---------------------- ---------------------- ---------------------

طرز تهیه ماکارون با مغز آبنباتی

برای تهیه این شیرینی مقدار موادی که استفاده میکنید بستگی به خودتان دارد و با کم و زیاد کردن مواد میتوانید شیرینی دلخواه خود را تهیه کنید.

مواد لازم برای تهیه ماکارون
سفیده تخم مرغ
شکر
پودر قند
پودر بادام
رنگ قرمز خوراکی

مواد لازم برای تهیه گاناش
شکلات سفید
خامه
اسانس یا عصاره نعنا

سفیده تخم مرغ را در ظرفی ریخته و به مدت ۲ تا ۳ دقیقه هم میزنیم تا کف کند.بعد شکر را اضافه میکنیم و به مدت ۵ دقیقه هم میزنیم تا مواد نرم و خامه ای شود.

در ظرف دیگر پودر قند و پودر بادام را الک میکنیم و هم میزنیم تا با هم مخلوط شوند. سپس سفیده تخم مرغ و شکر یا همان مرنگ را به این مخلوط اضافه میکنیم.هر بار یک سوم از مرنگ را اضافه کرده و آرام هم میزنیم تا پف مرنگ کم نشود.خمیر به دست آمده نباید نه خیلی رقیق و نه خیلی غلیظ باشد.

طرز تهیه شیرینی ماکارون

در این مرحله مواد را درون قیف میریزیم و خمیر را به شکل دایره درون سینی استیل فر یا سینی که روی آن را کاغذ پوستی قرار داده ایم میریزیم و حدود ۱۵ دقیقه صبر میکنیم تا خشک شوند و روی آنها یک پوسته ی نازک تشکیل شود.

کمی رنگ قرمز را با آب مخلوط کرده و با انگشت روی شیرینی ها می پاشیم و بعد سینی را به فر انتقال میدهیم.شیرینی ها باید با دمای ۳۲۵ درجه فارنهایت به مدت ۱۵ دقیقه پخته شوند.

برای تهیه گاناش ساده نعنایی کمی شکلات سفید را خرد میکنیم و درون ظرف می ریزیم. داخل ظرف دیگری که روی شعله است کمی خامه همراه با عصاره نعنا می ریزیم و کمی هم میزنیم و به شکلات خرد شده اضافه میکنیم.بعد هم میزنیم تا یک گاناش نرم و غلیظ به دست بیاید.نصف گاناش را درون قیف میریزیم طوری که نصف قیف را از بغل بگیرد و نصف باقیمانده را با رنگ قرمز مخلوط میکنیم و در قیف میریزیم. گاناش را باید طوری درون قیف بریزیم که یک طرف قیف گاناش سفید و طرف دیگر قرمز باشد.

طرز تهیه گاناش نعنایی

وقتی ماکارون ها آماده شدند، سینی را از فر خارج میکنیم و ۱۵ دقیقه اجازه میدهیم تا خنک شوند. یک ماکارون را برداشته و روی آن را با گاناش پر میکنیم و ماکارون دیگر را روی گاناش قرار میدهیم و به همین شکل تمام شیرینی ها را اماده میکنیم.

اختصاصی مجله قو(کپی با ذکر نام و لینک وب سایت قو مجاز است)

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “طرز تهیه ماکارون با مغز آبنباتی”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ صحیح را وارد نمایید(از اعداد انگلیسی استفاده کنید) *