---------------------- ---------------------- ---------------------

روش های جوانسازی پوست دست

پوست دست بر اثر کارهایی که انجام میدهیم و استفاده از مواد شوینده لطافت خود را از دست میدهد، در این مطلب با ما همراه باشید تا با روشهایی مفید برای جوان سازی دست آشنا شوید.

شما هم حتما به جوان نگه داشتن صورت خود فکر می کنید و از محصولات ضد پیری و جوانساز برای پوست صورت استفاده می نمایید.ولی در مورد دستهایتان چطور؟آنها هم در معرض پیری هستند.دستها در برابرآسیب های مختلف از جمله اشعه آفتاب، مواد مختلف شیمیایی مثل صابونها و مواد دیگر شوینده در خطر پیری هستند.بی توجهی به دستها، موجب می شود که معمولا آنها پیرتر از صورت به نظر بیایند.

در ادامه، به آسیبهایی که در کمین دستها هستند و همچنین نحوه ی مقابله با آنها، اشاره می کنیم:

۱- دستها همیشه در معرض آفتاب هستند. پوست نازک دستها در برابر اشعه مضر خورشید آسیب می بینند .توجه داشته باشید که لکه های قهوه ای ایجاد شده روی پوست دست، ناشی از نور خورشید است و نه بالارفتن سن. نور آفتاب، ضخامت پوست، کلاژن و خاصیت کشسانی پوست را نیز کاهش می دهد.

راه حل: از کرم ضد آفتاب استفاده نمایید و در طول روز، بارها آن را تجدید کنید.اگر زمان زیادی را در طول روز به رانندگی می گذرانید، حتما از دستکش مخصوص رانندگی استفاده کنید.چون در این حالت، پوست دست، در معرض مستقیم و طولانی آفتاب است.

۲- در طول روز ما دستهایمان را مکررا می شوییم.این کار سبب می شود که پوست چربی خود را از دست بدهد و به مرور دچار چروک گردد.

راه حل: سعی کنید هر بار که دستتان با آب تماس پیدا کرد، از یک مرطوب کننده قوی استفاده نمایید.این مرطوب کننده باید به صورت کرم باشد نه لوسیون.همچنین از محصولاتی که برای صورت استفاده می شود، برای دستهای خود هم مصرف نمایید.مانند محصولات حاوی آنتی اکسیدان، کرم ضد آفتاب در روز و شبها رتینول و ترتینوین.

منبع:گالری یاس

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “روش های جوانسازی پوست دست”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ صحیح را وارد نمایید(از اعداد انگلیسی استفاده کنید) *