفی داشته باشید.

آب لیمو:
مرکبات، مزایای بیشماری برای پوست دارند. مرکبات نه تنها موجب از بین رفتن سلول های مرده ی پوست خواهند شد، بلکه به پاکسازی پوست نیز کمک می کنند. گردنتان را بصورت منظم با آب لیمو و یا برش هایی از لیمو ماساژ دهید. با این کار آلودگی گردنتان تمیز شده و به سفید شدن پوست گردنتان نیز کمک خواهد شد.

پاکسازی پوست گردن چگونه است؟

لایه برداری با نمک و لیمو:
لایه برداری از پوست، به از بین بردن سلول های مرده و همچنین سفید سازی پوست کمک بسزایی می کند. نمک را با آب لیمو در یک کاسه مخلوط نمایید. مخلوط را به گردنتان بمالید و ۲ تا ۳۳ دقیقه صبر کنید. سپس پوست گردن خود را با آب داغ آبکشی کرده و با فشار انگشتانتان آنرا تمیز نمایید. این کار کثیفی چین و چروک گردن را از بین برده و کمک خواهد کرد تا پوست گردنتان سفید گردد.

ماساژ با آب برنج:
آبی که پس از جوشاندن برنج باقی می ماند، یک راه درمانی بسیار مفید برای پاکسازی گردن و سفید سازی آن است. پیش از اینکه به حمام بروید، حدود ۱۰ دقیقه گردنتان را با آب برنج ماساژ دهید. به مقدار زیادی از آب برنج استفاده کنید، در حدی که گردنتان کاملا خیس شود. هر چه پوستتان بیشتر مرطوب باشد، آلودگی و لکه های تیره راحت تر از بین خواهند رفت.

ماست و اسکراب نان:
استفاده از اسکراب پوست ۲ یا ۳ بار در هفته بسیار مهم است. پاکسازی توسط اسکراب، یکی از مهم ترین راه های درمانی سفید سازی گردن تیره و جلوگیری از چرک شدن آن است. تکه ی نانی را در ماست فرو ببرید و گردنتان را با آن ماساژ دهید. همچنین می توانید چند قطره آب لیمو نیز به آن اضافه نمایید. سعی کنید پیش از دوش گرفتن، به مدت ۵ دقیقه با این روش پوست گردنتان را پاکسازی کنید.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “روش سفید کردن پوست گردن”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ صحیح را وارد نمایید(از اعداد انگلیسی استفاده کنید) *