---------------------- ---------------------

شکلات تلخ خطر سکته ی مغزی را کاهش میدهد

شکلات یکی از خوشمزه ترین خوردنی های جهان است که اغلب افراد خوردن آن را دوست دارند.درخت کاکائو از درختان مناطق حاره‌ای جهان است که کشورهای آفریقایی در تولید آن بیشترین نقش را دارند و این خوراکی خوشمزه با گذشت زمان از تغذیه‌های جدایی‌ناپذیر زندگی انسان‌ها شده است.
این خوراکی خوش طعم مزایای بسیاری دارد اما زیاده روی در خوردن ن آن نیز میتواند مضراتی داشته باشد.در این مطلب قصد بررسی فواید و مضرات شکلات را داریم.
سارا نجفی،کارشناس تغذیه،با بیان اینکه شکلات بر خلاف تصور افراد افزون بر مضرات، فوایدی دارد، افزود:شکلات تلخ بر خلاف طعمی که ممکن است باب میل بسیاری از افراد نباشد یکی از خوارکی‌های مورد علاقه بانوان محسوب میشود.
شکلات تلخ ضد سکته و ضد افسردگی
این کارشناس تغذیه ادامه داد:خوردن به اندازه شکلات تلخ می‌تواند خطر سکته مغزی را در زنان را کاهش دهد که مصرف معمول آن در هفته باید دو قطعه باشد و افزون بر کاهش خطر سکته مغزی می‌تواند آنها را در ابتلا به افسردگی نیز در امان نگه دارد.هچنین : بر اساس تحقیقات انجام شده دانشمندان، مصرف شکلات تلخ علاوه بر جلوگیری از حمله سکته مغزی تا حدودی می‌تواند از عارضه قلبی نیز جلوگیری کند چرا که مصرف متعارف آن تأثیر مثبتی بر روی قلب و عروق می‌گذارد.
تاثیر شکلات تلخ بر عوارض بارداری
وی با اشاره به مصرف شکلات در جلوگیری از عوارض بارداری خاطرنشان کرد: مصرف شکلات تلخ در زنان باردار منجر به متعادل ساختن فشارخون می‌شود، معضلی که بسیاری از زنان باردار را شامل و در صورت عدم کنترل آن منجر به تشنج، لخته شدن خون و آسیب به کبد می‌شود.
مضرات شکلات تلخ:
سارا نجفی تأکید کرد: اگرچه شکلات تلخ فوایدی دارد اما مصرف بیش از حد آن می‌تواند دردسرساز باشد چرا که کالری، چربی و قند بالای آن اقتضا می‌کند در مصرف آن احتیاط شود.در غیر اینصورت مصرف بیش از حد آن می‌تواند موجب اضافه وزن، امراض قلبی و افزایش کلسترول خون شود و یا وجود کافئین موجود در شکلات تلخ می‌تواند به اختلالات روانی و اضطراب منجر شود.
این کارشناس تغذیه عوارض کافئین را در میان مضرات دیگر شکلات تلخ مهم دانست و افزود: افزون بر عوارض اصلی، کافئین و مواد شیمیایی وابسته آن در کاکائو است چرا که عوارض مشتقات کافئین موجب ضربان تند قلب، دل بهم خوردگی، عصبی بودن و واکنش‌های پوستی به ویژه در بانوان می گردد.
نجفی در پایان بیان کرد: هر خوراکی علاوه بر فواید، مضراتی دارد که شکلات تلخ مستثنی از آن نیست بنابراین این خوردنی خوش‌طعم را در حین مفید بودن باید عاملی برای تهدید سلامتی خود بدانیم و از زیاده روی در خوردن آن اجتناب کنیم.

برگرفته از ایسنا

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “شکلات تلخ خطر سکته ی مغزی را کاهش میدهد”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ صحیح را وارد نمایید(از اعداد انگلیسی استفاده کنید) *