---------------------- ---------------------

طرح ابتدایی نقاشی از طرح مداد به رنگ

ایده ی این نقاشی از جزیره ی اسکای گرفته شده است.من سعی کردم الگوها و جنیبش های آب دریا، وقتی قایق از آن میگذرد را در این نقاشی نشان دهم تا در نهایت قایق به اندازه یک نقطه میشود.
این نقاشی برای من فرصتی برای امتحان کار با ۳ رنگ آبی متفاوت نیز بود.آبی لاجوردی(smalt) ، آبی منگنز (manganese blue) ، آبی آزوریت (azurite blue) سه رنگ آبی متفاوت است که من در این نقاشی استفاده کرده ام.همچنین من رنگهای مورد علاقه ی خود یعنی آبی نیلی( Prussian blue) و آبی کبالت (cobalt blue) که همیشه از آن برای رنگ دریاچه ها استفاده میکنم داشتم.

من نقاشی خود را با طرح زدن یک خط از بالا به پایین(خط افق) شروع کردم.خط طبق قانون یک سوم(Rule of Thirds) در نقاشی کشیده شده است زیرا من میخواستم نزدیک به محل عبور قایق باشد.توجه کنید که من از واژه ی نزدیکتر استفاده کردم زیرا دقیقا آن را اندازه گیری نکردم و به صورت چشمی آنچه را که برای نقاشی من مناسب است انجام دادم.گاهی رعایت قانون ترکیب بندی ( composition rule) خلاقیت هنرمند را از بین میبرد.

طرح زدن مقدماتی در نقاشی رنگ روغن

سپس خطوط دیگر را که الگوی مسیر عبور قایق را نشان میدهد ترسیم کردم.این قسمت ، قسمت سرگرم کننده ی نقاشی بود.برای این نقاشی من طیف وسیعی از رنگهای آبی را داشتم و میخواستم همه ی آنها را با هم مخلوط کنم به همین دلیل آنها را به صورت جدا و بدون اینکه از پالت رنگ استفاده کنم روی بوم ریختم.سپس یک قلم موی درشت را به داخل آب تمیز گذاشتم و با آن شروع به پخش رنگ کردم.

من روی پخش و مخلوط کردن رنگها روی بوم و پوشش آن متمرکز شدم.جاهای تیره و روشن را به شکلی رنگ کردم تا رنگهای آبی ، نشان دهنده ی حرکت امواج باشد.سپس برخی از رنگها را روی پالت ریختم و با کمی آب رقیق کرده و برخی قسمتهای نقاشی را تکمیل کردم.

در جاهایی که رنگ بیش از حد وجود دارد ، آن را با یک پارچه ی نم دار پاک کنید یا اینکه با قلم مو پخش کنید.من قصد داشتم از قسمت به قسمت این نقاشی بار آموزش عکس بگیرم اما هیجان زده بودم و فراموش کردم.کافی است بگویم این یک رویکرد است که شما باید مرحله به مرحله و لایه به لایه نقاشی کنید و امیدوارم ناگهان به مرحله ای برسید که من در نقاشی خود نشان داده ام.

برگرفته از:
thoughtco.com

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “طرح ابتدایی نقاشی از طرح مداد به رنگ”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ صحیح را وارد نمایید(از اعداد انگلیسی استفاده کنید) *