---------------------- ---------------------

شناخت رفتارهای مشکل ساز در زندگی مشترک

برخی از رفتارها در زندگی مشترک چه از جانب زن باشد چه از جانب مرد باعث ایجاد مشکل میشود.ممکن است این رفتارها به عادتهای قدیمی مربوط و برای طرف مقابل آزاردهنده باشد.تحمل این رفتارها میتواند باعث تکرار آنها شود و بهترین راه مقابله با آنها البته به روش صحیح میباشد.
رفتارهای آزاردهنده در زندگی مشترک
بخش مهمی از زندگی هر فرد زندگی مشترک است که میتواند با پستی و بلندی ها همراه باشد.هرچند برخی مسائل میتواند طبیعی باشد اما روابط و رفتارهای ناراحت کننده به هیچ عنوان امر طبیعی محسوب نمیشود و به مرور زمان میتواند مشکلات بسیاری ایجاد کند.در نتیجه باید هرچه زودتر رفع گردد.
ابتدای زندگی مشترک
به طور کلی بهتر است در آغاز ایجاد رابطه ویژگی ها و خصوصیات بد را بشناسید اما لازم نیست سریعا بر آنها مسلط شوید زیرا ممکن است به روان شما آسیب وارد شود.وقتی تصمیم به ازدواج می گیرید در جستجوی کسب تجربه های احساسی و شاد هستید در واقع جذابیت و تاثیری که برای طرف مقابل دارید شما را تشویق و توانا میکند که نیمه دیگر خود را بسازید. گاهی اوقات با مشکلات زیادی مواجه می شوید اما به دلیل علاقه ایجاد شده نمی توانید تصمیم درست بگیریم اگرچه بالا و پایین در زندگی طبیعی است اما باید بتوانید اخلاق خوب را از بد تشخیص دهید.تحمل هر شرایط کار درستی نیست و بهتر است با شناخت رفتارهای بد سعی کنید تا رفع شوند.
رفتارهای مشکل ساز در زندگی مشترک
این مطلب مربوط به شناخت رفتارهایی مشکل ساز و آزاردهنده در زندگی مشترک است که اغلب مناسب افرادی است که در شروع رابطه و دوران نامزدی هستند.هرچند زوج هایی که مدت زیادی در کنار هم هستند نیز میتوانند از آن استفاده کنند.
پرخاشگری
اگر طرف مقابل شما مرد یا زن دارای خصوصیات پرخاشگری یا صدمه زدن باشد باید خیلی مراقب باشید.گاهی شاید لازم باشد در تصمیم خود تجدید نظر کنید و اگر با وی در زندگی مشترک هستید با مشاوره صحیح او را هدایت کنید.بد کلامی و پرخاشگری از جمله مواردی هستند که نشان میدهد فردی با این خصوصیات مناسب زندگی مشترک نیست.
کنترل طرف مقابل در زندگی مشترک
قبول یک رابطه به معنی این است که فردی زندگی خود را با شخص دیگری تقسیم میکند.اما هیچکدام از طرفین نباید انتظار داشته باشند که طرف مقابل را به طور کامل تحت کنترل بگیرد مانند اینکه چه کاری انجام دهد، چه لباسی بپوشد و با کدام یک از دوستانش رابطه داشته باشد. این گونه رفتارها اگر بیش از حد باشد به اعتماد به نفس و آزادی طرف مقابل صدمه میزند.
سوء استفاده از احساسات
برخی از افراد با آنالیز احساسات همسرشان در دراز مدت از آن سوءاستفاده می کنند.بسیار مهم است که در چنین شرایطی طرف مقابل محکم باشد و ضعف نشان ندهد زیرا موجب می شود بیشتر تحت کنترل قرار بگیرد .با مشاهده چنین مشکلی بهترین گزینه مشورت با یک مشاور است.
بی اعتمادی یا کمبود اعتماد
صداقت و اعتماد یکی از ارکان مهم در رابطه مشترک است. این ویژگی باعث می شود که طرفین یکدیگر را باور کنند و وقتی کنار هم نیستند احساس امنیت داشته باشند اما کمبود این اعتماد در هر زوج و یا یک نفر ازآنها باعث می شود که همیشه بحث و دعوا بین آنها باشد.

بیشتر بخوانید:زندگی مشترک با آدم های شکاک
دروغ گویی
دروغ یکی از مشکلات خانمان سوز است نه بخاطر اینکه تأثیری روی حقیقت می گذارد بلکه وسیله ای برای فریب شده ، دقیقا عاملی که باعث از هم پاشیدن بنیان بسیاری از زندگی ها میباشد.مهم است که هر یک از طرفین اگر متوجه دروغ گویی شدند کوتاه نیایند و راه درست را به همسر خود نشان دهند.
شماتت طرف مقابل
در ظاهر همه نقص هایی وجود دارد که میتواند باعث ایجاد مشکل در روابط اجتماعی شود اما وقتی فردی زندگی خود را با شخص دیگری تقسیم می کند، انتظار داردکه آن فرد کمک کند تا اعتماد به نفس بالاتری پیدا کند.مثلا اگر زنی درباره اندام همسرش انتقاد دارد مرد باید سعی کند قبل از اینکه این انتقادات شدت پیدا کند خود را مطابق میل همسرش درست کند اما وقتی ایراد گرفتن ها زیاد شد دیگر نباید در این مسیر تلاش کند بلکه بهتر است او را از این عادت باز دارد.

برگرفته از نمناک

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “شناخت رفتارهای مشکل ساز در زندگی مشترک”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ صحیح را وارد نمایید(از اعداد انگلیسی استفاده کنید) *