---------------------- ---------------------- ---------------------

کلانتری:در رابطه با محیط زیست پنهان کاری نکنیم

عیسی کلانتری معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست بر شفاف سازی فعالیت ها و اقدام ها در این سازمان تاکید کرد و گفت: همه مسائل محیط زیست باید بصورت شفاف از طریق رسانه ها و پایگاه های اینترنتی به مردم اطلاع رسانی شود چون محیط زیست جای پنهان کاری نیست.

کلانتری پنجشنبه شب در نشست با کارکنان اداره حفاظت محیط زیست استان اصفهان تصریح کرد: در حالی که محیط زیست و حیات وحش کشور با تهدیدهای جدی مواجه شده ، اقدام های سطحی و تبلیغاتی، راه حل مناسبی برای حفظ محیط زیست نیست و صراحت و شفافیت با مردم، کار سازتر است.

او بیان داشت: تحول در محیط زیست نیازمند اثر وجودی کارکنان حفاظت محیط زیست است و اگر روند گذشته را تغییر دهیم و به تحول یقین داشته باشیم، نه تنها کشور بیشتر توسعه پیدا می کند بلکه جدی تر حافظ محیط زیست خواهیم بود.
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور خط قرمز این سازمان در دوره جدید را حفاظت از حق نسل های آینده همراه با رعایت حقوق نسل امروز عنوان کرد و گفت: این سازمان با توجه به شرح وظایف حاکمیتی گسترده و نبض فعالیت های ملی که در دست دارد، نباید در انجام وظایف خود کوتاهی یا کارشکنی کند و برای این منظور نیازمند تقویت ساختاری، نیروی انسانی و تامین تجهیزات است.

کلانتری، دلایل بروز بحران های زیست محیطی از جمله بحران آب در کشور در دهه های گذشته را تشخیص ندادن اولویت ها توسط برنامه ریزان و مجریان توسعه، نبود اطلاع رسانی دقیق و سازگار نساختن جامعه و مطالبات آن با منابع موجود بیان کرد.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه محیط زیست، بخشی از توسعه پایدار است و این توسعه بر رشد و بهبود وضعیت تاکید دارد، افزود: رعایت اصل توسعه پایدار و حرکت در این راستا به معنی ترجیح دادن منافع ملی بر منافع فردی در عمل است.

کلانتری با تاکید بر سیاست تمرکز زدایی و تفویض اختیارات به مدیران کل حفاظت محیط زیست استان ها گفت: غیر از طرح های خاص ملی، مدیران کل محیط زیست استان ها باید از اختیاراتی که به آنها داده شده است استفاده کنند تا همه چیز به تهران ختم نشود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اصفهان نیز در این نشست با ارائه گزارشی از وضعیت محیط زیست این استان گفت: لازمه بهبود وضعیت حال حاضر محیط زیست استان اصفهان، انجام بهینه وظایف از سوی سایر دستگاه های اجرایی و همکاری آنها با محیط زیست است.

سید رحمان دانیالی ادامه داد: چناچه هر یک از دستگاه ها به وظایف خود عمل کنند، شاهد ارتقای شاخص های سلامت محیط زیست خواهیم بود.

در این نشست بعضی از کارکنان حفاظت محیط زیست استان اصفهان نظرها و پیشنهاد های خود را در راستای افزایش رضایت شغلی و مدیریت بهینه زیست محیطی در کشور و استان ارائه کردند.

عیسی کلانتری معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست روز پنجشنبه در سفر به اصفهان از مرکز مدیریت پسماند های صنعتی ویژه این استان که با سرمایه گذاری بخش خصوصی در حال فعالیت است، بازدید نمود.

منبع:ایرنا

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “کلانتری:در رابطه با محیط زیست پنهان کاری نکنیم”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ صحیح را وارد نمایید(از اعداد انگلیسی استفاده کنید) *